Listopad

SPOTKANIE Z SOKOLNIKIEM W PRZEDSZKOLU

W dniu 6.11 dzieci z naszego przedszkola miały możliwość zobaczenia z bliska Sokoła-Raroga Górskiego i Jastrzębia Harrisa, dzięki wizycie jedynego w naszym powiecie sokolnika- pana Igora Kowalskiego. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o tych ptakach: jak wygląda ich życie, jak polują, co jedzą, jaką funkcję pełnią w przyrodzie itp. Oglądały urządzenia telemetryczne służące do szukania zagubionych ptaków, akcesoria jakie ptak ma na sobie i co jest potrzebne i pomocne do pracy z nim. Każdy chętny przedszkolak miał możliwość potrzymania ptaka na ręku i przyjrzenia się mu z bliska. Dzieci były zachwycone! 

Zobacz zdjęcia

 

PIECZEMY CHLEB

Dzieciaki z grupy Sówek wraz z panią wychowawczynią postanowiły upiec pyszny i zdrowy chleb na prawdziwym zakwasie. Było wesoło i pracowicie, a potem smakowicie.

 Zobacz zdjęcia

 

ZAJĘCIA EKOLOGICZNE

 W grupie 5, podczas zajęć o charakterze ekologicznym, dzieci z surowców wtórnych wykonały fantastyczne pojazdy.

Zobacz zdjęcia

 

TRZECI KONCERT MUZYCZNY

 We wtorek, 18.11, nasze przedszkole zamieniło się w iście prawdziwą operę bądź operetkę. Tego jesiennego poranka odbył się koncert muzyczny pt. „Przygody małego czerwonego balonika”. Celem tego spotkania muzycznego było pokazanie dzieciom jak wygląda prawdziwy koncert „od kuchni”. Był scenariusz, dyrygent, próby, muzycy i śpiewacy. Przepiękny śpiew solistki operowej wprawił przedszkolaki w wyjątkowy nastrój na cały dzień. 

Zobacz zdjęcia

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 Dzień 19.11 dla naszych maluchów był trochę inny niż pozostałe dni w przedszkolu. Tego dnia najmłodsze dzieci zostały włączone do grona PRAWDZIWYCH PRZEDSZKOLAKÓW. Zanim jednak to się stało, dzieciaki musiały przedstawić umiejętności jakich nauczyły się w przedszkolu. Zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyki, a nawet zaprezentowały swoją sprawność ruchową. Następnie wszystkie wysłuchały tekst przysięgi ślubowania, po której Pani Dyrektor długim ołówkiem pasowała ich na przedszkolaków. Po oficjalnej części przedszkolaki otrzymały dyplomy i znaczki z logiem naszego przedszkola. Od tego momentu maluchy poczuły się nie tylko pełnoprawnymi przedszkolakami, ale także kazały nazywać siebie starszakami;)   

Zobacz zdjęcia

 

PRZEDSZKOLAK PEŁEN ZDROWIA-AKCJA JESIENNA-ZADANIA

 W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do programu „Przedszkolak Pełen Zdrowia” zorganizowanego przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka. Podczas akcji przedszkolaki udadzą się na wyprawę dookoła świata, gdzie poznają różne krainy zdrowia.

W akcji jesiennej nasi najmłodsi poznali Krainę Pełną Zdrowia. Dowiedziały się jak wygląda Piramida Zdrowego Odżywiania, co jeść aby odżywiać się zdrowo, jak budować odporność, aby nie zachorować, na czym polega higiena jamy ustnej i jak ważny dla zdrowia jest ruch.

Oto zdjęcia z przeprowadzonych warsztatów.

Zobacz zdjęcia

 

25 XI OBCHODZILIŚMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 „ (…) Skąd taka popularność pluszowego misia? Jak to się stało i kto wpadł na pomysł, by miś, w rzeczywistości zwierzę groźne dla człowieka w naturalnych warunkach, stało się jedną z najpopularniejszych zabawek wielu pokoleń Krzysiów, Piotrusiów i Małgoś? Najczęściej mówi się, że ta sympatyczna maskotka powstała w 1902 roku. Podobno był to tak. Prezydent Stanów Zjednoczonych , Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia.Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie Morris Mitchom. Na cześć prezydenta pluszaka nazwał "Teddy's Bear". Zgodę na wykorzystanie imienia wydał sam prezydent USA podsumowując to krótkim zdaniem: „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie”. Pan prezydent strasznie się mylił. Narody anglojęzyczne do dziś pluszowego misa nazywają po prostu „Teddy's Bear”, a maskotka stała się niekwestionowanym królem zabawek.(…) Pluszowa zabawka jest nieodłączną częścią dzieciństwa. Każde dziecko chce mieć swojego przyjaciela do przytulania i kochania. Takim przyjacielem jest właśnie pluszowy miś. Zawsze znajdziemy go w rękach naszych pociech.(...)”

                                                                                                                 (Zespół Akademii Zdrowego Przedszkolaka)

Zobacz zdjęcia

 

 

 

 


wyklikaj