PAŹDZIERNIK 2011

14 PAŹDZIERNIK- DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W tym szczególnym dniu dzieci z całego przedszkola wraz z całą kadrą pedagogiczną oraz pracownikami obsługi i administracji zebrali się w jednej sali na wspólnej uroczystości. Zarówno debiutujące maluszki jak i starszaki przygotowali dla Pań piękne życzenia w postaci wierszyków i piosenek (także w wersji instrumentalnej). Dzieci wręczyły swoim opiekunom kolorowe ręcznie robione kwiaty oraz laurki. Uściskom nie było końca…PRZEDSTAWIENIE TEATRU LALEK „PINOKIO”

19 października 2011 roku zawitał do naszego przedszkola Teatr Lalek „Pinokio” z przedstawieniem pt. „Wesołe przedszkole”. Spektakl dydaktyczno- wychowawczy poruszał problemy zdrowia i bezpieczeństwa w przedszkolu, w domu oraz na drodze. Zaprezentowana w sposób bajkowo- realistyczny historia, ukazywała przeżycia dzieci w wieku przedszkolnym- Oli i Tomka. Ukazane w przedstawieniu sytuacje odzwierciedlały współczesną rzeczywistość w jakiej wzrasta młode pokolenie.

WYPIEKI Z DARÓW JESIENI

W piękne jesienne popołudnie dzieci z grupy III bawiły się w prawdziwych kucharzy. Z podarowanego ogromnego koszyka z pięknymi czerwonymi jabłuszkami postanowili upiec pyszne ciasto- szarlotkę. Dzieci ubrane w fartuszki od razu wzięły się do obierania jabłuszek i ścierania ich na tarce. Kolejna ekipa wyklejała blachy ciastem wyrobionym przez panią Anię. Roboty było co nie miara. Dzieci nie mogły się doczekać kiedy ciasto będzie gotowe. Zaraz po leżakowaniu czekała na nich słodka niespodzianka. Dzieci zapewniały, że to nie koniec ich kucharzenia….

SADZENIE KWIATÓW W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
Pod koniec  października grupa III wraz z Panią Moniką udała się do ogrodu przedszkolnego, tym razem jednak nie w celu dowolnych zabaw lecz ze względów przyrodniczych. Dzieci pod nadzorem nauczyciela sadziły sadzonki kwiatów w klombach. Teraz wszyscy będą oczekiwać wiosny by zobaczyć wydostające się z ziemi zielone łodyżki…

Z WIZYTĄ W WARZYWNIAKU

Starszaki wiedzą już, że zdrowe odżywianie to spożywanie codziennie warzyw i owoców na surowo. W tym celu „Wiewiórki” wybrały się na zakupy do pobliskiego „warzywniaka”. Z zakupionych owoców sporządziły pyszną sałatkę, natomiast z warzyw zabawne kukiełki do kącika przyrody. 
 
 

 

 

 


wyklikaj