MAJ 2011

Ekologia w przedszkolu


W dniu 09 maja wszystkie przedszkolaki miały okazję po raz kolejny przekonać się, że działania ekologiczne są ważne, należy o nich nie tylko pamiętać, ale najważniejsze – p r a k t y k o w a ć.
Zaproszeni Goście przygotowali wiele atrakcji: był pokaz filmu, zagadki, piosenki
i zabawa w czasie której wszyscy utrwalili sobie wiadomości dotyczące recyklingu
i segregacji odpadów.


........................................................................................................................................W dniu 24 maja 2011 r. dzieci wyjeżdżają do Warszawy
do Teatru Lalka na przedstawienie
„JAŚ I MAŁGOSIA”

(koszt biletu – 30 zł. + koszt przejazdu zostanie zrefundowany z funduszu Rady Rodziców)

Przedstawienie rozpoczyna się o godz. 9.15, w związku z powyższym w tym dniu prosimy:
– przyprowadzić dziecko do przedszkola najpóźniej do godz. 7.15
dziecko powinno zjeść lekkie I śniadanie w domu (przedszkolne śniadanie zostanie przygotowane jako prowiant na wycieczkę i podane dzieciom w przewie przedstawienia)
dziecko może zabrać w małym plecaku np.: niegazowany napój, baton, miękkie cukierki typu mamba, chusteczki higieniczne,
planowany powrót do przedszkola około godz. 12.00

UWAGA: prosimy o wcześniejsze zgłoszenie wychowawcy problemów dziecka, które mogą się pojawić w związku z podróżą.

.

........................................................................................................................................
Mamo Tato
zapraszamy Was
na uroczystość z okazji
Dnia Mamy i Taty,
która odbędzie się
w dniu 26 maja 2011 roku 
o godzinie 15.30


........................................................................................................................................W okresie od 01 do 31 lipca 2011 roku w Samorządowym Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Serocku
będzie pełniony dyżur wakacyjny.

Na dyżur przyjmowane będą dzieci już uczęszczające do przedszkola, których rodzice:
– w terminie 01 – 15 czerwca 2011 r. zapiszą dziecko na dyżur (listy u wychowawców grup)
– uregulują opłaty za miesiąc lipiec „z góry” (opłata eksploatacyjna + opłata za wyżywienie)


W dniu 24 maja nasze przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wyjechały do Warszawy do teatru Lalka na przedstawienie „Jaś i Małgosia”

Z recenzji prasowych:
„Jaś i Małgosia” Jana Brzechwy w scenicznej wizji Lecha Chojnackiego to pogodna, pełna humoru opowiastka o parze niesfornych, wiecznie skłóconych dzieciaków, które dzięki przemyślnemu podstępowi rodziców stają się zgodnym rodzeństwem. Rodzicom-aktorom towarzyszą duże, przytulankowe lalki Jasia i Małgosi prowadzone przez „widzialnych” animatorów.

Liliana Bardijewska
Apetyt na pierniki
"Gazeta Wyborcza"


Wyjazd do teatru był ogromnym przeżyciem dla wszystkich przedszkolaków, które zachowały się bardzo dzielnie w teatrze, jak również podczas podróży. Maluchy ale i starszaki z niecierpliwością oczekują kolejnego wyjazdu w tak bajkowe miejsce
.
 

PIKNIK W PRZEDSZKOLU

26 maja był wyjątkowo świątecznym dniem w kalendarzu przedszkolnych uroczystości. Długo do niego przygotowywały się wszystkie przedszkolaki. Tego dnia zaprosiły one swoich rodziców na przedstawienia z okazji Dnia Matki i Ojca.
W każdej grupie rozbrzmiewały piosenki, tańce, wiersze a to wszystko po to aby na twarzy mamy i taty zagościł uśmiech, a w sercach duma – „bo oto jest moje dziecko”
Po uroczystościach w salach, rozdaniu Gościm prezentów, laurek, wszyscy spotkali się na placu zabaw, gdzie czekał słodki poczęstunek i wesoła zabawa.Mamy nadzieję, ze impreza dostarczyła wszystkim wiele satysfakcji i radości. Już dziś zapraszamy za rok.

 

 

 

 


wyklikaj