Pierwsza pomoc od przedszkola
Tego dnia starsze przedszkolaki miały wyjątkową okazję przejść swój pierwszy kurs udzielania „pierwszej pomocy”
Podczas spotkania dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w rozmowie dotyczącej zachowania w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu a nawet życiu. Po krótkiej instrukcji nie miały problemów w praktycznym zastosowaniem podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa oraz prostych zasad ratowniczych.
Mamy nadzieję, że udział dzieci w zajęciu dodatkowo utrwalił posiadaną przez nich wiedzę i przyczynił się do wykształcenia właściwych postaw w obliczu konieczności udzielenia pomocy i reagowania w razie wypadku.

Za spotkanie dziękujemy uczennicy serockiego gimnazjum laureatce konkursu PCK – Ani, oraz nauczycielkom: pani Małgorzacie Szczerbie i pani Małgorzacie Kozera.

„Warszawska Syrenka”
Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka to konkurs z wieloletnią tradycją. Jego istotą jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.
W tym roku odbyła się już XXXIII jego edycja.
W konkursowych eliminacjach  gminnym nasze przedszkole reprezentowały:
Emilka Jarosińska z grupy VI i Sylwia Błaszczak z grupy VII
Dziewczynki były bardzo dzielne. Wystąpiły jako pierwsze konkursowe uczestniczki na scenie Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Serocku i niemal z aktorskim talentem zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy: • Żuk i • Samochwała
Miło nam poinformować, że jury konkursowe wyróżniło w eliminacjach gminnych
XXXIII Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
Emilkę Jarosińską

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Brawo Zuzia !!!
O tym, że Zuzia z grupy VI pięknie rysuje, maluje doskonale wiedzieli jej rówieśnicy z grupy. Dzięki udziałowi w gminnym etapie konkursu plastycznego „Wiatr, huragan, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”, talent Zuzi może poznać szersza publiczność.
Miło nam poinformować, że jury za wykonaną pracę plastyczną przyznało:
Zuzannie Przygodzie II miejsce w kategorii wiekowej dzieci 6-8 lat.

praca Zuzi

uroczyste wręczenie nagrody
(Zdjęcia zamieszczono dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i Gminy Serock)

20. 03.2010r.
Dzieci z grupy II wzięły udział w IX PRZEGLĄDZIE AMATORSKIEJ TWÓRCZOĆI SCENICZNEJ
miasta i gminy Serock. Wystawiły sztukę pt.: Urodziny królewicza. W trakcie tego przedstawienia wszyscy się dobrze bawili oglądając perypetie z życia małego monarchy.