17 listopada 2009 roku

Z okazji 200-setlecia urodzin F. Chopina zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, w naszym przedszkolu odbył się specjalny koncert pt: „Chopin na jazzowo”.
Starannie dobrany repertuar sprawił, że koncert podobał się wszystkim przedszkolakom. Dzieci miały okazję poznać nie tylko muzykę F. Chopina ale też wygląd i brzmienie instrumentów muzycznych, które czasem potrafiły płatać figle artystom.

„Andrzeju, Andrzeju duszków dobrodzieju
wolę swoja okaż, wróżby dobre pokaż”

Nieco wcześniej niż tradycja andrzejkowa nakazuje, do przedszkola przybyły wróżki, czarodzieje i nie tylko.
W atmosferze zaciekawienia, magii, czarów, dzieci a nawet odważni dorośli -mieli okazję poznać „ tajemnicę swojej przyszłości”.
A jakie wróżby cieszyły się największym powodzeniem?

- kolory
- imiona
- magiczne liczy

no i oczywiście „wychodzące buty’ oraz lanie wosku.

Po takich atrakcjach starszaki zaprosiły do zabawy w swojej sali maluchy i urządziły wspólną dyskotekę.
Ciekawe, która z wróżb będzie miała największą moc i sprawdzi się wkrótce?