MINI OLIMPIADA 2015

Jak co roku, w Dzień Dziecka zorganizowana została Mini Olimpiada Sportowa. Po śniadaniu, w piękną, słoneczną pogodę rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Tego dni zawitała do nas zaprzyjaźniona Mrówka, która dopingowała dzieci w zadaniach. Przedszkolaki  brały udział w różnych konkurencjach. Dzieci, całymi grupami  przemieszczały się po wyznaczonych siedmiu stacjach wykonując zadania. Zawodnicy musieli pokonać tor przeszkód, podrzucać piłeczkami po chuście, pokonać slalom z piłką na łyżce, trafić piłką do kosza, skakać w workach, trafić w balon oraz wypełnić kredą jak największą powierzchnię kwadratu. Tego dnia nie było przegranych- wszystkie grupy zwyciężyły! Pani Dyrektor podziękowała przedszkolnym sportowcom za wspaniałą zabawę i wraz z maskotką Mrówką wyręczyła kapitanom grup dyplomy uczestnictwa w olimpiadzie oraz wszystkim dzieciom kolorowe lizaki. W zamian Pani Dyrektor musiała wypić sok z cytryny i uśmiechnąć się do dzieci. Uczyniwszy to dostała order uśmiechu :-), a przedszkolaki  już nie mogą doczekać się kolejnej olimpiady.

OSTATNI, PRZEDWAKACYJNY KONCERT

Dnia 2.06 odbył się ostatni już przed wakacjami koncert muzyczny pt. „Upominki dla całej rodzinki”. Był to koncert, podczas którego dzieci poznały nowy instrument muzyczny- skrzypce. W muzycznych wierszach, bajeczkach i piosenkach ukryte były dedykacje dla każdego członka rodziny. Dziękujemy Pani Izabeli Wilczak z Agencji Artystycznej „Pro Arte” i jej zaprzyjaźnionym muzykom za pięknie odgrywane utwory, wspaniałą atmosferę i niezapomnianą zabawę podczas wszystkich koncertów w tym roku przedszkolnym.

SPOTKANIE Z AFRYKĄ

9 czerwca do naszego przedszkola zawitało lato i było bardzo gorąco- jak w Afryce, a to za sprawą wizyty Afrykanina z Kongo. Ricky zabrał dzieci w podróż do Afryki, gdzie przedszkolaki poznały świat kultury afrykańskiej poprzez śpiew, taniec i grę na bębnach. Dzieci miały okazję zagrać na instrumentach przywiezionych prosto z afrykańskich krajów. Komu się udało? Wszystkim!

CHOMIK W PRZEDSZKOLU

Do gr IV „Wiewiórek” zawitał milusiński gość- chomik. Dzieci miały okazję zaobserwować jego zachowanie i zwyczaje.

SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE W SEROCKU- BEZPIECZNYM PRZEDSZKOLEM 2015

Nasze przedszkole, w okresie od lutego do czerwca 2015r., brało udział w ogólnopolskim konkursie BEZPIECZNE DZIECKO – BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015 zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem konkursu było wpojenie dzieciom w wieku przedszkolnym nawyków bezpieczeństwa w placówkach przedszkolnych, domach, na placach zabaw, w kontakcie z przyrodą, w tym – zwierzętami, elementarnych zasad ruchu drogowego, w kontaktach z osobami obcymi etc. Konkursowi towarzyszyło studium przedmiotu dla koordynatora konkursu  z przedszkola pn. Bezpieczne przedszkole, obejmujące całokształt problematyki bezpieczeństwa dzieci i przedszkoli, postępowania w warunkach kryzysowych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Po wykonaniu szeregu zadań przewidzianych regulaminem konkursu i pozytywnym ukończeniu studium przedmiotu przez koordynatora, nasze przedszkole uzyskało CERTYFIKAT BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA 2015!

ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU, CZYLI WITAJCIE WAKACJE!!!

Dnia 24.06.2015r. w Samorządowym Przedszkolu w Serocku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie najstarszych grup przedszkolnych. Zaproszeni goście i rodzice mieli możliwość obejrzenia bajkowego przedstawienia, w którym wystąpiły wszystkie starszaki oraz wesołych tańców w wykonaniu młodszych dzieci. Pani dyrektor podziękowała za całoroczną współpracę Radzie Rodziców, nauczycielom i pracownikom przedszkola, a także rodzicom. Po części artystycznej wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki od swoich wychowawców.

Naszym absolwentom życzymy samych sukcesów w szkole, a młodszym dzieciom udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.