Poniedziałek, 15 lutego

BAL W PRZEDSZKOLU

To był wyjątkowo udany poniedziałek. Już od samego rana do przedszkola przybywali niezwykli goście: czarodzieje, wróżki, księżniczki, piraci, a nawet jedna mała okrągła dynia.
Okazją ich spotkania był wielki bal, który w tym roku po raz pierwszy odbył się w ogromnej sali balowej. Dzięki uprzejmości p. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Serocku, nasze przedszkolaki mogły bawić się wraz z rodzicami, dziadkami, zaproszonym rodzeństwem w bajecznie udekorowanej sali gimnastycznej.
Miejsca wystarczyło dla wszystkich, którzy chcieli dobrą zabawą pożegnać kończący się karnawał. Na każdego czekała jakaś niespodzianka: konkurs z nagrodami, ulubiona muzyka, taniec, pokaz sztuki cyrkowej, a w przerwie małe „ słodkie co nieco”
Sądząc po minach i zmęczeniu dzieci, zabawa była udana.
  Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

ZAPACH WIOSNY
    6 latki to prawdziwe zuchy. Potrafią codziennie zaskoczyć czymś wyjątkowym. Dziś np. zaprezentowały swoje kulinarne talenty.
Każdy przedszkolny kucharz miał za zadanie przygotować najpiękniejszą, najsmaczniejszą wiosenną kanapkę.
Było tyle pomysłów ile dzieci. Kanapki były bardzo kolorowe i co najważniejsze – pełne witamin.
Wszystkim bardzo smakowało i podobało się wiosenne zajęcie. Ciekawe z czym
przedszkolaki zmierzą się w następnym?

MALI ARTYŚCI NA WYJEŹDZIE
Co może sprawić, że w oczach pojawiają się łzy?
- wzruszenie

Wielu niecodziennych emocji dostarczyły przedszkolaki swoją obecnością pensjonariuszom Niepublicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej „Wigor” w Legionowie.
Dzieci zaprezentowały starszej publiczności program z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Wszyscy oglądający byli zachwyceni i bardzo przejęci.
Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość i niespodziankę tańcem, śpiewem, a także przygotowanymi prezentami.

GOŚĆ W PRZEDSZKOLU
Na pewno każdy z nas pamięta z dzieciństwa książkę Czesława Janczarskiego: „Jak Wojtek został strażakiem”. O takich właśnie bohaterskich ludziach – strażakach opowiadał w grupie IV tata Mateusza - strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Nasz gość zaprezentował się dzieciom w całym strażackim rynsztunku i opowiadał o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy w ratowaniu ludzkiego życia. Odpowiadał także na wiele pytań zadawanych przez bardzo ciekawe w tym dniu dzieci.
Dzięki spotkaniu wszystkie przedszkolaki wiedzą co zrobić gdy wybuchnie pożar i jaki telefoniczny numer wybrać aby wezwać pomoc.

Dziękujemy panu Robertowi za lekcję bezpieczeństwa
dzieci z grupy IV wraz z wychowawcą