Marzec

MARCOWY KONCERT

Dnia 2 marca odbył się koncert muzyczny pt. „Do re mi, powiedz mi, czy już wiesz, co tak brzmi?” Znani już przedszkolakom muzycy grali na instrumentach perkusyjnych, przeprowadzali z udziałem dzieci wesołe zabawy dźwiękowe i zgadywanki muzyczne. 

Zobacz zdjęcia

 

DZIECI Z GRUPY V NA WYCIECZCE U PANI KRAWCOWEJ

W związku z omawianą tematyką zajęć „Poznajemy zawody”, dzieci z grupy SOWY wybrały się na wycieczkę do zakładu krawieckiego pani Elżbiety Oniszk. Wizyta była uporządkowaniem wiedzy na temat pracy krawca. W zakładzie dzieci obserwowały różne maszyny do szycia i akcesoria krawieckie / żelazko na parę, nożyce /. Rozmawiały też z panią Elą o precyzji i sumienności w zawodzie krawcowej. Na zakończenie spotkania, przedszkolaki wręczyły pani krawcowej własnoręcznie wykonany upominek. W zamian, otrzymały styropianowe jajka do ozdobienia w domu. 

 Zobacz zdjęcia

 

JAGÓDKI U ZAJĄCZKÓW

 Już po raz drugi Zajączki z gr VII zaprosiły do siebie swoich młodszych kolegów i koleżanki z grupy II- Jagódki. Tym razem starszaki wystąpiły dla maluchów we wspaniałym koncercie muzycznym. Zajączki grały na różnych instrumentach, śpiewały i tańczyły do piosenki o Alibabie. Jagódki mogły zagrać na własnoręcznie zrobionych przez starszaki instrumentach oraz razem z nimi zatańczyć w kółku do czarodziejskiej choreografii stworzonej przez p. Annę Kurcz.

Zobacz zdjęcia

 

PRZEDWIOSENNY SPACER

 W słoneczne, marcowe przedpołudnie najmłodsze grupy z naszego przedszkola wybrały się na spacer. Celem wędrówki było poszukiwanie oznak zbliżającej się wiosny. Niedźwiadki i Jagódki dzielnie maszerowały i były niezwykle spostrzegawcze. Zaobserwowały pączki na drzewach, pierwsze wiosenne kwiaty- krokusy i kaczki w strumyku. 

W ślad za maluchami poszły starszaki z gr VII. W piękne marcowe przedpołudnie postanowili wyjść na spacer. A tu taka niespodzianka! Wiosna już zawitała na "Zdroje".

Zobacz zdjęcia

 

SADZENIE CEBULI

 Dzieci z gr. IV „Wiewiórki” postanowiły przyspieszyć spotkanie z Wiosną i posadziły cebulki i pietruszki do doniczek, umieszczając je w sali w kąciku przyrody. Ciekawe co z nich wyrośnie?

Zobacz zdjęcia

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W piątek 20.03.2015 wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi paniami wyruszyły w barwnym korowodzie z Marzanną, aby pożegnać zimę i hucznie przywitać wiosnę. Były radosne okrzyki, kolorowe wstążki, kotyliony i pomponiki. Dzieci radośnie śpiewały wiosenne piosenki i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno, wiosno przyjdź z daleka, przedszkole w Serocku na Ciebie czeka! Po spacerze ulicami miasta, starsze grupy poszły nad wodę pożegnać zimową Pannę- Marzannę, a młodsze dzieci zakończyły spacer bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym. Dodatkową atrakcją tego dnia było zaobserwowanie zjawiska częściowego zaćmienia słońca.

ZIMA POŻEGNANA-WIOSNA PRZYWITANA!

Zobacz zdjęcia

 

RZEŻUCHOWE PTASZKI

Na ŚWIĘTO WIOSNY w grupie VII zagościły „Rzeżuchowe Ptaszki". Zaniesiemy je do domu i będziemy o nie dbać.

Zobacz zdjęcia

 

PRZEDSZKOLAK PEŁEN ZDROWIA-AKCJA ZIMOWA-ZADANIA

Recykling

W ramach podróży do Eko-Krainy dzieci z gr IV "Wiewiórki" dowiedziały się co szkodzi środowisku przyrodniczemu. Wspólnie zastanawiały się w jaki sposób je chronić i co można zrobić ze śmieciami, które wytwarzają ludzie. Dzieci dowiedziały się, że na odpady przeznaczone są specjalne kolorowe pojemniki i worki. Poprzez zabawę „Segregujemy śmieci” dzieci utrwaliły sobie kolory, do których przynależą śmieci z różnych materiałów i tworzyw. Tę wiedzę mogły wykorzystać tez w praktyce zbierając śmieci w ogrodzie przedszkolnym, a pod topniejącym śniegiem można było wiele znaleźć. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, co dzieje się z posegregowanymi śmieciami i tak zapoznały się z pojęciem „recykling”. Dowiedziały się też jakie korzyści przynosi segregacja odpadów i recykling. Na zajęciach plastycznych- metodą orgiami chętne dzieci stworzyły ogromnego Eko-Smoka pożerającego śmieci oraz urządziły wystawę prac na temat segregowania i przetwarzania odpadów. 

