LUTY 2012

„SZEHEREZADA”
9 lutego w przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Szeherezada”. Dwaj wspaniali aktorzy dostarczyli dzieciom wielu wrażeń. Szeherezada- siostra Alladyna, nauczyła dzieci nowego tańca. Historia o Alladynie i jego czarodziejskiej lampie bardzo przypadła przedszkolakom do gustu. Dzieci zafascynowane były bajeczną scenografią i wielobarwnymi strojami bohaterów.

Dzień przed planowanym w przedszkolu Dniem Babci i Dziadka, dzieci z grupy V (Poziomki) wraz z panią Emilią i panią Gabrysią postanowiły upiec pyszne, kruche ciasteczka na spotkanie z Babciami i Dziadkami z okazji ich święta. Przedszkolaki zakasały rękawy, ubrały się w kucharskie fartuszki oraz gustowne czapeczki i wzięły się do pracy. Ugniatały, wałkowały i wykrawały różne kształty przy pomocy foremek do ciastek. Na blaszkach ułożyły serduszka, kotki, misie i  gwiazdki. Pozostało pieczenie i ciasteczka były prawie gotowe. Prawie, gdyż trzeba było je jeszcze udekorować. Przedszkolaki, z wielkim zaangażowaniem i precyzją, ozdobiły ciasteczka kolorowymi lukrami i migdałami. Przygotowanie ich sprawiło dzieciom wiele radości oraz wprawiło całą grupę V w wesoły nastrój do końca pobytu w przedszkolu.  Dziadkowie powinni byli zachwyceni smakiem ciasteczek oraz zdolnościami cukierniczymi swoich wnuków…

WALENTYNKOWY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

14 lutego Babcie i Dziadkowie zawitali do przedszkola na uroczystość zorganizowaną z okazji ich święta. Dzień był podwójnie wyjątkowy bo na dodatek walentynkowy. Babcie i Dziadkowie przybyli do swoich wnuków i wnuczek na program artystyczny przygotowany przez dzieci pod opieką pań. Wyjątkowi goście otrzymali piękne upominki, własnoręcznie robione przez pociechy. Nie odbyło się bez słodkiego poczęstunku zorganizowanego dzięki funduszom z Rady Rodziców oraz hojności samych rodziców.

TŁUSTY CZWARTEK
Tłusty czwartek nie ominął przedszkolaków. Dzieci w tym dniu zajadały się przepysznymi pączkami pochodzącymi z pobliskiej cukierni. W niektórych grupach za sprawą rodziców dzieci mogły posmakować jeszcze innych smakołyków karnawałowych.