LISTOPAD 2011

PRZEDSTAWIENIE MUZYCZNE W PRZEDSZKOLU
10 listopada 2011r w przedszkolu odbyło się przedstawienie muzyczne pt: „Jesienny musical”. Była to jesienna opowieść na tle dekoracji przeplatana znanymi piosenkami i wierszykami. Wykonawcy bardzo angażowali dzieci do wspólnej zabawy. Zdaniem przedszkolaków spotkanie było „super” i z niecierpliwością będą czekały na kolejne.

WIELKI SUKCES MAŁYCH POZIOMEK
Dzieci z grupy V - „Poziomki” wzięły udział w trzeciej edycji konkursu „Zdrowie w Bajce” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie, Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie” w Legionowie. W konkursie zaprezentowało się siedem przedszkoli z terenu Powiatu Legionowskiego.
    Głównym celem konkursu było pogłębienie świadomości dzieci na temat zdrowego
i higienicznego trybu życia  a także kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie.
    Dzieci wraz z wychowawczynią panią Emilią Grzegorczyk stworzyły autorski projekt w formie piosenki pt. „My zdrowe Poziomeczki”. Przedszkolaki, ubrane w stroje poziomek, pięknie zaśpiewały piosenkę i tym samym wywalczyły zaszczytne III miejsce w konkursie.  W wykonanie strojów dla dzieci bardzo zaangażowała się pani Gabriela Dąbrowska, a melodia do piosenki powstała przy współpracy nauczyciela rytmiki.
    Za zdobycie III miejsca nasze przedszkole otrzymało statuetkę- szklaną truskawkę, dyplom oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy ciekawe prezenty. Radości nie było końca.

MALUCHY DBAJĄ O ZDROWIE
W ubiegły poniedziałek 28 listopada, dzieci z najmłodszych grup wiekowych wzięły udział w programie edukacyjnym „Dbam o zdrowie” zorganizowanym przez Starostowo- Powiatowe w Legionowie- Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego. Spotkanie z panią higienistką dostarczyło maluchom wiele przeżyć.  Dowiedziały się nie tylko jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, ale także jak zdrowo się odżywiać. Pani Monika sprawiła dzieciom wielką radość rozdając gadżety- dyplomy, szczoteczki, pasty , odznaki oraz zachęciła przedszkolaków do wspólnego udziału w konkursie plastycznym.