Zobacz zdjęcia 

Energia

W drugim tygodniu podróży do Eko-Krainy dzieci z gr IV wprowadzone zostały w nowy temat, w oparciu o wiersz J.Tuwima „Pstryk”.Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające źródła energii z podziałem na źródła odnawialne (energia wiatrowa, słoneczna, wodna, geotermalna) i nieodnawialne (kopalnia węgla kamiennego, kopalnie odkrywkowe, wydobywanie ropy naftowej). Dzieci dowiedziały się tez o konieczności oszczędzania energii w celu ochrony środowiska naturalnego. Na dziecięcej mapie Polski nauczyciel wskazał dzieciom lokalizację zagłębi górniczych. Dzieci wiedzą już jak powstaje węgiel i w jaki sposób jest wydobywany oraz jakie są skutki nadmiernego wydobywania tego surowca. Dzieci oglądały fragmenty filmów o pracy górników wydobywających węgiel kamienny i brunatny. Z filmów dowiedziały się m.in. jak trudna i odpowiedzialna jest praca w kopalni, poznały wygląd kopalni i szybów, maszyny górnicze i ich budowę, sposoby drążenia wyrobisk oraz roboczy i galowy strój górnika. Dzieci miały też okazję obejrzeć prawdziwą czapkę górniczą, a także węgiel kamienny i i drzewny. Dzieci wykonały czapki górnicze, zapoznając się przy tym z symboliką kolorowych pióropuszy (zielony, czarny, biały, czerwony) oraz symbolami godła na czapce tj. perlik (młot) i żelazko (kilof). Dzieci poznały też taniec „Grozik” i piosenkę „Karolinka”. Miały też okazję rysowac węglem drzewnym. 

Zobacz zdjęcia 

Mistrz w każdym z nas- uczciwa rywalizacja sportowa

W trzecim tygodniu skoncentrowaliśmy się na ruchu i sportach zimowych. Dzieci z gr V "Sówek" zostały zaproszone do podróży, którym miejscem docelowym jest przystanek- Fair Play. Dzieci dowiedziały się jakie zimowe zabawy mogą wybierać i że takie spędzanie czasu w zimie wpływa także na ich zdrowie. Istotnym punktem było omówienie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, które dzieci utrwaliły w oparciu o kilka historyjek obrazkowych. Poznając najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa zapoznały się również z konsekwencjami ich nie przestrzegania. Po zapoznaniu z zimowymi dyscyplinami sportu, dzieci ozdabiały sylwetkę bałwana rysunkami przedstawiającymi rekwizyty przydatne podczas zimowych zabaw. W kolejnej części tego modułu dzieci oglądały fragmenty filmów z zimowych zawodów sportowych, także dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Przedszkolaki poznały również znanych polskich mistrzów zimowych dyscyplin sportowych. Dowiedziały się, czym jest uczciwa rywalizacja i stosowały jej zasady podczas mini zawodów przedszkolnych. 

Zobacz zdjęcia 

 

PRZEGLĄD AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI SCENICZNEJ

W marcu gr. VII wzięła udział w Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Scenicznej w Kategorii Estrada. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy do piosenki Dżungla. Zostaliśmy wyróżnieni i można nas będzie jeszcze zobaczyć na imprezie gminnej. Do zobaczenia wkrótce na rynku Serocka.

Zobacz zdjęcia

 

WIELKANOC TUŻ TUŻ…

Jeżyki z gr VI- to dopiero super smyki. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zaprosiły wszystkich: kolegów, koleżanki, panie i oczywiście pana dozorcę na spotkanie wielkanocne. Zaprezentowały część artystyczną przypominając zebranym gościom o tradycji wielkanocnej. Były wiersze, piosenki i teatrzyk „O nieznośnych kurach”. Podczas spotkania nie zabrakło ciepłych życzeń i wielkanocnych upominków. Ta wspaniała uroczystość sprawiła radość i uśmiech na twarzach zarówno dorosłych, jak i dzieci, wprowadzając wszystkich w atmosferę nadchodzących świąt.

Zobacz zdjęcia 

 

KONKURS PLASTYCZNY "MOTYW WIELKANOCNY"

 Podczas zajęć plastycznych dzieci z grupy V wykonywały rysunek o tematyce wielkanocnej. Z pośród wykonanych prac, 4 rysunki wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez CKiC w Serocku. Jury rozstrzygając konkurs, przyznało I miejsce Amelii Głowackiej, III miejsce Oliwii Przybysz. Gratulujemy dziewczynkom i życzymy kolejnych osiągnięć.

Zobacz zdjęcia

 

 

 

 


wyklikaj