Październik

KONCERT MUZYCZNY

W pierwszy, październikowy poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się drugi koncert muzyczny z pt. "Opowieści starego zegara". Nie zabrakło poetyckich opowieści, muzycznych bajeczek odegranych na flecie oraz muzyki ilustrowanej i absolutnej.

 Zobacz zdjęcia

 

DBAMY O ZDROWIE

„Dbam o zdrowie” to hasło akcji organizowanej od lat przez powiat legionowski w ramach Powiatowego Programu Promocji Zdrowia. Tym razem akcja objęła najmłodsze dzieci uczęszczające do publicznych przedszkoli z terenu naszego powiatu. Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło w niej udział. W ramach akcji, 6 października, w grupie Niedźwiadków i Jagódek,  przeprowadzone zostały  warsztaty o tematyce prozdrowotnej. Specjalistka od higieny jamy ustnej z Kliniki „Mediq” w Legionowie omówiła problem występowania próchnicy u dzieci, przedstawiła metody leczenia i zapobiegania występowania próchnicy u dzieci poprzez higienę jamy ustnej, naukę szczotkowania, płukania jamy ustnej, zdrową dietę, wykorzystanie preparatów fluorowych. To w teorii. W praktyce natomiast dzieci zapoznały si z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego(lusterko, zgłębnik, model zębów itp.) oraz uczyły się prawidłowo szczotkować zęby.  Po tych warsztatach nasze najmłodsze przedszkolaki zapamiętały, że bardzo ważna jest higiena i zdrowie w codziennym życiu.

 Zobacz zdjęcia

 

JESIENNE PRACE PLASTYCZNE

To dopiero początek października, a nasze przedszkolaki pracują pełną parą. Efekty ich zmagań widoczne są na zdjęciach.

Zobacz zdjęcia

 

AKCJA AQUAFRESH

 Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków z Akademią Aquafresh.

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach, a dodatkowo od tego roku w żłobkach. W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny.  Jesteśmy w czołówce krajów z największym procentem dzieci chorujących na próchnicę! Najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą, dlatego również w tym roku nasze przedszkole realizuje zajęcia edukacyjne na podstawie przesłanych  przez Akademię Aquafresh scenariuszy zajęć i pakietów materiałów edukacyjnych i multimedialnych z licznymi grami, zabawami i konkursami. Bohaterowie programu „Pastusie” i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „Robaczkiem-próchniaczkiem”. Akademia Aquafresh zyskuje uznanie lekarzy dentystów i higienistek  oraz poważanych instytucji takich jak: Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej i Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii. Oto fotorelacja z realizacji programu.

Zobacz zdjęcia

 

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

 Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”… Idea ta spotkała się szerokim odzewem. Tylko w 1872 roku na apel Mortona posadzono w USA ponad milion drzew. Do Europy idea trafiła w 1951 roku. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO) postanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa. Od kilku lat, w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzone są akcje sadzenia drzew oraz wiele innych działań proekologicznych mających na względzie edukację dzieci i młodzieży. Przedszkolaki z naszego przedszkola po raz trzeci przyłączyły się do akcji i wspólnie posadziły drzewo iglaste- świerk. Dzięki naszemu małemu wkładowi nasza planeta może mieć swoją przyszłość i cieszyć pięknem przyrody. 

Zobacz zdjęcia

 

 STRAŻ POŻARNA Z NIESPODZIEWANĄ WIZYTĄ

 Dnia 10.10, grupa VII, korzystając z okazji po udanym, próbnym alarmie przeciwpożarowym, obejrzała jak wygląda z bliska wóz strażacki, strój oraz wyposażenie prawdziwego strażaka.

Zobacz zdjęcia

 

 DZISIEJSZY DZIEŃ JEST JAK NIEDZIELA,

BO ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ NAUCZYCIELA!

„Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

w naszym przedszkolu dziś składamy

słoneczne życzenia:

zdrowia, szczęścia, radości

i marzeń spełnienia.

