Z kolei pierwszy dzień października przyniósł wszystkim miłą niespodziankę.
Dzieci po raz pierwszy w nowym roku szkolnym uczestniczyły we wspólnej zabawie z aktorami podczas teatrzyku:

„Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe”
Na przykładzie tytułowego przysłowia ukazana została im wartość przyjaźni. Przedszkolaki przekonały się, że warto być miłym i uczynnym, bo chytrość i egoizm nigdy nie popłacają.
Wesołe postacie zwierzęce, piękne stroje, ciekawe dialogi, odrobina tajemniczości „Wszechwiedzącego Drzewa”, a przede wszystkim kontakt aktorów z widownią sprawił, że przedstawienie podobało się czego potwierdzeniem były rozlegające się głośne brawa.

A co wydarzy się niedługo w naszym przedszkolu?
Czeka nas koncert muzyczny: „Chopin na wesoło” i przygotowania do sportowo - ekologicznej mini olimpiady z udziałem Krasnala Hałabały

Ile barw uzbierał motyl i róża dorodna
 - tyle życzeń szczerozłotych proszę
przyjąć od Nas.

Tak powitały Przedszkolaki wszystkich Pracowników Przedszkola na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Tego dnia nie zabrakło wykonanych z wielkim przejęciem tańców, piosenek, wierszy, a nawet występu „maluszkowej” mini orkiestry.
To jednak nie koniec niespodzianek przepiękne laurki i dziecięcy uśmiech to wspaniała pamiątka i nagroda za:

... „cierpliwość, wyrozumiałość
i trud włożony w wychowanie”.

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

Co robią smyki na zajęciach gimnastyki?

Ruch jest ważnym bodźcem rozwojowym w okresie przedszkolnym. Wpływa korzystnie na rozwój ale też i samopoczucie dziecka: „potrafię to zrobić, udało się” – to satysfakcja z wykonanego ćwiczenia, potwierdzenie możliwości i zapowiedź: „to było łatwe, mogę więcej”.
Proponowana naszym przedszkolakom forma zabawowa ćwiczeń oparta na podstawowych ruchach takich jak: bieg, rzut, skok, czworakowanie i zadaniowa  „czy potrafisz”? to jeden z ulubionych rodzajów zajęć w grupie starszaków.

„Co starszaki lubią najbardziej?

ZAPRASZAMY DZIECI
Z NASZEGO PRZEDSZKOLA
na koncert muzyczny:

„Chopin na wesoło”
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W DNIU
17 listopada 2009 roku

Grupa III nie próżnuje, wciąż nowe pomysły znajduje.
Podczas zajęć każdy jest aktywny, nikt nikomu nie robi krzywdy.
Do przedszkola chetnie chodzimy, bo nasze panie bardzo lubimy!

Wąskim chodniczkiem, po stromych schodkach
idzie roześmiana gromadka. Słonko nam świeci, wiaterek nie wieje dlatego
chodzimy chętnie na spacerek!