Kwiecień

PLANETARIUM W NASZYM PRZEDSZKOLU

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, dnia 1.04.2015r. gościliśmy objazdowe Planetarium- „Astropark”. Przedszkolaki odbyły wirtualną podróż do odległych zakątków Wszechświata, wyprawę na Księżyc i Międzynarodową Stację Kosmiczną. W magicznej kapsule dzieci oglądały gwiaździste niebo, meteoryty, planety, a także pracę astronautów na orbicie. Wrażenia z kosmicznej wyprawy pozostaną w pamięci dzieci na długo…

Zobacz zdjęcia

 

PUZZLE

Dzieci z gr V podczas zajęć promujących zdrowy styl życia wykonały puzzle- „Ząb”, które utworzyły z elementów ze zdrową żywnością.

Zobacz zdjęcia

 

GIMNASTYKA DLA SMYKA

„W zdrowym ciele zdrowy duch”- my ZAJĄCZKI o tym wiemy i na zajęciach gimnastycznych ćwiczyć z radością chcemy.

Zobacz zdjęcia

 

KWIETNIOWY KONCERT

Dnia 14.04 odbył się koncert muzyczny pt."Przygody małej biedronki". Była to wycieczka na łąkę ilustrowana radosnymi, wiosennymi utworami poetyckimi i muzycznymi odegranymi na nowo poznanym instrumencie muzycznym-KLARNECIE. 

Zobacz zdjęcia

 

WYCIECZKA DO CENTRUM MEDYCZNEGO

W dniu 16.04.2015 czterolatki z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku wybrały się z wizytą do Centrum Medycznego „GoldenMed”. Na miejscu na dzielne przedszkolaki czekała już pani pielęgniarka która pokazała na czym polega jej praca, a także opowiedziała dzieciom jak ważne jest dbanie o zdrowie. Pracownicy medyczni wyjaśnili maluchom że czasami badania które są zlecane pacjentom przez lekarza mogą być nie miłe ale są bardzo ważne dla ich zdrowia i trzeba je zawsze wykonywać. Podczas wizyty dzieci miały możliwość zwiedzenia gabinetu RTG ,obejrzenia całego sprzętu i rozmowy ze specjalistą wykonującym zdjęcia rentgenowskie. Podczas zwiedzania największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło oglądanie gabinetu stomatologicznego, możliwość posiedzenia na fotelu zabiegowym, a także dotknięcia całego oprzyrządowania. 

Zobacz zdjęcia

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2015

 Światowy Dzień Ziemi – to największe ekologiczne święto świata, obchodzone na świecie od 1970 roku, a w Polsce od 1990 roku, zawsze 22 kwietnia. Obecnie obchodzą go 192 kraje. Różnie na całym świecie odbywają się te obchody – są marsze, wystawy, wiece, wspólne sadzenie drzew. W  naszym przedszkolu, 17 kwietnia, z tej okazji odbyły się wiosenne porządki w ogródku i wokół przedszkola. Przedszkolaki dzielnie sprzątały i zapamiętały, że Ziemia to nasza planeta i nie warto jej zaśmiecać!

Zobacz zdjęcia

 

 ZEGARY

Dzieci z gr.V podjęły się samodzielnie wykonać tradycyjny zegar z odpadów, ze wskazówkami i cyframi.

Zobacz zdjęcia

 

BIEG WOJCIECHOWY 2015

19.04 w Serocku odbył się jak co roku Bieg Wojciechowy (impreza zorganizowana z okazji obchodów Święta Patrona miasta), którego start i meta znajdowały się w okolicach rynku. Biegowi głównemu towarzyszył bieg rodzinny, w którym uczestniczyły również dzieci z naszego przedszkola. Ich trud w sportowym zmaganiu został doceniony pamiątkowymi medalami. Oto jedni z uczestników ( na zdjęciach poniżej). Za reprezentowanie naszego przedszkola bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w tej kwietniowej imprezie sportowej. 

Zobacz zdjęcia

 

NASZ KOLEGA W SMYKU

Grupa V jest dumna , ponieważ jeden z kolegów- Henio K. został wybrany do prezentacji dziecięcej odzieży w sklepie SMYK.

Zobacz zdjęcia

 

PRZEDSZKOLAK - RATOWNIK

Wydaje się to bardzo proste i oczywiste – trzeba reagować w sytuacjach zagrażających życiu drugiego człowieka. Nie każdy jednak w chwili rzeczywistego zagrożenia wie, co ma zrobić – od czego zacząć? … a zacząć można już w przedszkolu: „Pierwsza pomoc – jak pomóc sobie, koledze w przypadku zranienia czy urazu i jak wezwać pomoc” – tego uczyły się przedszkolaki. Grupa „Jeżyków” – miała okazję poczuć się jak mali ratownicy podczas zajęcia z pierwszej pomocy. Dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, jak wezwać pomoc, oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Dzieci zostały zapoznane z wyposażeniem przedszkolnej apteczki, poznały przeznaczenie zgromadzonych w niej przedmiotów. Ponadto utrwaliły wiedzę na temat wykonywania telefonów alarmowych i rodzaju przekazywanych informacji. Dużo emocji wzbudziły próby bandażowania i opatrywania ran. Zajęcie było również doskonałą okazją do utrwalenia wiedzy na temat przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 

 


wyklikaj