Luty 2013

LICYTACJA LALECZEK

KOMISJA KONKURSOWA WYBRAŁA LALECZKĘ!
W dniu 18.02.2013 r. komisja konkursowa w składzie:
• Alicja Melion - Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Serocku
• Barbara Tomczak - Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Serocku
• Barbara Sumiła - Wicedyrektor Samorządowego Przedszkola w Serocku
• Agnieszka Oktaba - Przewodnicząca Rady Rodziców
• Małgorzata Niemczyk - nauczyciel plastyki
• Bernadeta Żochowska – ajent
 – wybrała laleczkę, która będzie reprezentowała naszą placówkę.
Ta laleczka reprezentuje nasze przedszkole w konkursie „Wszystkie kolory świata”
Prosimy o oddawanie Waszych głosów!
Jak można głosować?
1. Zaloguj się na facebook’u
2. W okienku „szukaj” wpisz UNICEF Poland
3. W zakładce (po lewej stronie) kliknij „Wszystkie kolory świata”
4. Odszukaj w galerii naszą laleczkę
ZAGŁOSUJ NA MNIE!!!
(w terminie 25.03-07.04.2013r.)
Nagrodą w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę jest koncert Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

PRZEDSTAWIENIE MUZYCZNE- OPOWIEŚCI LEŚNEJ POLANY

ZABAWA Z TĘCZĄ- KOLOR POMARAŃCZOWY
Kolejna odsłona „Zabawy z tęczą”

Tęcza siedem kolorów ma
Hałabała  je wszystkie zna
Znasz na pewno też i Ty bez obawy
     Dlatego zapraszamy Ciebie do zabawy

3 kolor -POMARAŃCZOWY
ZADANIE

Kochane przedszkolaki!
Hałabała wpadł na pomysł taki
By zrobić marchewki smakowite
                                           I z nimi zatańczyć przy muzyce!

Kto wykona zadanie-
Ten zdrową niespodziankę dostanie!

Dzieci bardzo się postarały, z przeróżnych materiałów marchewki wykonały. W zależności od upodobania- zaśpiewały, wyrecytowały tekst marchewkowej piosenki i znakomicie się przy tym wszyscy bawili. Niespodzianką były soczki marchewkowe, które tak smakowały, że aż buzie pomarańczowe po nich pozostawały!

ZABAWY NA ŚNIEGU
Ulepimy bałwana, śniegowego bałwana….,  tylko śnieg nam się nie lepił. Mimo tego i tak przedszkolaki miały radość z zabawy na śniegu!

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Wszystkie Kolory Świata”, który jest odpowiedzią na dramatyczna sytuację dzieci w Czadzie. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem projektu jest:

·        kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

·        pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

·        zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie.

W ramach akcji rodziny przygotowały specjalne, charytatywne laleczki UNICEF. Laleczki te nie są zwykłymi szmacianymi lalkami są symbolem pomocy, jakiej dzieci i ich rodziny chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.

Licytacja laleczek odbędzie się 20 lutego (środa) o godz. 18.15.!!!!!!!!

Jedna z laleczek weźmie udział w konkursiekrajowym najbardziej oryginalnej laleczki”. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej. Konkurs zostanie przeprowadzony na Facebooku i będzie trwał od 25 lutego do 11 marca 2013 r. Prosimy o oddawanie głosów na laleczkę z naszego przedszkola.

SŁODKIE OSTATKI
W tym roku „tłusty czwartek” przypadał w ferie zimowe. Ale nic straconego! W ostatnim dniu karnawału Pani Dyrektor zamówiła przepyszne pączki dla wszystkich przedszkolaków z pobliskiej cukierni.