logo1

W roku szkolnym 2013/2014, ogłoszonym przez Ministra Edukacji Narodowej „Rokiem Szkoły w Ruchu”, nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji MEN „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach „Roku Szkoły w Ruchu”. Projekt skierowany jest do szkół i przedszkoli, które podejmują różne działania na rzecz aktywności fizycznej. W naszym przedszkolu realizowane są zajęcia z wychowania fizycznego, edukacji zdrowotnej oraz podejmowane są działania zachęcające przedszkolaki i ich rodziny do aktywności fizycznej w przedszkolu jak i poza nim.

Mali olimpijczycy?
Być może. Nasi medaliści wzięli udział w XI Biegu Niepodległości. Zawody zorganizowane zostały przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku.

Na zajęciach wychowania przedszkolnego
nie tylko kształtujemy poprawną postawę ale również dobrze się bawimy.

Jesienna wyprawa w poszukiwaniu zmian w przyrodzie
Przedszkolaki wybrały się na spacer w poszukiwaniu jesieni i zmian zachodzących o tej porze roku.

Mini Olimpiada Sportowa
Co roku, w czerwcu, z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbywa się mini olimpiada sportowa.  Podczas olimpiady wszystkie przedszkolaki  biorą udział w różnych konkurencjach ruchowych i sprawnościowych.  Nagrodą za udział, zaangażowanie i osiągnięcia są dyplomy dla każdej grupy oraz symboliczne słodycze.

Piknik Rodzinny
Już od kilku lat, w maju, w naszym przedszkolu odbywa się piknik, który zgromadzi rodziny naszych przedszkolaków. Najpierw w salach, dzieci występują dla swoich mam i tatusiów śpiewając piosenki, recytując wierszyki oraz tańcząc. Następnie po słodkim poczęstunku wszyscy udają się do ogrodu przedszkolnego , gdzie czeka na całe rodziny mnóstwo atrakcji. Zapraszani są animatorzy, którzy zajmują się propagowaniem idei pedagogiki zabawy wśród dzieci i rodziców. Wszyscy chętnie biorą udział w zabawach i konkursach. Jest to niezwykła okazja, aby spędzić czas razem. Radości nie ma końca…

Grupa  NIEDŹWIADKI  z naszego przedszkola zajęły II miejsce w V edycji konkursu powiatowego
Zdrowie w bajce. Zatańczyły i zaśpiewały piosenkę Wesołe Skrzaty.