ROK SZKOLNY 2009/2010

W NASZYM PRZEDSZKOLU

„Już wakacje są za nami,
szybko minęły letnie dni,
jesień staje przed oknami,
nowy rok szkolny zapukał do drzwi”.

Przedszkolakom życzymy w nowym roku szkolnym: zdrowia, uśmiechu, oraz mnóstwa ciekawych pomysłów na wspólna zabawę z kolegami i koleżankami.

A co słychać w przedszkolu ?

Już pierwszego dnia września zrobiło się gwarno w przedszkolnych korytarzach i salach.  Przedszkolaki spotkały się na zajęciach podczas których tradycyjnie miały okazję pochwalić się wakacyjnymi przygodami.

A potem....

... wrócił rytm przedszkolnego dnia.

Maluchy, rozpoczęły naukę trudnej „sztuki” rozstawania się z rodzicami i wspólnego przebywania z rówieśnikami, a starszaki z zapałem ruszyły do wycinania, klejenia, rysowania.

Sprzątanie świata

Kilka dni później ramach XVI edycji międzynarodowej kampanii „Sprzątanie świata” której celem jest inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska przedszkolaki zadbały o czystość placu zabaw
 A wkrótce uczestniczyć będą w cyklu zajęć:

·    Oszczędzamy wodę
·    Nie marnujemy energii
·    Na zakupy z własna torbą
·    Segregujemy odpady

Mamy nadzieję, że podjęte już na etapie przedszkolnym działania, przyczynią się do budowania świadomości ekologicznej i wpłyną na zachowania w późniejszym dorosłym życiu.