Maj 2013

ZABAWA Z TĘCZĄ- KOLOR NIEBIESKI

Kolejna odsłona „Zabawy z tęczą”

Tęcza siedem kolorów ma
Hałabała  je wszystkie zna
                         Znasz na pewno też i Ty bez obawy
                         Dlatego zapraszamy Ciebie do zabawy

6 kolor -NIEBIESKI

ZADANIE

Kochane przedszkolaki!
Owoce i warzywa koloru niebieskiego w sobie nie mają
Hałabała wpadł na pomysł taki
By zadanie troszkę zmienić
I w literackie je zamienić
Każdy przedszkolak wierszyk o „Niezapominajce” pozna
Bo nauczyć się go szybko można

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.
Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie”
.
 
Która grupa wykona zadanie-
Do wtorku  wierszyk zaprezentuje
Ta wzbogaci swój kącik przyrodniczy.
Przedszkolaki wykonały zadanie- wierszyk pięknie powiedziały. W zamian ich kąciki przyrody zostały przyozdobione niebieskimi chabrami.POZNAJEMY ZAWÓD STEWARDESSY
Dzieci z naszego przedszkola poznają różne zawody. Tym razem odwiedziła nas pani stewardessa. Przyszła w specjalnym ubraniu i przyniosła różne gadżety niezbędne w swojej pracy. Dzieci były zachwycone spotkaniem i miały mnóstwo pytań.

 
DZIEŃ RODZINY
Już po raz kolejny w przedszkolu odbył się piknik, który zgromadził rodziny naszych przedszkolaków.
Najpierw kameralnie w salach, dzieci wystąpiły dla swoich mam i tatusiów oraz wręczyły upominki własnoręcznie zrobione. Wszyscy poczęstowali się pysznym ciastem truskawkowym i ruszyli do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekało mnóstwo atrakcji.
Rada Rodziców zaprosiła animatorów  firmy „Klanza”, którzy zajmują się propagowaniem idei pedagogiki zabawy. Animatorzy przywieźli ze sobą sprzęt  zabawowy rozwijający zmysły oraz duże gry i zabawki animacyjne.Na dobre wyszło i rodzicom i dzieciom. Jedni i drudzy bardzo dumni byli ze swoich umiejętności oraz zapału do zabawy.
Mamy nadzieję, że tegoroczna uroczystość pozostawiła w pamięci uczestników same dobre wspomnienia…
PRZEDSZKOLAKI W KOROWODZIE

Zdawać by się mogło, że obchody Święta Patrona Serocka, św. Wojciecha każdego roku dostarczają takich samych emocji. Nic bardziej mylnego. Zaangażowanie osób wspierających organizatorów przedsięwzięcia oraz udział uczestników pokazują, że z roku na rok zainteresowanie inicjatywami związanymi z obchodami święta jest coraz większe.
Tegoroczny festyn z okazji Wojciechowego świętowania rozpoczął się – podobnie jak w roku poprzednim – barwnym korowodem, który przeszedł ze stadionu miejskiego na rynek.
Motywem przewodnim tegorocznych przedsięwzięć kulturalnych jest 50-lecie Jeziora Zegrzyńskiego. Kreatywność uczestników przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Przez miasto przeszły wodne stworzenia, ‘przepłynęły’ łodzie, ulice ‘zalały’ fale zegrzyńskiego jeziora. Nie brakowało także marynarzy i zegrzyńskich paskud. Okrzyki prezentujące grupy, instrumenty muzyczne, klaksony, bańki mydlane, tabliczki, pompony – było głośno , barwnie, radośnie i efektownie.
Przedszkolaków  z naszego przedszkola można było dostrzec z daleka. Grupa „Niedżwiadków” tym razem przebrała się za zieloniutkie żabki, które co i nieraz podskakiwały w tym barwnym korowodzie.
 

STARSZAKI NA PRZEDSTAWIENIU -Teatru Profilaktyki i Edukacji "Maska" z Krakowa
10 maja 2013 roku o godzinie 12.30 Teatr Maska wystawił swoje przedstawienie pt. "Alicja w leśnej krainie" dla najmłodszych w Ośrodku Kultury w Serocku zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Serock. W spotkaniu wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Przedstawienie miało na celu przybliżyć zasady dobrego wychowania: używania magicznych słów - dziękuję, przepraszam, proszę. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie i odpowiadały na zadawane pytania.

