Maj

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 5 maja 2015r. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Ochotniczej Straży Pożarnej w Serocku. Zwiedzały pomieszczenia i garaże. Odbyła się rozmowa na temat pracy strażaka i pokaz stroju strażaka. Dzieci obejrzały wozy strażackie i ich wyposażenie. Mogły nawet posiedzieć w wozie strażackim oraz przymierzyć kask strażacki. Komendant straży pokazał dzieciom sprzęt strażacki służący do gaszenia pożaru, usuwania skutków powodzi oraz potrzebny przy wypadkach drogowych. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki do Straży Pożarnej, a swoje przeżycia wyraziły w pracach plastycznych.

Zobacz zdjęcia

 

SAŁATKA JARZYNOWA

 Nasze Jagódki postanowiły zrobić zdrowe i kolorowe sałatki jarzynowe. Dzielnie i wytrwale kroiły warzywa, mieszały i doprawiały, a na koniec próbowały swojego dzieła. Wszystkim sałatki niezwykle smakowały ;)

Zobacz zdjęcia

 

LISTY DO ZIEMI

Nasze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji, prowadzonej przez Fundację Ekologiczną ARKA pt. LISTY DO ZIEMI. Fundacja ta łączy ekologię z działaniami społecznymi, ich pasją jest edukacja ekologiczna i angażowanie w działania ekologiczne miliony Polaków. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania, a oto ich prace.

Zobacz zdjęcia

 

TOR PRZESZKÓD

Dnia 8.05 nasze małe Niedźwiadki z gr I miały do pokonania następujący tor przeszkód:

-przejście przez ławeczkę- ćwiczącą ich równowagę;

-rzut do celu woreczkiem- ćwiczącą ich koordynację wzrokowo-ruchową (utrudnienie w tym ćwiczeniu polegało na wrzuceniu woreczka do pojemnika w odpowiednim kolorze);

- bieg do mety z ominięciem stojącego pachołka.

Zajęcie to pogłębiło wiedzę dzieci dotyczącą zdrowego stylu życia i dało im wiele radości podczas wspólnej zabawy.

Zobacz zdjęcia

 

SEROCKIE PRZEDSZKOLAKI NA XIX PIKNIKU NAUKOWYM W WARSZAWIE

W słoneczny, majowy weekend w dniu 09.05.2015 r., dzieci z grupy V Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku wraz z nauczycielkami i rodzicami wybrali się na XIX Piknik Naukowy. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Wszystkie działania odbywały się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku tematem przewodnim Pikniku było światło. W związku z tym dzieci miały możliwość uczestniczenia w zabawach z różnych dziedzin nauki, w których naukowcy wykorzystali światło. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstają zdjęcia malowane słońcem, poznały drogę powstawania zdjęć, obserwowały pokazy naukowo – komediowe oraz lody z azotu. Dzieci odwiedziły wioskę archeologiczną, wzięły udział w nagraniu filmu oraz w zabawach plastycznych. Dowiedziały się jak światło wykorzystują rośliny. Obserwowały  kolejne etapy powstawania wyrobów ze szkła. Nauka zaprezentowana w tak  atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób na długo pozostanie w pamięci dzieci, które od września 2015 r. rozpoczną naukę w klasie I. 

Zobacz zdjęcia

 

MAJOWY KONCERT MUZYCZNY

Dnia 12.05 odbył się koncert muzyczno-edukacyjny opowiadający przygody Zuzi, która chciała poznać całą Europę. Jak się okazało w trakcie koncertu Zuzia to słonica- maskotka. Podczas koncertu przedszkolaki mogły wysłuchać słynnych utworów polskich i europejskich kompozytorów oraz poznały budowę i brzmienie trąbki. 

Zobacz zdjęcia

 

DZIEŃ PATRONA PRZEDSZKOLA

Dnia 15.05. obchodziliśmy święto patrona naszego przedszkola- Krasnala Hałabały. Aby uczcić bohatera tego dnia przedszkolaki, przebrane w krasnale i różne przyjazne zwierzęta, odśpiewały hymn naszego przedszkola, a następnie recytowały fragmenty opowiadań o Krasnalu Hałabale i jego przyjaciołach. Tego dnia nie zabrakło także autorki tych zabawnych i pięknych opowiadań- Pani Lucyny Krzemienieckiej. Autorka wprowadziła przedszkolaki w świat swoich opowieści. Na zakończenie dzieci, które wykonały piękne prace plastyczne o Krasnalu, mogły w nagrodę wziąć udział w różnych zabawach i ćwiczeniach logopedycznych, które przeprowadziła pani logopeda. Teraz Krasnal Hałabała będzie ulubionym krasnalem dzieci z naszego przedszkola.

