luty 2014

RODZICE CZYTAJA DZIECIOM
W grupie „POZIOMEK” na popołudniowe zajęcia zapraszani są rodzice. A mają wyjątkowe zadanie. Po pierwsze muszą przynieść ulubioną książkę swej pociechy, a po drugie przeczytać ją w taki sposób by zainteresować słuchaczy. A to nie lada wyzwanie. Pierwszą książkę przeczytała mama Antosia.

WALENTYNKI
14 lutego dzieci z naszego przedszkola odchodziły Walentynki. Własnoręcznie wykonywały na tą okazję przepiękne walentynki, serduszka uśmiechnięte, z piórek, wyklejane oraz takie wyjątkowe- gipsowe. Dzieci w tym dniu zaznały trochę słodkości w postaci serduszkowych lizaków. A swoje dowody miłości i przyjaźni pozabierał y do domków dla swoich bliskich.

BAL KARNAWAŁOWY
12 lutego do śniadanka był to zwykły dzień w przedszkolu. A tuż po posiłku chyba jakieś czary mary były…. Sale naszych dzieci zostały zmienione na sale balowe, pełne pięknych kolorowych balonów, serpentach  i innych karnawałowych ozdób. W każdej sali księżniczki, piraci, motylki, kowboje, aniołki, diabełki, indianki oraz wiele innych postaci bajkowych. W tym roku po raz pierwszy każda z grup bawiła się w swojej sali wraz z paniami i rodzicami uczestniczącymi w balu. Dzieci z radością oraz uśmiechem na twarzy uczestniczyły w proponowanych im konkursach i zabawach. Również rodzice udzielali się podczas zabawy. Wszystko co się działo w tym dniu zostanie w pamięci przedszkolaków na długi czas oraz na pamiątkowych zdjęciach.

DYŻUR FERYJNY
„PINOKIO”
O tym, że kłamstwo ma krótkie nogi albo długi nos przedszkolaki z naszego przedszkola mogły się dowiedzieć oglądając spektakl pt. „Pinokio” . 17 lutego wybraliśmy się do pobliskiego Ośrodka Kultury na spektakl o niezwykłym drewnianym pajacyku, który potrafi mówić, poruszać się i myśleć. Tło przedstawienia stanowiła ręcznie malowana dekoracja, piękne kostiumy, kolorowe lalki.  Do tego bajecznego świata wprowadzała dzieci rytmiczna i wesoła muzyka oraz piosenki.

„POKAZ ILUZJONISTY”
24 lutego w Ośrodku Kultury w Serocku odbył się pokaz iluzjonistyczny Łukasza Podymskiego. Dwukrotnego laureata Mistrzostw Polski w sztukach magicznych na który zostały zaproszone nasze przedszkolaki. Dzieci zachwycone były wszystkimi sztuczkami, popisy m.in. z kartami, piłkami, kajdankami, magicznym lustrem, ale również unoszącym się w powietrzu stolikiem zrobiły na nich ogromne wrażenie.