listopad 2012

PRZEDSZKOLAKI W BIEGU NIEPODLEGOŚCI
W niedzielne popołudnie 4 listopada, Serocki rynek opanowały także biegające dzieci z naszego przedszkola, które brały udział w X Biegu Niepodległości. Przedszkolaki asekurowane i wspierane najczęściej były przez starsze rodzeństwo lub kolegów, rodziców czy dziadków. Na wszystkich czekały na mecie nagrody w postaci medali, słodyczy i pluszaków.

KOLEJNA ODSŁONA „ZABAWY Z TĘCZĄ”

Tęcza siedem kolorów ma
Hałabała  je wszystkie zna
Znasz na pewno też i Ty bez obawy
Dlatego zapraszamy Ciebie do zabawy

Hałabała wyznacza zadanie
kto je wykona – nagrodę dostanie
2 kolor granatowy
ZAGADKA

„W pięknej z gwiazd utkanej czarnej sukience
spaceruje po niebie z Księżycem pod rękę”.

Namaluj złocistą noc z gwiazdami a obdarujemy Ciebie soczystymi gruszeczkami

Wraz z nastaniem miesiąca listopada wszystkie przedszkolaki przystąpiły do  kolejnej przygody w tęczowym konkursie. W każdej z sal dzieci pracowały starannie nad zmalowaniem złocistej nocy. Po wyczerpującej pracy do każdej z grup zawitał tym razem sam Krasnal Hałabała z wielkim koszem soczystych gruszek. Kolejny etap konkursu wkrótce po Mikołajkach.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
7 listopada 2012 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. W uroczystości uczestniczyły wszystkie przedszkolaki, ale tylko nowo przyjęte dzieci miały zaszczyt być pasowane wyjątkowym czerwonym ołówkiem. Starszaki prosiły o pasowanie dla kolegów i koleżanek Panią Dyrektor słowami:

Dzielne krasnale, kochane dzieciaki
Jest u Nas w Serocku zwyczaj taki,
że pani Dyrektor dzieci zwołuje
i na przedszkolaka je pasuje.
Panią Dyrektor tu zapraszamy,
bo dla Pani specjalne zadanie mamy.
My, starszaki chcemy poprosić o pasowanie
I przedszkolakiem, niech maluch zostanie.

Przedszkolaki uroczyście przyrzekały:

· Być dobrymi przedszkolakami
· Nie grymasić i nie szlochać
· Zawsze swoje panie słuchać
· Grzecznie bawić się i fikać
· Wszystko zjadać z talerzyka
· Nauczymy się dziękować
· I porządnie się zachować
· Od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami.

Tak więc od tego dnia wszystkie dzieci są już pełnoprawnymi przedszkolakami Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku. Dzieci na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały specjalnie przygotowane emblematy przygotowane przez p. Monikę Zegadło, która przygotowała uroczystość.

WYPIEKI „NIEDŹWIADKÓW”

Grupa I „Niedźwiadki” lubi łasuchować, ale chlebek i bułeczki też potrafi uformować. Podczas tematu o powstawaniu pieczywa przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem lepiły z masy solnej przedszkolne „wypieki”.

SPOTKANIE Z PANIA HIGIENISTKĄ
Dzieci z najmłodszych grup wiekowych wzięły udział w programie edukacyjnym „Dbam o zdrowie” zorganizowanym przez Starostowo- Powiatowe w Legionowie- Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego. Spotkanie z panią higienistką dostarczyło maluchom wiele przeżyć.  Dowiedziały się nie tylko jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, ale także jak zdrowo się odżywiać.

AKADEMIA AQUAFRESH
Nasze przedszkole brało udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” dla przedszkolaków. Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci, poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne. W ramach realizacji założeń programu, dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć prowadzonych przez wszystkie panie, które korzystały z pakietu materiałów edukacyjnych, przesłanych przez organizatora. Podczas wszystkich zajęć, dzieciom towarzyszyli bohaterowie Akademii Aquafresh- Pastusie Lilly, Billy i Miki, Szczotkuś, Zębuś oraz Robaczek Próchniaczek. W trakcie programu przedszkolaki zdobywały naklejki- nagrody, które wklejały do Dyplomu Pastusiowego Przyjaciela. Podsumowaniem wiedzy zdobytej przez przedszkolaków, było wykonanie plakatów, pt. „Każdy z nas wie, jak z Pastusiami o ząbki dbać swe!