SPOTKANIE NA MOLO
Pięknego majowego dnia przedszkolaki wybrały się na serockie molo. Tam czekał na nich pan Leszek Błachnio, który opowiedział dzieciom wszystko co ma związek z wodą: skąd się bierze?, dlaczego jest taka niezbędna?, jak ją oszczędzać? Oczywiście przedszkolaki jeszcze miały wiele swoich pytań.LAUREATKI KONKURSU „Dziecięce rady na odpady”
Konkurs plastyczno- techniczny „Dziecięce rady na odpady” organizowany był przez Urząd Miasta i Gminy Serock i adresowany był do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli.
Dzieci mogły wykonywać prace  do 17 maja 2013 r. Komisje zaskoczyła ogromna ilość dostarczonych prac – przeszło 100, ale przede wszystkim pomysłowość dzieci, które pokazały jak wspaniałe zabawki i przedmioty funkcjonalne można wykonać z odpadów, teoretycznie już nieużytecznych, ale w których dzieci potrafiły odnaleźć piękno i uchronić je przed wrzuceniem do kosza.
Spośród ocenianych prac Komisja nagrodziła te najbardziej pomysłowe, ale także te, które docenione zostały za staranność i zgodność z tematyką konkursu.
W I kategorii wiekowej (klasy 0-III, w tym przedszkola z terenu gminy)- III miejsce –zajęła  Ala Błachnio z gr. VI za zabawkę PINGWINEK. Dodatkowo Komisja przyznała 10 wyróżnień wśród których znalazła się WESOŁA STONOGA  Zuzi Kłębek z gr. VI.

NIEDZWIADKI TRYJUMFUJĄ W LOKOMOTYWIE
Dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie plastycznym „Lokomotywa” o zasięgu powiatowym organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Legionowie. Do konkursu napłynęło ponad 600 prac.
Wychowankowie pani Hani Trzopek zostali docenieni w kategorii wiekowej 3 - 6 lat. II miejsce zajęła Zuzia Mulik, III miejsce Maja Żak, zaś wyróżnienie Gabrysia Kozłowska. Serdecznie gratulujemy.

AMELKA LAUREATKĄ
Jednym z konkursów w którym brały udział dzieci był konkurs antynikotynowym, zorganizowany  przez Starostwo Powiatowe w Legionowie i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie.
Ogłoszony w połowie kwietnia konkurs był uzupełnieniem prowadzonej wśród dzieci i młodzieży kampanii antynikotynowej w ramach profilaktyki chorób płuc Powiatowego Programu Promocji Zdrowia na rok 2013. Uczniowie powiatowych przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych przesłali aż 56 prac. Uczestnicy konkursu wykazali się niesamowitą kreatywnością, więc wszystkie prace były niezwykle ciekawe, a komisja konkursowa, której przewodniczącą była przedstawicielka legionowskiego PCK, miała nie lada problem z wyborem tych najlepszych.
Po długich naradach, zdecydowano, że w  kategorii przedszkolnej III miejsce zajęła Amelka Chełstowska z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku. Serdecznie gratulujemy Amelce i wychowawczyni pani Renacie Adamowskiej.
 

NASZE MALUSZKI Z GRUPY V
Dzieci z gr. V „Sowy” chętnie uczą się języka angielskiego.
Z niecierpliwością czekają na zajęcia z rytmiki i aktywnie w nich uczestniczą.
Za pomocą różnych form plastycznych utrwalają zjawiska zachodzące w przyrodzie np. zmiana barwy liści w okresie jesieni.
Już każdy maluch wie, że podczas wycieczek należy bezpiecznie zachować się. Dlatego przedszkolaki z naszej grupy przed wyjściem na spacer ubierają się w kamizelki odblaskowe. Nieprawdaż, że widać ich z daleka.
Maluszki chętnie uczestniczą w zajęciach kulinarnych.
Małe sówki nowopoznaną techniką plastyczną zmieniły smutną tackę w wesołą, a następnie umieściły na niej zdrową żywność.

 

 

 

 


wyklikaj