STYCZEŃ 2012

ALA  LAUREATKĄ KONKURSU PLASTYCZNEGO
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZGROMADZENIA KSIĘŻY MARIANÓW zorganizował konkurs na kartkę świąteczną dla chorych pt. „Znaki nadziei”. Z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku zostało wysłane kilka prac. Zdaniem jury najciekawszą pracą okazała się kartka Alicji Prus z gr. II. Dziewczynka zajęła zaszczytne II miejsce w konkursie. Natomiast p. A. Kurcz, p. E. Grzegorczyk oraz p. A. Marcinkowska dostały pisemne podziękowania za zaangażowanie dzieci w konkursie na kartkę świąteczną dla chorych.

SZANOWNI RODZICE!
Serdecznie zapraszamy do Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
w dniu 8 styczna 2012 roku w godz. 13.30-14.30
na pokaz edukacyjny dla dzieci o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
PRZEDSZKOLAKI GRAJĄ Z WOŚP
Dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku jak co roku uczestniczyły w  finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanym w naszym mieście przez Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Ten wyjątkowy, jubileuszowy finał grupa IV uświetniła scenką ekologiczną pt. „W lesie”, a gr. V piosenką pt. „My zdrowe poziomeczki”.

Przedszkolaki uczestniczyły także w pokazie edukacyjnym o bezpieczeństwie ruchu drogowego zorganizowanym przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Dla dzieci największą frajdą była możliwość obejrzenia samochodu policyjnego.

Dzieci brały udział w konkursie plastycznym, gdzie miały za zadanie przygotować prace na temat: „XX finał WOŚP- gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”.  Szymon Skrzypniak z gr. II w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce, Ania Mulik z gr. IV - II miejsce, zaś Weronika Nalewajek, Otylia Żółtek z gr. V, Milena Kopacz z gr. VII i Sandra Dawidczyk z gr. III otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

W KARNAWALE SAME BALE….
Dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku dzięki uprzejmości p. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku, również w tym roku mogły bawić się na wspaniałym balu w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej. Przedszkolna impreza odbyła się 11 stycznia 2012 roku w godzinach popołudniowych. Dzieci od samego ranka nie mogły się doczekać tańców, hulanek ze swoimi koleżankami, kolegami, paniami, zaproszonym  rodzeństwem, rodzicami, a nawet dziadkami. Przedszkolaki były nie do poznania:  piękne stroje, fryzury, makijaże robiły ogromne wrażenie. Chłopcy przeobrażali się najczęściej w superbohaterów, ale można było dostrzec wyjątkowe przebrania m.in. krówki, liska, pszczółki. Wśród dziewczynek, jak na damy przystało, dominowały stroje księżniczek, motyli; wyróżniały się pszczółki i biedronki. Bal prowadzili dwaj znakomici panowie, którzy swoimi piosenkami sprawiali, że dzieci znakomicie się bawiły. Zabawa przyniosła wiele wrażeń i emocji zwłaszcza dla „maluszków”, które bawiły się na niej po raz pierwszy. Bal ten na pewno pozostanie długo w pamięci wszystkich przedszkolaków . Będziemy czekać z niecierpliwością na kolejny…