grudzień 2013

NIEDŹWIADKI U KRAWCOWEJ
Dzieci z grupy I chcąc dowiedzieć się jak powstają ciepłe jesienno- zimowe ubrania wybrały się do zakładu krawieckiego, w którym pani krawcowa wprowadziła ich w tajniki swojej pracy. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały i słuchały swojego przewodnika po zakładzie zadając wiele pytań.

niedzwiadki u krawcowej (1)

niedzwiadki u krawcowej (2)

niedzwiadki u krawcowej (3)

niedzwiadki u krawcowej (4)

ŚWIĘTY MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ PRZEDSZKOLE HAŁABAŁY
Popadało, posypało, zrobiło się biało, więc Mikołaj z długą białą brodą, dużym brzuchem i ogromnym koszem prezentów- pacynek  mógł przybyć 6 grudnia do naszego przedszkola. Podobno renifery czekały na niego schronione przed wiatrem w pobliskich zaroślach. Mikołaj czekał już na dzieci od świtu. Siedział przy choince i czekał na grzeczne dzieci, które po kolei zaczęły przybywać do przedszkola.  Ich zdziwieniu, zachwyceniu, zawstydzeniu na widok Mikołaja nie było końca. Ci odważniejsi chętnie rozmawiali z Mikołajem, siadali mu na kolana, ciągnęli za brodę, aby sprawdzić, czy jest prawdziwa oraz pozowali do zdjęć robionych przez rodziców. Nie zabrakło także takich dzieci, które bały się podejść i chociaż odebrać prezent-pacynkę, jednak po chwili wracały i już bez strachu i obaw przyjmowały prezent od sympatycznego Mikołaja. Po rozdaniu wszystkich prezentów, Mikołaj przeszedł się po naszym przedszkolu i wszedł do każdej grupy, aby zrobić sobie wspólne, grupowe zdjęcie…na pamiątkę. Radość z Mikołaja, zadowolenie z prezentów oraz uśmiech na twarzach dzieci towarzyszyły im do końca mikołajkowego dnia.

swiety mikolaj odwiedzil (1)
swiety mikolaj odwiedzil (2)
swiety mikolaj odwiedzil (3)
swiety mikolaj odwiedzil (4)
swiety mikolaj odwiedzil (5)
swiety mikolaj odwiedzil (6)

SAME NIEPODZIANKI 6 GRUDNIA
W Mikołajki ,oprócz odwiedzin Świętego Mikołaja, mieliśmy także niespodziewane odwiedziny zaprzyjaźnionej już z naszym przedszkolem Mrówki ze sklepu PSB Mrówka w Serocku. Mrówka przybyła do nas w towarzystwie… Mikołaja  Oboje rozdawali dzieciom przepyszne cukierki i pozowali z dziećmi do zdjęć.

same niespodzianki 6 grudnia (1)
same niespodzianki 6 grudnia (2)
same niespodzianki 6 grudnia (3)
same niespodzianki 6 grudnia (5)
same niespodzianki 6 grudnia (6)
same niespodzianki 6 grudnia (7)
same niespodzianki 6 grudnia (8)

W MIKOŁAJKOWY DZIEŃ RÓWNIEŻ DBAMY O ZDROWIE
Mikołajki to nie tylko dzień spotkań z Mikołajem, ale również spotkań z innymi ważnymi osobami, które uświadamiają nam jak ważne jest dbanie o zdrowie, a przede wszystkich o zęby każdego dnia.  Tego wyjątkowego dnia tj. 6.12 najmłodsze grupy z przedszkola miały spotkanie z panią higienistką- Moniką, która przyjechała ze Starostwa Powiatowego w Legionowie w ramach projektu edukacyjnego Powiatowego Programu Promocji Zdrowia  „Dbam o zdrowie”, aby porozmawiać z dziećmi na temat zdrowia i dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały tego co Pani higienistka chciała im przekazać. W zamian za to otrzymały dyplomy dla super przedszkolaka i szczoteczki do zębów.  Maluchy podziękowały za miłe i pouczające spotkanie.

w mikolajkowy dzien dbamy o zdrowie (1)

JASEŁKA, JASEŁKA…
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia w swoich salach przedszkolnych zebrały się dzieci oczekując na przedstawienie jasełkowe. Obecni byli również zaproszeni goście- rodzice, rodzeństwo a nawet dziadkowie przedszkolaków. Świąteczna scenografia, choinka wprowadziła wszystkich we wspaniały nastrój. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali swoje role przeplatane kolędami. Oczywiście do każdej z grup zapukał Święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów.

w mikolajkowy dzien dbamy o zdrowie (2)
w mikolajkowy dzien dbamy o zdrowie (3)

MIKOŁAJKOWE PRZEDSTAWIENIE
W przedświąteczny dzień czekała dla dzieci wyjątkowa niespodzianka. Był to MIKOŁAJKOWY TEATRZYK”, który zawitał do naszego przedszkola. Dzieci z przejęciem śledziły losy zaginionej gwiazdki i aniołów poszukujących zguby. Te wyjątkowe przedstawienie wprowadziło wszystkich w magiczny świąteczny nastrój.

mik  przedst 1

mik  przedst 2