wrzesień_2013

PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY….
W dniach 27-29 sierpnia w naszym przedszkolu  odbyły się dni adaptacyjne dla nowoprzyjętych  dzieci i ich rodziców. Są to szczególne dni podczas których następuje wzajemne poznanie się dzieci,  rodziców i nauczycielek.
Podczas trzydniowych spotkań w miłej atmosferze, przyszli wychowankowie poznali wspólnie z opiekunami pomieszczenia przedszkolne, wyposażenie sali i łazienki, uczyli się korzystania z urządzeń sanitarnych. W sali rodzice bawili się z dzieckiem, brali udział w zorganizowanych zajęciach oraz obserwowali zachowanie pociechy w czasie zabaw dowolnych.          
Mamy nadzieję, że dni adaptacyjne pomogą zminimalizować dzieciom stres przed pierwszym dniem pobytu w przedszkolu – z najlepszymi życzeniami PANIE Z PRZEDSZKOLA
TWÓRCZE MALUSZKI

Zamiast płakać tęsknić szlochać
My poziomki chcemy malować
Tu kreseczka tam kropeczka
Będzie piękna wystaweczka!

ZAJĄCZKI

Ledwie co rozpoczęliśmy rok przedszkolny a dzieci z grupy „Zajączków” już się wzięły do pracy. Jednego dnia wyruszyły na pobliski targ. Zamiast cukierków ogórki, koper i czosnek kupiły….

A na drugi dzień ogórki kiszone robiły…

Ogórki ledwo co zjadły i już myślały co by tu z grzybów zrobić…

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Termin obchodów Dnia Przedszkolaka – 20 września – nie jest przypadkowy. Jak zaznaczają pomysłodawcy święta, druga połowa września to czas, gdy dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny.
Serockie przedszkole pamiętało by hucznie obchodzić ten dzień. Były wspólne śpiewy tańce i zabawa. Dzieci robiły medale, kotyliony- super przedszkolaka.

KOLOROWY ŚWIAT CYRKOWY

We wtorkowy poranek ktoś niezwykły zawitał do naszego przedszkola- clown ze swoim czworonożnym przyjacielem. Wszystkie przedszkolaki zebrały się w jednej sali by podziwiać niezwykłe sztuczki clowna. Gość zapraszał także do swoich pokazów dzieci. Chętnych był cały las rąk Z niecierpliwością czekamy na kolejnych gości!  


WIEWIÓRKOWE CIASTO
W ostatni piątek września grupa „Jagódek” postanowiła upiec ciasto o wyjątkowej nazwie „Wiewiórka”. Ciasto nie tylko pod względem nazwy było niezwykłe, ale także pod względem produktów jakie do niego użyto. Były to dary jesieni, słodko-kwaśne jabłuszka i orzechy włoskie. Dzieci ubrane w kucharskie fartuchy i czepki dzielnie pomagały przy mieszaniu produktów i wyrabianiu ciasta. Wszyscy byli niezwykle przejęci i zainteresowani tym co się dzieje. Po wstawieniu ciasta do piekarnika pozostało tylko czekać na efekt  pracy „Jagódek”. Ciasto piekło się i piekło, aż w końcu, nareszcie się upiekło. Zapach ciasta było czuć prawie w całym przedszkolu. Dzieci po skonsumowaniu ciasta nie znały słów zachwytu nad swoją pracą. Były zachwycone i zadowolone że wszystko się udało i niezwykle smakowało.


ZAJĘCIA PLASTYCZNE „SÓWEK”
Czterolatki z grupy V, podczas zajęć plastycznych utworzyły własne portrety na jabłuszku, wypełniając jego brzegi kuleczkami plasteliny.

PIERWSZE SPACERY
Maluszki z grupy „Poziomek” wybrały się na pierwszy spacer. Po drodze odwiedziły pobliski warzywniak gdzie zakupiły soczyste jabłuszka i gruszeczki.


 

 

 

 


wyklikaj