październik 2013

BĘDĄ BARWNE BUKIETY?
Do parku idą z przedszkola dzieci, chcą zrobić z liści barwny bukiecik. To grupa „Jagódek” spaceruje ulicami miasta i podziwia uroki jesieni.


PASOWANIE U „WIEWIÓREK”
25 października w grupie „Wiewiórek” miała miejsce szczególnie ważna uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Dzieci zaprezentowały swoje artystyczno- wokalne zdolności przed rodzicami, złożyły „prawdziwą przysięgę” przedszkolaka oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy z upominkami. Dla większości z nich było to pierwsze tak podniosłe wydarzenie w pełnej gali przed swoimi bliskimi.

1 LISTOPAD TUŻ TUŻ…
Co roku 1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich świętych. Zamyślamy się nad mogiłami zmarłych i bliskich nam osób. Grupa „Niedźwiadków” dla uczczenia tego dnia udała się na pobliski cmentarz i zapaliła znicze na grobach zmarłych.
W dniu 30 października z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych grupa „Jagódek” wybrała się na pobliski cmentarz. Dzieci zapaliły znicze na grobach nieznanych żołnierzy a następnie uczciły ich pamięć chwilą ciszy.POZIOMKI CUKIERNIKAMI
Co to za zapachy z grupy „Poziomek” do nosków wędrują?
To przedszkolaki deser sobie przygotowują.
Pewnie będą dzisiaj wspaniałe babeczki,
dzieci będą zjadać i lizać paluszki
Bo samemu piec to jest zabawna rzecz,
zdrowo no i smacznie.
Każdy z nas też chciałby być,
takim małym cukiernikiem właśnie!WIELKI SUKCES MICHALINKI!
5 października odbył się finał konkursu plastycznego „Raz Dwa Trzy – Kryjesz TY! Zabawy bez komputera z Gazetą Powiatową”. Tego dnia zwycięzcy wraz z organizatorami spotkali się na sali widowiskowej w legionowskim ratuszu, aby wspólnie świętować, wręczyć nagrody, otworzyć wystawę pokonkursową, a także coś przekąsić.
Najważniejsi tego dnia byli oczywiście zwycięzcy konkursu. Najmłodsza – 3 letnia Michalinka Mendyk z Samorządowego Przedszkola w Serocku, dzielnie poradziła sobie z wejściem na scenę, podobnie jak jej starsze koleżanki i koledzy. Nasi tegoroczni absolwenci- Krzysztof Kurcz otrzymał wyróżnienie  przyznane przez komisję konkursowa, natomiast Mikołaj Szymański zajął 3 miejsce a Jakub Jaskulski wyróżnienie w głosowaniu sms. Dzieci odbierały dyplomy, nagrody i uściski dłoni od wręczających, następnie wędrowały z powrotem do rodziców na widownię.
Po głównej uroczystości redaktor naczelna, dziękując dzieciom za udział w konkursie, nauczycielom na dopingowanie swoich uczniów oraz partnerom konkursu za wsparcie, zaprosiła naszych gości na słodki poczęstunek do atrium ratusza, gdzie rozstawiona była wystawa pokonkursowa. Kolejną niespodzianką były książeczki, które zespół Gazety Powiatowej wydał na pamiątkę konkursu. W książeczce zaprezentowane są wszystkie prace, które można do końca października oglądać na wystawie w ratuszu. Znajdują się tam także opisy niektórych zabaw, które zainspirowały dzieci do stworzenia rysunków. Każdy mógł zabrać książeczkę do domu.
Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia!
Samorządowe Przedszkole w Serocku i Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie otrzymały nagrody dla najaktywniejszych w konkursie placówek (zestawy akcesoriów szkolnych (m.in.: regaliki, półki, wieszaki, tablice korkowe, globusy, ramki plakatowe zatrzaskowe, pachołki gimnastyczne, tablice edukacyjne).


Inf. i zdjęcia: Gazeta Powiatowa

ŚWIĘTO DRZEWA
Już po raz drugi nasze przedszkole obchodzi Święto Drzewa przypadające  na 10 października. Korzystając z uroków pięknej jesieni starszaki wybrały się do ogrodu przedszkolnego by posadzić kolejne drzewka pod okiem swoich pań. Drzewka zostały oznaczone specjalnymi tabliczkami. Przedszkolaki obiecały dbać o nowe okazy podczas zajęć przyrodniczych.
PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE W PRZEDSZKOLU
11 października do naszego przedszkola przyjechał pan z PKP Polskich Linii Kolejowych ze specjalnym programem „Zatrzymaj się i żyj” dla przedszkolaków. Głównym tematem było oczywiście bezpieczeństwo. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu a następnie w konkursach. Każdy przedszkolak na pamiątkę spotkania otrzymał specjalną kolorowankę a przedszkole certyfikat udziału w spotkaniu. Serdecznie dziękujemy!

 
DZIEŃ NAUCZYCIELA
W poniedziałek, 14 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli wszystkim doskonale znany „Dzień Nauczyciela”. Dla wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników przedszkola oraz zaproszonego gościa pana Józefa Zając- zastępcę burmistrza prezentacje artystyczne przygotowały wszystkie grupy przedszkolaków.
Jak zawsze perfekcyjnie przygotowane przedszkolaki wystąpiły entuzjastycznie w tańcach „Owocowy rap” i „Krakowiaczek”, wyśpiewały liczne piosenki, w tym tradycyjne „Sto lat” oraz złożyły życzenia. Nie zabrakło braw i oznak zadowolenia i radości ze strony wykonujących jak i oglądających występy dzieci. Wszystkie Panie otrzymały upominki wykonane przez dzieci z pomocą nauczycieli oraz tradycyjną różę. Po uroczystości na korytarzu przedszkolnym każda grupa świętowała ten dzień w swojej sali, ze swoimi ukochanymi paniami.

„POZIOMKI” PRAWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI!
„Idzie sobie przedszkolaczek, śpiewa, tańczy oraz skacze. Dziś też powód ma do śmiania, bo to jest dzień pasowania”. 17 październik- tego dnia odbył się pierwszy poważny debiut naszych trzyletnich „Poziomek” przed tak dużą publicznością. Występ bardzo podobał się zaproszonym gościom, a mali artyści zostali nagrodzeni gorącymi brawami. Rodzicom zakręciła się łezka w oku. W trakcie części artystycznej nastąpił akt pasowania- przyrzeczenie i dotknięcie czarodziejskim ołówkiem przez panią dyrektor Barbarę Tomczak. Dzieci zostały obdarowane znaczkami z logo przedszkola, specjalnymi identyfikatorami i oryginalnymi dyplomami.
Na dzieci i dumnych rodziców czekał pyszny poczęstunek oraz specjalnie przygotowany na tą uroczystość tort cukierkowy. Te niesamowite przeżycia na długo zostaną zachowane w pamięci oraz na licznych fotografiach.
Pani Monika Zegadło i pani Basia Sumiła przygotowały tą niezwykłą uroczystość. Są bardzo dumne ze swoich wychowanków.

DRUGIE ŚNIADANKO
Małe „Sówki” bardzo lubią działania praktyczne. Dlatego podczas zajęć z cyklu „Dla każdego cos zdrowego” wykonały kanapki bogate w witaminy.

LIŚCIE, LIŚCIE KOLOROWE LIŚCIE...

Grupa „Wiewiórek” podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym zachwycała się przepięknie barwionymi przez Panią Jesień liśćmi.
 

 

 

 


wyklikaj