BEZPIECZNE DZIECKO-BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

Nasze przedszkole przystąpiło do konkursu BEZPIECZNE DZIECKO – BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015 organizowanego przez Komitet Honorowy i Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu BEZPIECZNA SZKOŁA-BEZPIECZNY UCZEŃ, przez Fundacje Państwo Obywatelskie – organizacja pożytku publicznego oraz przez Wydawnictwo Naukowe Prawo Europejskie w Praktyce. Konkurs jest przeprowadzany na terenie całej Polski w okresie od 22 stycznia do 30 czerwca 2015 r.

Celem konkursu jest wpojenie dzieciom w wieku przedszkolnym nawyków bezpieczeństwa w placówkach przedszkolnych, domach, na placach zabaw, w kontakcie z przyrodą, w tym – zwierzętami, elementarnych zasad ruchu drogowego, w kontaktach z osobami obcymi etc. Konkursowi towarzyszy studium przedmiotu dla nauczycieli przedszkolnych pn. Bezpieczne przedszkole, obejmujące całokształt problematyki bezpieczeństwa dzieci i przedszkoli, postępowania w warunkach kryzysowych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie etc.

Jeśli wykonamy zadania przewidziane regulaminem konkursu otrzymamy certyfikat Bezpiecznego Przedszkola 2015. Wykazy przedszkoli, które zdobędą certyfikaty Bezpieczne Przedszkole 2015, zostaną opublikowane w miesięczniku Prawo Europejskie w Praktyce oraz w prasie lokalnej.

ZABAWY NA ŚNIEGU

Wreszcie piękny, słoneczny, zimowy dzień. Dzieci z radością biegały po bielutkim, lśniącym w słońcu śniegu.

BEZPIECZNE DZIECKO-BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE- REALIZACJA ZADAŃ

Dnia 3 lutego 2015r. dzieci z gr VII wzięły udział  w zajęciach na temat Bezpieczeństwa zabaw zimowych. Opowiadały o swoich ulubionych formach spędzania czasu na dworze, gdy za oknem jest śnieg. Wykonały również prace plastyczne na podany temat.

Dnia 4 lutego 2015r. maluszki z gr I obejrzały teatrzyk na temat Bezpieczne kontakty z dorosłymi nieznajomymi. Postać Marletty i Antka opowiedziały różne historie, które im się przydarzyły i jak się zachowali  w danej sytuacji.Podsumowując zajęcia- dzieci wiedziały jak bezpiecznie się zachować w sytuacji z nieznajomym.

Dnia 5 lutego 2015r. z 5-latkami  z gr VII przeprowadzono rozmowę-pogadankę na temat ich Praw i obowiązków jakie mają w przedszkolu i nie tylko. Większe zainteresowanie wzbudzały prawa niż obowiązki, ale przyznali zgodnie, że jedne i drugie są przestrzegane w  naszym przedszkolu.

KONCERT MUZYCZNY

W dniu 10.02 odbył się pierwszy w nowym roku koncert muzyczny pt. „Dlaczego mały pingwinek lubi zimę?”. Poprzez utwory wielkich kompozytorów odegrane na oboju, opowiastki o zwierzętach, które lubią chłód, dzieci uzyskały odpowiedź na to pytanie. Poznały także z jakich części składa się obój i jakie wydobywa dźwięki. Były tańce, śpiewy i… prawdziwe pingwiny;)

KARNAWAŁOWE MASKI

Małe Jagódki własnoręcznie wykonały piękne, błyszczące maski karnawałowe.

BAL KARNAWAŁOWY 2015

Czarodzieje, wojownicy, wróżki, bohaterowie bajek, motylki oraz policjanci gościli 11 lutego w naszym przedszkolu. Co było powodem takiego szaleństwa? Oczywiście bal karnawałowy!

Przedszkolaki przez dwie godziny bawiły się w rytmach ich ulubionej muzyki. Wychowawczynie przygotowały dla dzieci mnóstwo bajkowych konkurencji, w których każdy mógł wygrać nagrodę. Po pierwszej godzinie zabawy zorganizowany został dla dzieci pokaz tresury psa. Przedszkolaki podziwiały jak czworonożny pupil wraz z treserką „tańczą” w latynoskich rytmach. Po pokazie oczywiście nie zabrakło czasu na słodki poczęstunek. Po zakończonym karnawałowym dniu dzieci wracały do domów w świetnych humorach i z balonikiem w ręku na pamiątkę.

BAL U JAGÓDEK (GR II)

PRZEDSZKOLAK PEŁEN ZDROWIA- AKCJA JESIENNA

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole uzyskało CERTYFIKAT za udział w jesiennej akcji „Podróż do krainy pełnej zdrowia”. Za potwierdzenia rodziców- dziękujemy.