MAJ 2012

DZIEŃ TWÓRCZOŚCI  LUCYNY  KRZEMIENIECKIEJ
W piątkowy poranek 11 maja w naszym przedszkolu odbył się uroczysty dzień poświęcony twórczości Lucyny Krzemienieckiej- pisarce, która wymyśliła krasnala Hałabałę- patrona naszego przedszkola. Dzieci szczególnie przygotowywały się do tego dnia ucząc pięknych wierszy poetki. Tuż po śniadanku wszystkie przedszkolaki wraz z paniami zebrały się na przedszkolnym korytarzu przez tablicą poświęcona Lucynie Krzemienieckiej. Pięknie, głośno i wyraźnie recytowały wiersze. Dzieci miały okazję poznać wygląd krasnala Hałabały od początku istnienia do dnia dzisiejszego.  Na tą okoliczność pani Gabrysia Dąbrowska uszyła pięknego pluszowego krasnala Hałabałę, który wita wszystkich przedszkolaków na dzień dobry!
WIOSENNE KANAPKI
Dzieci z grupy „Jagódek” wraz z paniami postanowiły zorganizować sobie w przedszkolu drugie śniadanie w postaci pysznych wiosennych kanapek. Po omówieniu produktów niezbędnych do wykonania posiłku zasiadły za nakrytymi stolikami i wzięły się do pracy. Smarowały pieczywo, w zależności od gustu nakładały wędlinę, ser żółty, jajka czy świeże warzywa- sałatę, ogórki, paprykę, pomidory, rzodkiewkę i ogórki. Po skończeniu kanapek dzieci posprzątały stanowiska pracy, umyły rączki i przystąpiły do konsumpcji. Jeszcze tego samego dnia maluchy pytały, kiedy będą następne zajęcia kulinarne…

Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ
W związku z obchodzonym w maju Dniem Strażaka przedszkolaki postanowiły wybrać się do miejscowej Straży Pożarnej. Na miejscu czekali już na nich strażacy, którzy przygotowali specjalne spotkanie dla dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca strażaka, że nie tylko na gaszeniu pożarów, ale i na innych ważnych obowiązkach. Dzieci miały okazję zobaczyć samochód strażacki przeznaczony do akcji ratunkowych w czasie wypadków drogowych, wóz służący gaszeniu pożarów, zwiedzić remizę oraz zasiąść w samochodzie strażackim. Na koniec wizyty dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały pokaz lania wodą. W podziękowaniu za wizytę przedszkolaki wręczyły na ręce strażaków dyplom oraz kwiaty.

PIECZEMY WIEWIÓRKOWE CIASTO…

Dzieci z grupy „Poziomek” wraz z paniami postanowiły upiec pyszne jabłkowo-migdałowo-orzechowe ciasto. Zakasały rękawy, odpowiednio się ubrały i wzięły się do przyrządzania smakołyka. Dzieci przy niewielkiej pomocy wymieszały wszystkie składniki dodając również pokrojone jabłka, migdały i orzechy. Wyłożyły ciasto na blachę i z panią zaniosły do pieczenia. Po kilkudziesięciu minutach ciasto było już upieczone. Niesamowicie pachniało     i wszystkim niezmiernie smakowało tak, że aż palce lizać!

HAŁABAŁOWE ŚWIĘTO RODZINNE
25 maja był wyjątkowym rodzinnym dniem w przedszkolu.  Na te słoneczne popołudnie wszyscy długo czekali, a nasze przedszkolaki przygotowywały się od dłuższego czasu. Zaproszeni przez dzieci rodzice przybyli do swoich pociech na część artystyczną z okazji Dnia Matki i Ojca. Z wybiciem godziny 15.30 w salach można było usłyszeć przeróżne piosenki, wierszyki a nawet obejrzeć tańce. Na twarzach rodziców gościł uśmiech, serce rozpierała duma i nie obyło się bez głośnych braw. Po przedstawieniu dzieci wręczały rodzicom własnoręcznie przez siebie robione upominki. A w tym roku czego to nie było: laurki korale, serca, medale, kotyliony, ramki, broszki, czapki i breloczki na „EURO 2012”. Następnie wszyscy po uroczystości zebrali się na przedszkolnym placu, gdzie przy muzyce i poczęstunku dalej świętowali ten rodzinny dzień oraz trzecie urodziny naszego Krasnala Hałabały, który osiągnął już wiek i może od września uczęszczać do przedszkola !


 

 

 

 


wyklikaj