Styczeń 2013

KOLĘDNICY Z TPD
Tuż po świętach zastukali do naszych drzwi kolędnicy z TPD…

MAMO! TATO! WOLĘ WODĘ!
Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii „Mamo, Tato, wolę wodę!", której celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Założeniem kampanii jest edukacja dzieci w wieku 3 – 6 lat i ich rodziców na temat konieczności regularnego picia wody i jej znaczenia dla organizmu.
W celu uzyskania patronatu „ Mamo, Tato, wolę wodę!”:
• Przeprowadziłyśmy trzy zajęcia edukacyjne na temat wody na podstawie trzech scenariuszy oraz karty pracy przygotowanych przez organizatora programu „Mamo, Tato, wolę wodę!”. Przygotowałyśmy podczas zajęć z dziećmi prace plastyczne pt. „Moja wodna przygoda ze Zdrojkiem” i zamieściłyśmy ich zdjęcia na stronie internetowej programu w wizytówce przedszkola.
Promujemy wśród dzieci zdrowy tryb życia, min. aktywnego spędzania czasu wolnego. Zaplanowałyśmy cykliczny program opierający się na aktywności fizycznej. Wprowadziłyśmy w przedszkolu w życie cykliczny program opierający się na aktywności fizycznej, który przeprowadzamy podczas zajęć 2-3 razy w tygodniu.
• Promujemy wśród dzieci w przedszkolu zdrowe odżywianie. Dzieci mają zapewniony dostęp do odpowiedniego typu wody pitnej w sali każdej grupy przedszkolnej, w której odbywają się zajęcia. Umieściłyśmy również plakat „Modelowego talerza żywieniowego dla dzieci” w sali każdej grupy.
ACH CO TO BYŁ ZA BAL…
W karnawale, w karnawale
zawsze udajemy się na bale.
Każde dziecko duże małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są cyganki, wróżki, żabki,
jest i batman, jest i jeż.

 „….Dziś w przedszkolu śmiech i tańce, tańczą różne przebierańce, każdy przebrał się inaczej, ten obraca się, ten skacze, hop, hop, tralala, kto zatańczy tak jak ja!”.  9 lutego, tak właśnie bawiliśmy się, na wspaniałym balu karnawałowym. Podczas trwania zabawy odbyły się różne konkursy , w których dzieci chętnie brały udział. Nie zabrakło również zabawnego clowna. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa przy muzyce, która przysporzyła wszystkim wiele radości .

GRAMY Z WOŚP!
Z okazji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały swoje umiejętności taneczno- artystyczne dla zgromadzonej publiczności. Grupa „Jeżyków” zatańczyła skocznie „Trojaka”, „Taniec przyjaźni” i „Sarnę”. Natomiast dzieci z grupy „Wiewiórek” wystąpiły z piosenka „Bałwankowa rodzina”. BRAWO PRZEDSZKOLAKI!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA21 stycznia dzieci z naszego przedszkola zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem recytowały wierszyki, tańczyły, śpiewały piosenki. Występ dzieci wywołał u dziadków ogromną radość oraz wzruszenie. Dzieci na ten wyjątkowy dzień przygotowały własnoręcznie robione upominki. W tym roku były bardzo pomysłowe, wykonały dla ukochanych gości skarbonki, portrety, torebki, laurki, pudełeczka z serduszkami, serca zdobione i tradycyjne laurki. Nie zabrakło wspólnej zabawy oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.


NASZE MINI COLORADO- PREZENT OD DZIADKA MROZA
Co to takiego pojawiło się na przedszkolnym korytarzu? Duży basen? Piaskownica? Kulki? Dzieci miały mnóstwo pomysłów co to będzie. Ten ogromny gąbczasty kwadrat został wysypany kolorowymi kulkami i w ten sposób dzieci mają swoje mini Colorado. Pani Gabrysia Dąbrowska uszyła przepiękne zamkowe firany zdobiące ulubione miejsce przedszkolaków. Ten prezent przysporzył wiele radości i dzieci z niecierpliwością czekają na swoją kolej, jak to powiadają „w kulkach”


ROBIMY PIZZE!
Ferie, ferie, ferie…,  co tu by pomysłowego zrobić?
Pizze!- krzyczą przedszkolaki. I tak właśnie z przyniesionych smakołyków, powstało artystyczne i smaczne danie!


NASZE PRZEDSZKOLE WYRÓŻNIONE!!!
Możemy się pochwalić, ponieważ nasze przedszkole zdobyło wyróżnienie I stopnia za organizację Mistrzostw Przedszkola w ramach VII Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Kręceniu Baczkiem Matematycznym „Piruet”.


 
 

 

 

 

 


wyklikaj