CZERWIEC

I Przedszkolna Mini Olimpiada

01 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbyła się I Przedszkolna Mini Olimpiada.
Na sportowo, z zapałem, drużyny z poszczególnych grup rywalizowały w wielu konkurencjach m.in.: zbieraniu piłeczek, budowaniu wieży na czas, celowaniu do obręczy, biegu z przeszkodami, przeciąganiu liny i wielu innych.
Oj chwilami trudno było opanować emocje nie tylko zawodnikom ale też kibicującym kolegom, koleżankom i paniom.
Przedszkolaki radziły sobie tak wspaniale, że nie było nikogo przegranego.
Wszystkie dzieci ostatecznie zajęły
I MIEJSCE

Każda drużyna wygrała dla swojej grupy pamiątkowy dyplom, ogromnego cukierka z niespodzianką dla wszystkich i kosz z prezentami z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka
życzymy wszystkim naszym Przedszkolakom:
radości mnóstwa pomysłów i samych spełnionych dziecięcych marzeń

Piknik w przedszkolu

Już po raz czwarty w przedszkolu odbył się piknik, który zgromadził rodziny naszych przedszkolaków.
Najpierw kameralnie w salach, dzieci wystąpiły dla swoich mam i tatusiów, a potem zaprosiły rodziców do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekało mnóstwo atrakcji.
Tego popołudnia każdy maluch i dorosły mógł znaleźć dla siebie zajęcie. Dla łakomczuchów zostały przygotowane pyszne smakołyki, dla tancerzy – muzyczne hity, a dla śmiałych, lubiących zabawy wspaniały plac zabaw.
Dzięki uprzejmości firmy „Klauza”, która zajmuje się propagowaniem idei pedagogiki zabawy, zostały wypożyczone sprzęty zabawowe rozwijające zmysły oraz duże gry i zabawki animacyjne.
Wyjątkową niespodziankę przygotowali rodzice dzieci z grupy II. Wystąpili jako aktorzy w przedstawieniu „Nie ma tego złego” – a widowni pozostaje dopowiedzieć „co by na dobre nie wyszło”. Wszystkim bardzo podobała się zarówno gra aktorska jak i wspaniałe stroje, rekwizyty bohaterów z ulubionych bajek.
Na dobre wyszło i rodzicom i dzieciom. Jedni i drudzy bardzo dumni byli ze swoich umiejętności oraz zapału do zabawy.
Mamy nadzieję, że tegoroczna uroczystość pozostawiła w pamięci uczestników same dobre wspomnienia,.
Na kolejny piknik zapraszamy dopiero za rok.

(Zdjęcia - dzięki uprzejmości UMiG Serock)

Przedszkolaki w teatrze

W dniu 9 czerwca najstarsze grupy z naszego przedszkola miały wyjątkową okazję uczestniczenia w prawdziwym przedstawieniu „Kot w butach” w teatrze Syrena w Warszawie.
Dzieci zachwycone były wspaniałą scenografią, kostiumami aktorów i oczywiście ich grą aktorską. W drodze powrotnej długo jeszcze komentowane były najciekawsze fragmenty bajki.
Dziewczynkom najbardziej podobała się królewna w prześlicznej sukience, a na chłopcach największe wrażenie zrobił ogromny czarodziej.

Spotkania adaptacyjne w przedszkolu
Cieszymy się, że z naszego zaproszenia „spotkań adaptacyjnych” skorzystało liczne grono przyszłych przedszkolaków. Wspólne zabawy, malowanie farbami, klejenie, bardzo podobało się wszystkim „małym gościom”. Pozostaje nam nadzieja, że towarzyszący uśmiech przetrwa aż do przedszkolnych, wrześniowych dni i pomoże zapomnieć o porannym rozstaniu z rodzicami.

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie informacyjne,
które odbędzie w dniu 27 sierpnia 2010 r. o godz. 16.00.

„Góry i lasy, morze i rzeka …
 tyle radości nas wszystkich czeka.

Życzymy wszystkim
Słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji

DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH