WRZESIEŃ 2011

Dzisiaj pierwszy dzień w przedszkolu,
Wszyscy w sali się zebrali.
Pani prosi, by starszaki
Z maluchami się poznali.

W salach mamy piękne książki
I zabawki, klocki, gry.
Wszyscy o nie bardzo dbamy,
Niech przetrwają wiele dni.

Potem dzieciom pokazuję
Szatnię, kuchnię, nasze sale
Jak zachować się musimy,
Byśmy czuli się wspaniale.

Dzieci w szatniach mają znaczki,
W salach- miejsc a przy stoliczkach,
Na półeczkach nowe książki
A kredeczki są w koszyczkach.

Wciąż starszakom przypominam:
Dla maluchów bądźcie mili,
By przedszkole i nas wszystkich
Bardzo mocno polubili.

Niech Wam miło czas upływa
Byście zawsze się zgadzali,
Wszystkie chwile tu spędzone
W Waszych sercach zachowali!

TEATRZYK
15 września 2011 roku przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska” zrefundowane z funduszu Rady Rodziców. Występ artystów dostarczył dzieciom wiele emocji. Przygody głównych bohaterów były wielkim przeżyciem dla najmłodszych dzieci oraz tych, które spotkały się z tego rodzaju sztuką po raz pierwszy. Przedszkolaki uwielbiają uczestniczyć w przedstawieniach. Jest to ważne wydarzenie kulturalne oraz ma duże znaczenie edukacyjne.

POLICJA Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU
21 września 2011 roku w naszym przedszkolu dzieci uczyły się prawidłowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Z tej okazji placówkę odwiedziła Pani z Komisariatu Rzecznego w Warszawie. Policjantka z dziećmi w wieku 5- 6 lat i ich nauczycielkami spotkała się w ramach akcji „Bezpieczne Jezioro Zegrzyńskie”. Tematem spotkania było przeprowadzenie działań prewencyjnych w zakresie bezpiecznego pobytu nad wodą. Dzieci po zakończonej pogadance uczestniczyły w Qizie dotyczącym bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania otrzymali książki edukacyjne wraz z kolorowanką. Przedszkolaki zostały zachęcone do udziału w konkursie 1.10.2011, który będzie przeprowadzony podczas „Pikniku rodzinnego na plaży w Serocku”.

WRZEŚNIOWE SPACERY
Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Serocku bardzo lubią chodzić na spacery, dzięki którym poznają ciekawe zakątki miasta, obserwują zmiany w przyrodzie, podpatrują faunę i florę Zalewu Zegrzyńskiego. Takie wyjścia przyczyniają się do rozwoju mowy, myślenia, spostrzeżeń. Przyczyniają się do rozładowania emocji, agresji, napięć fizycznych dzieci. Organizowane w różnych porach roku hartują organizm. Ale przeważnie są źródłem radości i zadowolenia dzieci. Dzięki nim w sposób bezpośredni dzieci poznają otaczający je świat.
Gr. III - spacer na plażę miejską

WYCIECZKA DO KRAINY WESTERNU

Dzieci  z gr. II wraz  z rodzicami byli na wycieczce w Krainie Westernu.  W tym niezwykłym parku rozrywki przedszkolaki ze swoimi opiekunami przeżyli niezapomniane chwile i doznali mnóstwa ciekawych przygód. Spotkali kowboi na dzikich rumakach, odwiedzili także wioskę zamieszkałą przez Indian. Wszyscy wycieczkowicze brali czynny udział w wielu ciekawych konkurencjach, zainspirowanych życiem dzikiego zachodu.

JESIENNE SŁOŃCE ZACHĘCA DO SPACERÓW
Wyjątkowe w tym roku jesienne słoneczko zachęciło do spacerów „Wiewiórki”- dzieci 5-letnie z gr. IV. W pobliskim parku wsłuchiwały się w szum strumyka i wypatrywały drobnych rybek i innych żyjątek.

Duża atrakcją dla dzieci było spotkanie na plaży tutejszego stadka oswojonych łabędzi. Przedszkolaki miały okazję zauważyć, że młode różnią się od swych rodziców szarym upierzeniem. Nawet przelatujący po niebie samolot
nie spłoszył tych pięknych ptaków.

Wracając do przedszkola dzieci nie omieszkały jeszcze pobawić się na placu zabaw przy plaży.
Po takim spacerze chętnie zjadły zasłużony obiad.