CZERWIEC 2013

NAGRODZENI ZA MRÓWKĘ
Dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie plastycznym organizowanym przez sklep Mrówka w Serocku. Wyróżnione zostały następujące osoby: Danielski Oskar z gr.V, Błachnio Alicja z gr. VI, Chełstowska Amelia z gr. III i Onuszkiewicz Filip z gr.I. Serdecznie gratulujemy!.

MINI OLIMPIADA
W słoneczny czwartek odbyła się przedszkolna Mini Olimpiada sportowa. Zadaniem dzieci było przejść przez kolejnych siedem stacji w których były konkurencje do wykonania.  Stacje były mieszkańcami łąki: 1- „Pszczółki”, 2- „Gąsienice”, 3- „Biedronki”, 4—„Ślimaczki”, 5- „Motyle”, 6- „bociany”, 7- „Żabki” a w nich kryły się  przeróżne konkurencje, do których były dostosowane  różne pomoce. Wszystkie dzieci wykonały zadania. W podziękowaniu za osiągnięcia sportowe dostały grupowe dyplomy i słodkości.

BEZPIECZNY INTERNET
Pracownicy firmy Orange przyjechali do naszego przedszkola z kampanią  „Necio.pl – zabawa w internet”. Podczas spotkania dzieci poznały robocika Necia, który wprowadził je w świat internetu, mediów elektronicznych, pokazał związane z nimi zagrożenia. Dziękujemy za spotkanie.

PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU
12 czerwca dzieci wraz z paniami wybrały się do Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Serocku na spektakl pt. „Magiczny miód”. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia  bajki, która  poruszała problemy współczesnego świata. Przedstawienie poruszyło nie tylko, ale przede wszystkim serca widzów. Wykonawcami byli aktorzy z teatru IGRASZKA.

ZABAWA Z TĘCZĄ - KOLOR CZERWONY

Ostatnia  odsłona „Zabawy z tęczą”

Tęcza siedem kolorów ma
Hałabała  je wszystkie zna
                         Znasz na pewno też i Ty bez obawy
                         Dlatego zapraszamy Ciebie do zabawy

7 kolor -CZERWONY

ZADANIE

Kochane przedszkolaki!
Hałabała wpadł na pomysł taki
By ostatnie zadanie było waszym tworem
I nie związane jest z żadnym potworem
Tylko z czerwonym pomidorem

Która grupa wykona zadanie -
Do czwartku  Krasnala zaskoczy
Tej podaruje kosz czerwonych pyszności.
Przedszkolaki zakasały rękawy i wzięły się do pracy. W czwartkowy dzień pomidorowo zrobiło się na przedszkolnym korytarzu. Pomidorki były bardzo twórcze. Przedszkolaki w zamian za pomidorki zajadały się pysznym arbuzem. Szkoda, że to już ostatni etap „Zabawy z tęczą”. Ale nie smućmy się, bo nie wiemy co nam zafunduje kolejny rok w przedszkolu.

ZABAWA Z MRÓWKĄ
Z okazji Dnia Dziecka do naszego przedszkola zawitali niespodziewani goście- ale jacy fajni!
Mrówka, Czerwony Kapturek i Clown. Skąd się wzięły te postacie? A mianowicie ze Sklepu PSB Mrówka w Serocku. Nie dość, że dzieci świetnie się bawiły to dostały jeszcze upominki- doniczki z nasionami maciejki. Również zostały zaproszone do udziału w trzech konkursach: plastycznym- wykonaniu pracy z mrówką, przyrodniczym- wyhodowaniu maciejki i wokalno- literackim- wymyśleniu piosenki o mrówce. Dziękujemy bardzo za odwiedziny!