GRUDZIEŃ 2011

MALUSZKI O SOBIE…
Już od pierwszego dnia w naszym przedszkolu zrobiło się gwarnie i wesoło. Oprócz naszych „starych” przedszkolaków zaczęły uczęszczać  nowe dzieci- „maluszki”.
Grupa pierwsza to „maluchy” do której chodzą same zuchy. „Niedźwiadkami” się nazywają i do przedszkola chętnie uczęszczają. A co najważniejsze już dawno nie płaczą! Bawią się wesoło, uczą mądrych rzeczy: rysowania, malowania, mówienia, śpiewania, recytowania i wspólnej zgodnej zabawy.

Święty Mikołaj przyjeżdża saniami
i dzieli się z nami prezentami.
Czekasz na niego cały rok
i myślisz o nim już co krok.
Musisz pamiętać o grzeczności,
być miłym dla mamy, brata, gości.
Mówić przepraszam i dziękuje
bo to się wszystko kalkuluje.
6 grudnia koło kominka,
gdy cała zbierze się rodzinka.
Wtedy prezentów jest tu moc,
czy jesteś duży czy mały brzdąc.

6 grudnia to szczególny dzień w przedszkolu. Dzieci od samego ranka w holu głównym witał Św. Mikołaj. Siedział z wielkim workiem prezentów w ogromnym fotelu stojącym przy pięknie przystrojonej żywej choince. Każdy przedszkolak został obdarowany  misiem z czerwoną czapeczką. Dzieci siadały Mikołajowi na kolanach, mówiły,  czy były grzeczne, przytulały się, a Rodzice bądź Panie robiły pamiątkowe zdjęcia. Starszaki odważnie podchodziły do Mikołaja, natomiast niektóre maluszki jeszcze z małym dystansem. Ale w przyszłym roku to już się zmieni, więc czekamy….

Konkurs na „Motyw Bożonarodzeniowy”
Dzieci z naszego przedszkola brały udział w gminnym konkursie plastycznym „Motyw Bożonarodzeniowy”. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie przestrzennego łańcucha na choinkę.  Po dokładnym obejrzeniu prac i biorąc pod uwagę regulamin konkursy jury postanowiło przyznać nagrody.  Dzieci z naszej placówki w swojej kategorii wiekowej zajęły dwa z pierwszych miejsc. Laureatką I miejsca była Wiktoria Pierzynowska z gr. III, laureatem II miejsca Jaś Grabowski z gr. VI. Dzieci podczas spotkania wigilijnego na serockim rynku otrzymały wspaniałe nagrody.

ZIMOWE SPOTKANIE
Dzieci z gr. II i gr. V spotkały się z przedstawicielem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony  Ptaków. Przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo pomóc ptakom przetrwać zimę. Ponadto  Pan prowadzący spotkanie zachęcił dzieci do udziału w akcji  Zimowe Ptakoliczenie 2012  – znakomitej okazji do przyjrzenia się ptakom pozostającym  zimą w naszym kraju .

W poszukiwaniu znaków zimy
W połowie miesiąca dzieci z gr. III postanowiły się wybrać na dłuższy spacer w celu poszukiwania znaków zimy. Pogoda była rewelacyjna, świeciło słoneczko. W niektórych ogródkach dzieci zaobserwowały pąki na drzewkach. Aura bardziej przypominała wczesną wiosnę.

Porządki przedświąteczne
Zbliżają się święta. W każdej grupie można zauważyć ich motywy. Oprócz pięknie przystrojonych choinek można zobaczyć inne dekoracje: piękne zimowe kąciki, dekoracje na oknach, prace plastyczne na tablicach oraz szopki na wigilijne jasełka. Dzieci robiły porządki w zabawkach, swoich szufladach, wykonywały upominki dla rodziców.

Wigilia

Był taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień, w którym wszyscy zgromadzili się w przedszkolu.
Był taki dzień, w którym Mikołaj przybył z wielkim workiem prezentów.
Był taki dzień, w którym mogliśmy podzielić się opłatkiem i złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Był taki dzień, w którym wszyscy mogli wspólnie usiąść przy jednym wigilijnym stole.
Był taki dzień, w którym rodzice mogli być dumni ze swoich pociech uczestniczących w przedstawieniu jasełkowym.
Będą jeszcze takie dni, na które wszyscy już teraz czekamy z niecierpliwością.