KWIECIEŃ 2012

CZEKOLADOWE JAJKA WIELKANOCNE
Na początku kwietnia w całym przedszkolu zapanowała atmosfera zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Kolorowe dekoracje, malowanie jajek, piosenki, to wszystko wprowadzało dzieci w ten świąteczny nastrój.
Pani Monika z grupy III zorganizowała przedświąteczne zajęcia otwarte dla rodziców.  Na spotkaniu rodzice ze swoimi pociechami miały okazję lepić z przygotowanej masy czekoladowej jajka, a następnie zdobić kolorowymi posypkami. Dzieci zafascynowane były przygotowanymi przez siebie smakołykami, a także pięknymi fartuszkami kucharskimi, które miały na sobie
.

WIELKANOCNE PRZEDSTAWIENIE
„Święta, Święta Wielkanocne,
jak wesoło, jak radośnie.
Już słoneczko mocno grzeje,
miły wiatr wokoło wieje.
Rośnie trawa na trawniku,
żółty żonkil w wazoniku.
Na podwórku słychać dzieci,
ach, jak dobrze, że już kwiecień.
A w koszyczku, na święcone
jajka równo ułożone.
Śliczne, pięknie malowane,
różne wzory wymyślone.
Jest baranek z chorągiewką,
żółty kurczaczek ze wstążeczką.”
Dzieci z grupy VI zaprosiły wszystkich przedszkolaków z innych grup oraz pracowników przedszkola na specjalne wielkanocne przedstawienie, które przygotowały wraz ze swoją panią. Czterolatki opowiedziały o tradycjach wielkanocnych, zaśpiewały piosenki oraz zadawały zagadki dotyczące zbliżających się świąt. Po przedstawieniu wszystkie dzieci otrzymały od zajączka wielkanocnego piękne pluszowe baranki.

WIELKI SUKCES ZAJĄCZKÓW!
Pięknego kwietniowego dnia grupa II – „Zajączki” wzięła udział w PRZEGLĄDZIE AMATORSKIEJ TWÓRCZOSCI SCENICZNEJ MIASTA I GMINY SEROCK. Dzieci wystawiły spektakl pt.: Kolorowe kredki, który został wyróżniony przez jury.  Nagrodą było ponowne  wystąpienie na scenie w dowolnie wybranym terminie dla specjalnych gości. Swoje aktorskie umiejętności mogli zaprezentować przed kolegami z własnego przedszkola, a także ze  szkoły.
Serdeczne gratulujemy starszakom!

„WIEWIÓRKI”  Z PRZEBOJEM „POLSKA GOLA”
23 kwietnia zespół wokalny „Wiewiórki” z piosenką „Polska gola” ubrany w barwy narodowe wziął udział w Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Scenicznej Miasta i Gminy Serock. W ramach wyróżnienia  dzieci wystąpią ze swoim przebojem podczas festynu z okazji „Święta Patrona Serocka- św. Wojciecha”.