Grudzień 2012

MIKOŁAJKOWE MISTRZOSTWA
6 grudnia 2012r w naszym przedszkolu odbyły się VII Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym „Piruet”. Bączek matematyczny, którego twórcą jest Andrzej Grabowski ze Szczecinka, to tradycyjny drewniany bączek oraz różnokolorowe, papierowe pierścienie, które spełniają rolę liczmanów. W konkurencjach startowały grupy dziewczynek i chłopców, w wieku 6 lat, podzielonych na dwie kategorie: D6 i C6, czyli sześć dziewczynek i sześciu chłopców z poszczególnych grup wiekowych, jak również dzieci młodsze wraz ze swoimi rodzicami w kategorii R-Rodzinnej i osoby niezależnie od wieku w kategorii OPEN.
    Zawody polegały na wprawieniu bączka w ruch obrotowy i nałożeniu jak największej ilości krążków. Dzieci nakładały na wirujący bączek pierścienie, następnie przeliczały je, ustalając w ten sposób liczbę punktów. Kręcenie bączkiem i nakładanie pierścieni pozwala na przyswajanie przez dzieci ciągów liczb naturalnych, wzmacnia sprawność manualną
i koordynację wzrokowo-ruchową.
TAK PRZEDSTAWIAŁY SIĘ WYNIKI:
Podczas zorganizowanych zawodów dzieci spotkały się również z Mikołajem. Po wspólnej i wyczerpującej zabawie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy
i upominki.
AGATA LAUREATKA!!!
Agata Staniszewska z grupy „Jeżyków” zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Magia Świąt Bożego Narodzenia” zorganizowanym przez Gminne Przedszkole
z Zegrza Południowego. Wykonany przez pięciolatkę aniołek z przeróżnych materiałów zrobił wrażenie na jurry.


SZLACHETNA PACZKA
W tym roku zorganizowaliśmy akcję charytatywną na rzecz Domu Samotnej Matki
w Białołęce przy ul. Skierdowskiej 2. Na przedszkolnym korytarzu, tuż obok choinki
w wystawionym koszu z dnia na dzień przybywało coraz więcej darów.
Drodzy Rodzice - serdecznie dziękujemy za wasze zaangażowanie!

GDY NADCHODZĄ ŚWIĘTA…

Pod tak magiczną nazwą odbył się w naszym przedszkolu koncert kolęd, pastorałek
i melodii bożonarodzeniowych. Dzieci były zauroczone dźwiękami wydobywającymi się z fletu prostego i poprzecznego.


JASEŁKA,  JASEŁKA, ZIELONA JODEŁKA…
Zgodnie z tradycją, w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbyły się spotkania jasełkowe, na które zostały zaproszone rodziny przedszkolaków.
Forma „Jasełek” zmienia się co roku w zależności od grupy wiekowej i pomysłów nauczycielek. Tak więc są przedstawienia tradycyjne z pastuszkami, aniołkami i królami bądź dziecięce, Mikołajkowo- śnieżynkowe.
Wszyscy widzowie, którzy mieli okazję oglądać przedszkolne przedstawienia poddali się nastrojowi chwili. Blask gwiazdy betlejemskiej w pięknie przystrojonych salach, melodie kolęd, solowe śpiewy „wywołały wspomnienia z dzieciństwa, skłaniając do refleksji. Wielu gości śpiewając wspólnie z małymi aktorami popularne kolędy, czy słuchając kolęd i pastorałek miało łzy w oczach. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za pięknie wykonane Jasełka.
Po występach wszyscy przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia po czym zasiedli do przygotowanego przez rodziców i pracowników przedszkola poczęstunku. Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali ręcznie robione upominki. Do tego zostały dołączone życzenia świąteczne. A co najważniejsze po części artystycznej do dzieci przybył Święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów!
 

 

 

 


wyklikaj