Maj 2014

Z WIZYTĄ W KWIACIARNI
Grupa „Poziomek” wybrał a się na spacer do kwiaciarni. Dzieci wspólnie zakupiły ziemnie, którą wkrótce wykorzystały do zajęć przyrodniczych.

ZASIAŁY PRZEDSZKOLAKI OWIES, OWIES…
Grupa „Poziomek” oraz grupa „Jagódek” podczas zajęć przyrodniczych siały owies. Najpierw była część teoretyczna, a następnie wszyscy zakasali rękawy i wzięli się do pracy.

KONCERT MUZYCZNY NA LUDOWO
Pewnego majowego dnia w naszym przedszkolu rozbrzmiewały znane pracownikom placówki utwory ludowe. Wydawać, by się mogło, że taki koncert nie zachwyci aż tak młodą publiczność. Jednak zabawa była wspaniała.
Pani Izabela Wilczak i pan Rafał Grząka, przywitali młodą publiczność piosenką „Galikiem”. Po przedstawieniu dzieciom swoich wielobarwnych strojów, wykonawcy swoimi utworami, zabrali ich na wycieczkę po regionach polski. W repertuarze znalazły się utwory: „Hej bystra woda”, „Miała baba koguta”, „W zielonym gaju” oraz „Szła dzieweczka do laseczka”, Dzięki temu występowi tak młoda publiczność poznała bliżej naszą kulturę ludową.

JAGÓDKI W POKAZIE GALOWYM SPEKTAKLI TEATRALNYCH\

W niedzielne popołudnie  11 maja w Ośrodku Kultury w Serocku, można było obejrzeć przedstawienia teatralne wyróżnione podczas XIII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Scenicznej Miasta i Gminy Serock.
Na scenie zaprezentował się Kabaret "Horrorek" – z naszego przedszkola w wykonaniu dzieci z grupy „Jagódek”. Przedszkolaki zabrały widzów w moralizatorską pełna humoru podróż w spektaklu "Pociąg do bajek" przygotowany przez Renatę Adamowsk i Emilię Grzegorczyk.
Profesjonalny występ został nagrodzony gromkimi brawami publiczności. Spotkanie teatralne zakończyło się podziękowaniem i słodkim poczęstunkiem artystów.

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE POZIOMEK
O czym mogły być pierwsze zajęcia otwarte w grupie „Poziomek”? Oczywiście o poziomkach. Na spotkanie przybyli wszyscy rodzice, gdzie wspólnie z dziećmi wysłuchali opowiadania o „Skrzacie Poziomce”, brali udział w zabawie oraz twórczości plastycznej- malowaniu loga grupy na koszulkach. Rodzice w tym dniu poczuli się jakby sami chodzili do przedszkola. Serdecznie dziękujemy za przybycie- PANIE Z GRUPY

Piknik Rodzinny 2014 w Samorządowym Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Serocku

W dniu 29.05.2014r. kolejny już raz  w Samorządowym Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Serocku odbył się  Piknik Rodzinny z okazji   połączonych świąt: Święta Matki, Dnia Dziecka oraz Święta Taty. Piknik składał się z dwóch części.
Część pierwszą  rozpoczęły występy przedszkolaków w poszczególnych grupach. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i popisywały się w różnych tańcach. Rodzice otrzymali od dzieci własnoręcznie zrobione upominki. Był też tort i specjalne ciastka z Krasnalem Hałabałą.
Część drugą w ogrodzie przedszkolnym rozpoczęła Pani Dyrektor życzeniami dla rodziców i dzieci. Zabawę zapoczątkował wspólny  irlandzki taniec integracyjny. Dalsza zabawa obfitowała w różne atrakcje dla dzieci i rodziców przygotowane przez animatorów Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów  „Klanza”. Wiele  radości   sprawił sprzęt zabawowy rozwijający zmysły oraz duże gry i zabawki animacyjne. Wspaniała zabawa, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które zachowają się w pamięci z tegorocznego pikniku …  Do zobaczenia za rok!