Zobacz zdjęcia

 

WYCIECZKA DO TEATRU SYRENA

 Dnia 19.05 nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę autokarową do Warszawy do Teatru Syrena na spektakl pt. „Królowa Śniegu”. Spektakl, wykorzystując nowoczesną technikę, przeniósł małych widzów w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Działając na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiedział o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem. Muzyczna baśń została uhonorowana w 2001r. Atestem Kapituły ASSITEJ na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak”. 

Zobacz zdjęcia

 

PRZYSTANEK- PRZEDSZKOLNY WARZYWNIAK

W ramach wiosennej akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka „Podróż do krainy aktywności” dzieci z gr IV wyruszyły rozśpiewanym autobusem na przystanek- Przedszkolny Warzywniak. Przedszkolaki miały okazję poznać warzywa jakie występowały w wierszu J.Brzechwy „Na straganie”. Następnie projektowały swój własny ogródek warzywny. Prace wykonały z plasteliny i plastelinowe warzywa trafiły na wystawę w szatni. Dzieci poznały również zawód ogrodnika oraz zostały zapoznane z podstawową wiedzą ogrodniczą, m.in. czego potrzebują rośliny do życia, jak założyć mały ogródek, jakie są najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne, jakie narzędzia służą do pracy w ogrodzie i jak bezpiecznie z nich korzystać. Cała ta wiedza oraz dotychczasowe działania dzieci były inspirują do założenia ogródka warzywnego na parapecie w naszej sali. 

Zobacz zdjęcia

 

KOROWÓD Z OKAZJI DNIA PATRONA SEROCKA

Jak co roku, nasze przedszkolaki wzięły udział w barwnym korowodzie zorganizowanym dnia 23 maja z okazji Dni Patrona Serocka - św. Wojciecha. W roku 25 jubileuszu Samorządności przedszkolaki z gr. V wraz z rodzicami i swoimi paniami przebrały się za krasnalki i krasnale - zgodnie z imieniem nadanym placówce. Nie zabrakło też  Lucyny Krzemienieckiej, autorki opowiadań Z przygód Krasnala Hałabały  i pięknych maków, w których wg utworu pojawił się Krasnal Hałabała będący sugestią dla autorki do napisania powyższej książki. Skoro maki to i biedronki, często upiększające tereny porośnięte tymi barwnymi kwiatkami.

Zobacz zdjęcia

 

PIKNIK RODZINNY 2015

 Dnia 28.05 odbył się w naszym przedszkolu Piknik Rodzinny. Jak co roku uroczystość zorganizowana jest z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolną imprezę rozpoczęły występy dzieci w salach. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły dla rodziców, po czym wspólnie z rodzicami zasiedli do małego poczęstunku. W tym roku zakupione zostało pyszne ciasto z owocami i galaretką. Po występach w salach nadszedł czas na wspólną zabawę na placu przedszkolnym. Pani Dyrektor powitała gości i pożyczyła udanej zabawy. Przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyły w różnych zabawach i konkurencjach prowadzonych przez aktora i animatora kultury- pana Rafała Sawuła i jego trzy pomocnice. Wszyscy obecni na pikniku opuszczali przedszkole z uśmiechem na twarzy, wiedząc że następny piknik już za rok.

Zobacz zdjęcia

 

III MIEJSCE W SPARTAKIADZIE PRZEDSZKOLAKA

W piątek, 29 maja w hali sportowej w Pomiechówku odbyła się po raz pierwszy Spartakiada Przedszkolaka o Puchar Wójta Gminy Pomiechówek. Organizatorem imprezy była Akademia Sportu i Rekreacji Pomiechówek. W sportowych rywalizacjach wzięły udział następujące placówki przedszkolne: Przedszkole Pod Dębami I zespół – Pomiechówek, Przedszkole Pod Dębami II zespół – Pomiechówek, Przedszkole Samorządowe – Nasielsk, Niepubliczne Przedszkole „Pod Fiołkami”  - Nasielsk, Samorządowe Przedszkole – Serock Szkoła Podstawowa - Popowo BoroweDrużyna przedszkolaków z naszego przedszkola zdobyła zaszczytne III miejsce i otrzymała pamiątkowy dyplom, puchar oraz bon upominkowy do Parku Linowego w Pomiechówku dla całej drużyny. Gratulujemy naszym znakomitym sportowcom!

Zobacz zdjęcia

 

 

 

 


wyklikaj