WRZESIEŃ 2012

DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU JUŻ ZA NAMI…
Każdego roku we wrześniu trzylatki przekraczają progi przedszkola po raz pierwszy. Nauczyciele zastanawiali się nad tym, co zrobić, aby ułatwić dzieciom przekroczenie tych progów i pomóc w szybkiej adaptacji do nowych warunków. Aby ułatwić dzieciom  start, zlikwidować strach przed tym, że za chwilę ich rodzice znikną za drzwiami przedszkola i zostaną same w tym nieznanym pomieszczeniu, jak co roku w Samorządowym Przedszkolu w Serocku zostały zorganizowane spotkania adaptacyjne. Spotkania były dwugodzinne przez trzy ostatnie dni sierpnia. Wzięły w nim udział 3-latki oraz 4-5-latki, które po raz miały iść do przedszkola.
Panie serdecznie i ciepło witały rodziców i ich pociechy. Zaprosiły dzieci wraz z rodzicami do wspólnych zabaw integracyjnych. Pokazały plac zabaw, szatnię, łazienki, tablice na której będą się prezentowały wytwory plastyczne maluszków, zaprosiły do zabaw w sali  oraz zabaw z chustą animacyjną w ogrodzie. Przekazały także informacje o funkcjonowaniu przedszkola. Uśmiechając się do dzieci, dodawały im otuchy i życzyły aby wszystkie szybko zaadaptowały się do nowych warunków i miło spędzały czas w przedszkolu.

Życzymy wszystkim  dzieciom, aby ich pierwszy dzień w przedszkolu oraz wszystkie pozostałe upływały w miłej , radosnej atmosferze, bez smutku i łez.SPRZĄTAMY ŚWIAT!
20 września w naszym przedszkolu odbyła się wielka akcja sprzątania świata. W tegorocznym przedsięwzięciu udział brały starszaki. Mimo wietrznej pogody dzieci pozakładały przygotowane gumowe rękawiczki, wzięły worki i zabrały się do porządkowania ogrodu przedszkolnego.
„KOGUCIK SAMOCHWAŁEK”
W ubiegłą środę przedszkolaki miały ogromną przyjemność oglądać pierwsze w tym roku szkolnym przedstawienie pt. „Kogucik Samochwałek”,  ufundowane z Rady Rodziców. Nawet maluszki siedziały i oglądały z zaciekawieniem. A co więcej zgłaszały się do odpowiedzi i zadań. Przedstawienie uczące dobrych zachowań przeplatane było wspaniałymi piosenkami. Na koniec przedszkolaki mogły się wcielić w różnobarwnych bohaterów dziecięcych bajek poprzez wspaniałe rekwizyty przygotowane przez prowadzących. Dzieci z niecierpliwością  czekają na kolejnych gości…

PAN POLICJANT Z WIZYTĄ U STARSZAKÓW
Jak co roku, także w tym nasze przedszkole odwiedził pan policjant. Przybył on z wizytą do starszaków, by opowiedzieć o prawidłowym zachowaniu w ruchu drogowym. Dzieci bardzo słuchały pana dzielnicowego, zadawały mnóstwo pytań. Były bardzo ciekawe rekwizytów, które pan policjant miał ze sobą oraz opowiadały jak to ich rodzice łamią przepisy drogowe.MY TEŻ BYLIŚMY NA OTWARCIU STADIONU!
Kogo jak kogo, ale przecież przedszkolaków- najmłodszych serockich kibiców nie mogło zabraknąć na uroczystym otwarciu stadionu. Trzy najstarsze grupy wiekowe wraz z paniami, zaraz po obiadku wyruszyły w kierunku stadionu by przyglądać się temu uroczystemu wydarzeniu sportowemu.


 

 

 

 


wyklikaj