MIKOŁAJ W SEROCKIM PRZEDSZKOLU

„6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.”

Dnia 5 grudnia, wczesnym rankiem, przybył do naszego przedszkola Święty Mikołaj. Pomimo braku białego puchu, zdążył na czas, tuż przed przyjściem pierwszego przedszkolaka. Szybciutko zasiadł w wygodnym fotelu, rozłożył worki z prezentami i czekał na dzieci. Chwilę po tym przybyły przedszkolaki. Dzieci zdziwiły się widząc Mikołaja, ale i niezmiernie ucieszyły. Odważnie rozmawiały z gościem, rodzice robili im indywidualne, pamiątkowe zdjęcia, a Mikołaj rozdawał prezenty tzw. gniotki. Upominki sprawiły naszym pociechom wiele radości, ale to Święty Mikołaj wywarł na nich niezapomniane wrażenie. Przedszkolaki obiecały mu zachowywać się grzecznie i z wielką radością oczekiwać odwiedzin Mikołaja w przedszkolu za rok.

ŚWIĄTECZNY KONCERT

Dnia 8.12 odbył się koncert w klimacie zimowym i świątecznym pt. „Jak gwiazdka mała do stajenki zaglądała”. Dzieci wysłuchały muzyki klasycznej i współczesnej granej na akordeonie.

PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

Aby w pełni poczuć magię świąt, grupa 5 upiekła pyszne pierniczki. Ich zapach czuć było w całym przedszkolu. Święta tuż, tuż…

AKTYWNI RODZICE I DZIECI NA ŚWIĘTA

Święta tuż, tuż…  zatem chętni rodzice i dzieci z naszego przedszkola wzięli udział w przedszkolnej wystawie prac świątecznych o dowolnej formie. Nie zabrakło Mikołajów, aniołków, bałwanków, choinek oraz miniaturowej szopki. Wszystkim AKTYWNYM dziękujemy;)

SPOTKANIE WIGILIJNE 2014

Magię Świąt Bożego Narodzenia można było odczuć w naszym przedszkolu już tydzień przed Wigilią. Jak co roku każda grupa przedszkolna pod opieką swoich wychowawców przygotowała Jasełka. Utrzymane w tradycyjnym klimacie przedstawienia oraz te z dozą humorystycznych akcentów spodobały się wszystkim tym, którzy szczelnie wypełnili każdą salę przedszkolną.  Po przedstawieniach jasełkowych przyszedł czas na Świętego Mikołaja, który jak co roku czekał z prezentami na wszystkie grzeczne dzieci. Każde dziecko otrzymało prezent, bo wszyscy byli grzeczni;) Także rodzice, którzy zostali obdarowani przez swoje dzieci pięknymi upominkami zrobionymi przez nich samych z pomocą swoich pań.

Pięknie udekorowane sale, stoły pełne ciast, pierników oraz wigilijnych smakołyków przygotowanych przez rodziców, wspólne kolędowanie spowodowało, że przez ten czas czuliśmy się jak jedna wielka, przedszkolna rodzina.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MOTYW BOŻONARODZENIOWY”

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w gminnym konkursie plastycznym „Motyw Bożonarodzeniowy”. W swojej kategorii wiekowej do 6 r.ż. wyróżnienie zdobyły Ola Olszewska z gr I „Niedźwiadki” i Marcelina Janulewicz z gr VI „Jeżyki”. Gratulujemy Oli, Marcelinie i pozostałym uczestnikom i zwycięzcom tegorocznego konkursu.