Aby zawsze było słońce

i uśmiech na twarzy,

aby wszystko się spełniło

o czym Panie marzą.”

                          (Jeżyki)

 14 październik w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było dobrze i bezpiecznie. Świętuje więc cały personel przedszkola. Jak co roku każda grupa z naszego przedszkola przygotowała krótką prezentację artystyczną. Dzieci zaprezentowały się śpiewając piosenki i tańcząc. Za wspaniałe występy przedszkolaki zostały nagrodzone salwą braw oraz szczerymi uśmiechami, które pojawiły się na twarzach wszystkich pracowników przedszkola. Nie zabrakło życzeń i własnoręcznie wykonanych przez starsze dzieci laurek. Podczas uroczystości głos zabrała Pani dyrektor oraz zaproszony gość Pani Alicja Melion- dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Serocku. Obie Panie złożyły życzenia i podziękowania za trud w pracy z dziećmi gronu pedagogicznemu oraz obsłudze. Te ciepłe słowa dodały wszystkim pracownikom sił do podejmowaniu wyzwań w dalszej pracy z najmłodszymi członkami społeczności.

 Zobacz zdjęcia

 

ZDROWIE W BAJCE

Konkurs Zdrowie w bajce mamy już za sobą. Dzieci pięknie się zaprezentowały w przedstawieniu pt. „Piknik”, które przygotowały nauczycielki: Anna Kurcz i Beata Agacińska.

Zobacz zdjęcia

 

XII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

W niedzielę 26.10.2014r. Serock uczcił 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości największą imprezą sportową w naszej gminie. Z tej okazji zorganizowano XII Bieg Niepodległości. W biegu wzięli udział mali i duzi, kobiety i mężczyźni, a nawet całe rodziny. Wśród najmłodszych biegaczy znalazły się też nasze przedszkolaki, którzy za swoją wytrwałość zostali uhonorowani medalami. Gratulujemy!

Zobacz zdjęcia

 

PIERWSZY TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 27 października, w naszym przedszkolu, gościliśmy teatr DUET z Krakowa. Aktorzy wystąpili w spektaklu pt. „Foszek Czyścioszek". Bohaterem tego przedstawienia był stworek, w którym każde dziecko mogło dostrzec siebie samego. Pokazano dzieciom, że "foch" na buzi i kaprysy, przegrywają z uśmiechem i życzliwością, że codzienna higiena i dbanie o własny organizm nie utrudniają życia, ale czynią je łatwiejszym i przyjemniejszym. Była to pełna humoru i śmiechu opowieść, która w zabawny sposób wskazała wszystkim drogę, jak eliminować zarazki i bakterie z naszego życia.

Zobacz zdjęcia

 

MUZYKA NIE JEST NAM OBCA

W ramach zajęć umuzykalniających, w grupie II (Jagódek), odbyły się zajęcia rytmiczne z wykorzystaniem instrumentów muzycznych. Dzieci poznały takie instrumenty jak: talerze, bębenek, tamburyn, marakasy, trójkąt. Po różnych zabawach rytmicznych prowadzonych przez nauczyciela, dzieci wystukiwały rytm do fragmentu utworu A.Vivaldiego „Jesień”. Po zakończeniu zajęć Jagódki chciały jeszcze więcej…muzyki :-) 

Zobacz zdjęcia

 

 SZKOLNI KOLEDZY Z PRZEDSTAWIENIEM W PRZEDSZKOLU

 W czwartkowy ranek, tj. 30.10, dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Serocku zaprezentowały się naszym przedszkolakom w krótkim, ale ciekawym i pouczającym przedstawieniu o chorym misiu. Z tym przedstawieniem uczniowie wystąpili podczas tegorocznego konkursu Zdrowie w Bajce w Legionowie.

Zobacz zdjęcia

 

 

 

 


wyklikaj