maj

Sukces przedszkolaków

Miło nam jest pochwalić się ponownie talentem scenicznym naszych sześciolatków z grupy VI. Przedszkolaki bardzo efektownie i jak się potem okazało efektywnie reprezentowały przedszkole podczas II edycji konkursu „Zdrowie w bajce”. Konkurs zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe, Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Legionowie oraz Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie” w Legionowie. Dzieci wystąpiły w autorskim przedstawieniu o tematyce prozdrowotnej: „Urodziny Królewicza”, której celem było:
• pogłębianie świadomości dzieci na temat zdrowego i higienicznego trybu życia,
• oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie.

Konkurs odbył się w Sali Widowiskowej legionowskiego ratusza, a udział w nim wzięły dzieci z przedszkoli i szkół z całego powiatu.
Konkurencja była zatem bardzo duża. Dlatego też osiągnięty sukces:

II miejsce kategorii „Klasy 0  i klasy 0-III”

bardzo ucieszył naszych artystów i przybyłych specjalnie na tę uroczystość rodziców. Dzieci otrzymały nagrody indywidualne, ponadto: wspaniały puchar, pamiątkowy dyplom, a jako zespół – radiomagnetofon.

Wycieczka do Kolorado

Ten dzień jeszcze długo będą pamiętać maluchy z naszego przedszkola.
Tyle zabawy, radości i szaleństwa dostarczył pobyt w sali zabaw warszawskiego Kolorado.
Dzieciom trudno było zdecydować się, którą z atrakcji wybrać jako pierwszą:

• zjeżdżalnie
• basen z piłeczkami
• ścianę wspinaczkową
• poduchowy zamek do skakania
• sieci do wspinania
• górę do zdobywania

a może…
atrakcji było naprawdę wiele a czasu – zawsze za krótko.

Sześciolatki na scenie
W związku z obchodami Święta Patrona Serocka – św. Wojciecha, sześciolatki z grupy VI zaprezentowały się wokalnie i tanecznie na wielkiej scenie, która stanęła na serockim Rynku. Wprawdzie przed występem stres był ogromny, ale ulga i duma z udanego występu jeszcze większa.
BRAWO MALI – WIELCY ARTYŚCI

„Dni otwarte w przedszkolu”

Zachęcamy wszystkich przyszłych przedszkolaków oraz ich rodziców do skorzystania z zaproszenia
„Dni otwarte w przedszkolu”
w terminie 28, 29, 30 czerwca 2010 r. w godzinach 9.30 - 11.30
Mamy nadzieję, że wspólny pobyt rodzica z dzieckiem w grupie zmniejszy stres dziecka przed nieznanym, a dla rodziców będzie to dobra okazja do przekazania informacji o dziecku, jego indywidualnych potrzebach i przyzwyczajeniach.
  Ponadto: zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie w dniu 27 sierpnia 2010 r. o godz. 16.00.

Idzie maj przez ziemię, budzi kwiatów pąki
                                                                 Do moich rodziców dziś zapewne wstąpi

Z A P R O S Z E N I E

Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy i tatusiów na uroczystość z okazji

„Dnia Matki” i „Dnia Ojca”

która odbędzie się w dniu 07 czerwca 2010 roku o godz. 1500 w salach poszczególnych grup.
Po uroczystościach w salach zapraszamy na przedszkolny plac zabaw na

WIELKI PIKNIK RODZINNY