PAŹDZIERNIK 2010

12 października

Ale przedszkolaki narozrabiały. Niewtajemniczeni chwytali się za głowy – po co w przedszkolu jednocześnie: wojsko i policja?
Nasi wyjątkowi goście chętnie przyjęli zaproszenie, a ich wizyta nie miała nic wspólnego ze złym zachowaniem przedszkolaków.
Grupy starsze odwiedził policjant, a młodsze żołnierz i … pani żołnierz – co wzbudziło szczególne zainteresowanie wśród dziewczynek „bo przecież wojsko jest tylko dla chłopców”.
Tego dnia przedszkolaki zadziwiane były jeszcze wiele razy, ale i nasi goście zaskakiwani byli wiedzą dzieci, skojarzeniami i pytaniami, na które znaleźć musieli odpowiedzi na miarę 3, 4, 5 i 6 latka. Tematów do rozmowy było wiele: ciekawostki dotyczące pracy policjanta i żołnierza, umundurowania. Starszaki miały okazję sprawdzenia swoich wiadomości dotyczących znajomości zasad ruchu drogowego, a maluchy w tym czasie przeszły prawdziwą wojskową musztrę.
Na koniec w podziękowaniu za spotkanie dzieci zaśpiewały, zatańczyły i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty.

14 października
W naszym przedszkolu świętujemy wiele uroczystości. Dziś z okazji Dnia Nauczyciela dzieci od najmłodszych 3 latków, które niedawno rozpoczęły swoje przedszkolne życie, aż po 6 latki dla których jest to ostatni rok pobytu w przedszkolu sprawiły miłą niespodziankę swoim paniom. Były wiersze, piosenki, laurki, zapewnienia – od dziś będziemy grzeczni (przez chwilkę) i życzenia:

„Życzymy Paniom tak jak nikt nie życzy
spełnienia wszystkich marzeń,
zdrowia, szczęścia i słodyczy.
I życzymy tak jak życzy dobra wróżka
by spełniły się życzenia
z samego końca Waszego serduszka!”.

Co zrobić żeby się nie nudzić? – czyli sposób na sobotę
Na ciekawy pomysł spędzenia jesiennej soboty wpadli rodzice, nauczyciele no i oczywiście dzieci z grupy II.
Oto wspomnienia naszych wycieczkowiczów:
„16 października 2010 roku grupa II wyjechała na całodniową wycieczkę do przepięknie położonego Bałtowa. Mieliśmy zapewniony ogrom atrakcji nie tylko dla dzieci. Byliśmy  zachwyceni bogactwem wyeksponowanych dinozaurów, które wyglądały jak żywe. Byliśmy także w ciekawie usytuowanym zoo, gdzie mogliśmy jadąc school busem obserwować różnorodne zwierzęta. Jadąc kolejką poznawaliśmy historię Bałtowa i okolic. Był tam także ciekawy plac zabaw, gdzie można było odkopać szkielet dinozaura”.