MARZEC 2012

MUZYCZNE SPOTKANIE Z BYŁYM ABSOLWENTEM NASZEGO PRZEDSZKOLA
Pierwszy wiosenny dzień sprawił, że do naszego przedszkola zawitał były absolwent naszej placówki- Patryk Błaszczak. Wizyta była wyjątkowa. Patryk przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych za zgodą pani dyrektor Barbary Tomczak postanowił spotkać się z przedszkolakami by wprowadzić ich w świat muzyki. Miał dla dzieci przegotowanych wiele niespodzianek. Najwspanialszymi były instrumentu muzyczne jakie ze sobą przyniósł. Patryk mimo młodego wieku bardzo zainteresował dzieci swoją osobą i miłością do muzyki. Dzieci z całego przedszkola miały okazję wspólnie zaśpiewać piosenki ze znanych bajek oraz obejrzeć instrumenty muzyczne, a nawet spróbować na nich zagrać.

ZIMĘ ŻEGNAMY, WIOSNĘ WITAMY!
Pierwszy wiosenny dzień przyniósł wiele niespodzianek. Pierwsza za sprawą pogody- deszczyk mżył, ale jak przedszkolaki szykowały się do korowodu- rozpogodziło się. I tym sposobem niezastąpione przedszkolaki przepędziły zimę.
Jak co roku dzieci z całego przedszkola wzięły  udział w barwnym korowodzie maszerując przez rynek miasta. Niosąc w rękach grzechotki, kastaniety, dzwonki, chorągiewki z krepiny dzieci  przeganiały zimę i witały wiosnę. Każda grupa miała na kurtkach i czapkach symbole wiosenne: kwiatki, listki, kolorowe kotyliony. Mimo chłodu i wiatru można było ujrzeć uśmiech na twarzach dzieci i usłyszeć piękne wiosenne piosenki.
Pochód rozpoczynali mali dzielni kibice niosąc „serocki szalik” na EURO 2012, tym samym wprowadzając mieszkańców gminy do zbliżających się mistrzostw piłkarskich. Zaraz za nimi starszaki niosły Marzannę aż na serockie molo, gdzie miały definitywnie pożegnać zimę.
Jak wiosna to kolor zielony. Wszystkie dzieci z grupy III w tym dniu miały ubranka w pięknym wiosennym kolorze - zielonym.

„KOT W BUTACH”- przedszkolaki z wizyta w teatrze
27 marca- na ten szczególny dzień przedszkolaki z wszystkich grup długo czekały. Właśnie tego słonecznego dnia, wszystkie dzieci po zjedzeniu obiadku szykowały się do wyjazdu na przedstawienie. Dzieci we wspaniałych humorach wraz z paniami zajęły miejsca w autobusach i wszyscy pojechali do Legionowa na przedstawienie muzyczne pt. „Kot w butach”. Przedszkolaki zasiadły w wygodnych czerwonych fotelach i z niecierpliwością czekały na bajkę. Światła zgasły, dzieci wpatrzone były w scenę. Wspaniałe postacie bohaterów, ich przepiękne kolorowe stroje, muzyka, efekty świetlne, scenografia to wszystko sprawiło że dzieci siedziały jak zaczarowane. Zdaniem przedszkolaków przedstawienie był „fajne”, „ekstra”. Dzieciom pomimo zmęczenia humor dopisywał i w drodze powrotnej wszyscy śpiewali refren finałowej piosenki:
„Wszystko się zmienia, warto mieć marzenia. Tobie się uda, wiara czyni cuda”.