Kwiecień 2013

NASI MILUSIŃSCY
Pewnego wiosennego dnia do dzieci z gr. I przyszli niesamowici goście na czterech nóżkach- chomik, świnka morska, żółw. Zwierzęta dostarczyły dzieciom wiele radości.

Z WIZYTĄ W SZKOLE
Wszystkie dzieci pięcioletnie wraz z paniami wybrały się do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku. Tam czekały na nich panie, które oprowadziły dzieci po budynku, pokazały sale gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę ,salę  komputerową, klasy. A nawet przygotowały dla przedszkolaków specjalną lekcję. Dzieci zasiadły w ławkach i chętnie brały udział w zajęciach.

OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT
Nasze Przedszkole otrzymało certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii „Wszystkie Kolory Świata” zorganizowanej przez UNICEF.

TOSTY, TOSTY, SMACZNE TOSTY!
Grupa „Poziomek” to prawdziwi kucharze. Tylko myślą jakie by tu zajęcie kulinarne zrobić. Tym razem wzięły zakasały rękawy i pyszne tosty przyrządziły.

XII PRZEGLĄD AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI SCENICZNEJ- TEATRY
20 kwietnia na scenie Ośrodka Kultury w Serocku zaprezentowały się i zagrały teatry amatorskie z terenu miasta i gminy Serock. Spektakle oceniało oraz dawało cenne wskazówki grupom i instruktorom profesjonalne jury w składzie Bogumiła Stachurska, Wojciech Starostecki, Jacek Jarzyna pod względem - doboru scenariusza, gry aktorskiej, przestrzeni scenicznej, scenografii, oprawy muzycznej oraz reżyserii. Nasze Przedszkole zeprezentowała grupa KRASNOLUDKI pod kierunkiem Magdaleny Pomaskiej, Gabrieli Kłosowskiej w przedstawieniu „Królewna Gburka”. Jurry było zachwycone występem i wyróżniło naszych przedszkolaków. BRAWO!

CALINECZKA
W piękny poniedziałkowy poranek do przedszkola przyjechali aktorzy ze spektaklem pt. „Calineczka” opartym na motywach baśni Andersena. Ta proekologiczna opowieść wypełniona była odgłosami natury. Narracyjnie prowadzona przez Kropelkę Rosy i Promyczek Słońca. Dzieci poznały wartości prawdziwej przyjaźni i miłości w relacji z człowiekiem i przyrodą.

ZAADOPTUJ RZEKĘ 2013
Nasze Przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie ekologicznym Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę”, którego tematem jest ochrona wód i racjonalne wykorzystywanie ich zasobów. 22 marca, w Światowy Dzień Wody zainicjowany  przez ONZ, zainaugurowana została kolejna edycja programu. W tym dniu przyłączyło się do niego także nasze przedszkole.

ZABAWA Z TĘCZĄ- KOLOR ŻÓŁTY

Kolejna odsłona „Zabawy z tęczą”
Tęcza siedem kolorów ma
Hałabała  je wszystkie zna
                         Znasz na pewno też i Ty bez obawy
                         Dlatego zapraszamy Ciebie do zabawy

5 kolor -ŻÓŁTY

ZADANIE

Kochane przedszkolaki!
Hałabała wpadł na pomysł taki:
Niechaj w każdej sali wyrośnie drzewo z bananami lub cytrynami
I wtedy krasnal obdaruje Was zdrowymi niespodziankami
Która grupa wykona zadanie-
do czwartku w ich sali drzewko powstanie
Ta zdrową niespodziankę dostanie!

I tak oto w czwartkowy dzień w każdej z sal powyrastały drzewa bananowe i cytrynowe. Dzieci za wykonanie zadania zajadały się żółtą galaretką.

WIOSENNE PORZĄDKI
25 kwietnia przedszkolaki brały udział w działaniach edukacyjnych z zakresu ekologii. W niebieskich rękawiczkach wybrały się na wiosenne porządki na terenie gminy.

XII PRZEGLĄD AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI SCENICZNEJ- ESTRADA
W sobotę 27 kwietnia na deskach serockiej estrady było głośno, barwnie i bardzo dynamicznie. Publiczności zaprezentowali się artyści z terenu miasta i gminy. Wśród nich zaprezentowały się dzieci z naszego przedszkola. Grupa „Wiewiórek” wraz z koleżanką Olą Cebo
z gr.”Poziomek” wystąpiła z piosenką pt.„Skrzaty”. Dzieci do występu przygotowały: p. Dorota Wiktorzak i p. Barbara Sumiła. Prezentacje artystów oceniło i udzieliło wielu cennych wskazówek do dalszej pracy - profesjonalne jury w składzie: Renata Struzik, Kornelia Ciołek, Bogumiła Stachurska, Mariusz Mikołajek, Tomasz Struzik.