październik 2012

ZWIERZAKI - CUDAKI
Sezon jesienny przyniósł nam kasztany, żołędzie, jarzębinę. Dzieci z grupy „Wiewiórek” postanowiły wykorzystać ten moment i porobić niesamowite zwierzaki, ludziki. Zresztą zobaczcie sami…

CO MAMY Z ZIEMNIAKÓW? FRYTKI!!
Na to pytanie tak odpowiedziały dzieci w grupie „Poziomek” i postanowiły zrobić złociste frytki z przyniesionych ziemniaków. Po zakasaniu fartuszków przedszkolaki kroiły ziemniaki w słupeczki. Jedne grubsze, drugie cieńsze, ale i tak wszystkie były przepyszne!

MALI JABŁKOWI CUKIERNICY
Natomiast dzieci z grupy „Jeżyków”  w tygodniu owocowym postanowiły zabawić się w cukierników i wspólnymi siłami upiec przepyszne ciasto jabłkowe. Pracy było co nie miara, ale jak przyszedł czas konsumpcji jednogłośnie stwierdziły, że było warto!

ZABAWĘ Z TĘCZĄ CZAS ZACZĄĆ!

Tęcza siedem kolorów ma
Hałabała  je wszystkie zna
Znasz na pewno też i Ty bez obawy
Dlatego zapraszamy Ciebie do zabawy

Hałabała wyznacza zadanie
kto je wykona – nagrodę dostanie
1kolor fioletowy
ZAGADKA
Skórka fioletowa
a miąższ pod nią złoty.
Smakuje wybornie
wszyscy wiecie o tym.
Ozdób na kartce śliwkę fioletową
A dostaniesz taką samą piękną ale – zdrową

W pierwszym tygodniu pażdziernika wszystkie przedszkolaki przystąpiły do tęczowego konkursu. W każdej z sal dzieci pracowały starannie nad ozdobieniem śliweczki. Po wyczerpującej pracy do każdej z grup zawitała Pani Jesień i częstowała soczystymi śliweczkami. Kolejny etap konkursu już niebawem….

ŚWIĘTO DRZEWA
10 października 2012 roku w Serocku , już po raz 10 obchodzone było Święto Drzewa. My tez wzięliśmy udział w Kampanii Miliarda Drzew dla Planety zainicjonowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska- ogólnoświatowej inicjatywy sadzenia drzew. Przedszkolaki pod opieka pań i pomocy pana konserwatora posadziły w swoim ogrodzie przedszkolnym swoje drzewko- jarzębinkę.

DZIEŃ NAUCZYCIELA
W związku z przypadającym w tym roku Dniem Nauczyciela w weekend w przedszkolu obchodziliśmy ten uroczysty dzień w piątek. Na przedszkolnym korytarzu zaraz po śniadanku  zebrały się wszystkie dzieci z paniami oraz pracownicy placówki. Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia a dzieci przygotowały wokalne niespodzianki. W tym roku zaczęły starszaki śpiewały piosenki: „Wiewióreczka”, „Nasza Pani fajna jest”, „Ptaszki paniom”, średniaki powiedziały wierszyk „Mały przedszkolak” i zaśpiewały „Bo w przedszkolu”, natomiast maluszki zatańczyły „Taniec jabłuszka z gruszką” i „Kaczkę Pstrą” Na koniec były gromkie brawa, kwiaty i laurki własnoręcznie robione oraz koszyczki z cukierkami.

JAK KAROLEK ZOSTAŁ PAPIEŻEM
Największy objazdowy teatr lalek „PINOKIO” z Nowego Sącza miał zaszczyt  przedstawić prawdziwą historię życia Papieża Polaka w naszym przedszkolu 23 października. To niezwykła opowieść o chłopcu, którego dziś znają ludzie na całym świecie. Spektakl ukazał jego dzieciństwo, lata młodości oraz drogę do kapłaństwa i wybór na stolicę Piotrową. W trakcie spektaklu mały Karolek zadawał dzieciom wiele ciekawych pytań. Wspólnie z animatorami przedszkolaki tańczyły i śpiewały.