Czerwiec 2014

ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE, WITAJCIE WAKACJE!
Nadszedł dzień pożegnania, uścisków i wyczekiwanych wakacji. 25 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Starszaki pożegnały się z przedszkolem- koleżankami i kolegami, pracownikami przedszkola, ukochanymi zabawkami, a średniaki i maluchy życzyły im powodzenia w szkole. Zaproszeni goście, rodzice mieli możliwość podziwiania przedszkolaków w przeróżnych tańcach. „Niedźwiadki” jako pierwsze zatańczyły do piosenki „Wesołe przedszkolaki”. Dzieci z grupy „Jeżyków” świetnie się bawiły  przy piosence „Chocolate”. Natomiast rozbrykane „Jagódki” przedstawiły „Smerfów świat”. Po starszakach wyskoczyły murzynki i murzyni z grupy „Zajączków”, którzy zaprezentowali taniec do piosenki „Dżungla”. Nie zabrakło też utworu muzycznego z innej kategorii, a mianowicie „Sówki” zaprezentowały się w „Marszu Radeckiego”. Życząc słonecznej pogody przez całe wakacje nasze maluszki z grupy „Jagódek” i grupy „Wiewiórek” zatańczyły wokół słońca z piosence „Dookoła słońca”. Po głównej uroczystości wszyscy rozeszli się do swoich sal, gdzie dzieci otrzymały śliczne imienne dyplomy i książki. Oczywiści nie obyło się bez uścisków i łez.

WAKACYJNY KONCERT MUZYCZNY
Jeszcze przed wakacjami nasze przedszkolaki miały okazje świetnie się bawić podczas koncertu muzycznego w wykonaniu Pani Izabelli Wilczak. Wakacyjne piosenki wprowadziły wszystkich w długo wyczekiwany wakacyjny klimat.

PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE
Dzieci z naszego przedszkola w ciągu dwóch dni miały zorganizowany wyjazd do Warszawy do Teatru „Lalka” na spektakl pt. „Czerwony Kapturek”. Ta najpopularniejsza baśń świata przedstawiona była w konwencji improwizacji teatralnej. Aktorzy inscenizowali Czerwonego Kapturka korzystając z rad i wskazówek dziecięcej publiczności. Widzowie, wierzyli, że mieli wpływ na przebieg scenicznych zdarzeń i rozwój sytuacji. Barwne, muzyczne widowisko grane było w planie aktorskim i lalkowym. Koszt biletu oraz koszt przejazdu zrefundowany został z funduszu Rady Rodziców.

BAJKOWY KOROWÓD Z UDZIAEM PRZEDSZKOLAKÓW
Dzień Dziecka w tym roku w Serocku wyglądał wyjątkowo, gdyż 1 czerwca na serockim rynku odbył się festyn z okazji Dni Serocka. Wojciechowe Świętowanie rozpoczął bajkowy korowód z udziałem mieszkańców, sympatyków Serocka oraz naszych przedszkolaków. Nasi milusińscy, przebrani za smerfy, prezentowali się wyjątkowo. Smerfy, misie, złote rybki, czarodzieje i czarodziejki i mnóstwo innych bajkowych postaci - tańczyły w rytm piosenek, okrzyków, pozdrawiały mieszkańców oglądających korowód. Wszyscy wspaniale się bawili.

MINI OLIMPIADA SPORTOWA 2014
Już od kilku lat, z okazji Dnia Dziecka, w naszym przedszkolu organizowana jest Mini Olimpiada Sportowa.  4 czerwca, gdy tylko przestał padać deszcz i zaświeciło słońce, rozpoczęliśmy wyczekiwaną sportową rywalizację. Wszystkie przedszkolaki obecne tego dnia w przedszkolu wzięły udział w różnych konkurencjach. W tym roku dzieci przemieszczały się po wyznaczonych siedmiu stacjach wykonując zadania. Zawodnicy musieli przenieść piłkę na łyżce, skakać w workach, chodzić na szczudłach, celować piłką do studni, chodzić z woreczkiem na głowie, przejść tor przeszkód, ale także posprzątać podwórko . Wszyscy bardzo się starali wykonać wszystkie zadania do końca, precyzyjnie i jak najszybciej. Konkurencje sportowe  były nie tylko rywalizacją, ale też wielką frajdą, zatem nie mogło być przegranych.  Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała przedszkolnym sportowcom za wspaniałą zabawę i wyręczyła kapitanom grup dyplomy uczestników olimpiady i ogromnie cukierki, w środku których kryła się smaczna niespodzianka. Przedszkolaki  zadowoleni i usatysfakcjonowani wrócili do swoich grup i już pytają o kolejną olimpiadę, która na pewno odbędzie się za rok.