DNI ADAPTACYJNE 2014

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu dziecka. Dlatego, jak co roku, pod koniec sierpnia, w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Takie spotkania mają na celu zminimalizowanie stresu i obaw przed pierwszymi dniami pobytu w przedszkolu u dzieci jak i rodziców. Przyszłe przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach integracyjnych, ruchowych i z chustą animacyjną. Wspólnie z rodzicami wykonywały także prace plastyczne. Po czasie spędzonym w salach, wszyscy udali się na plac zabaw. Uśmiechnięte twarze dzieci i rodziców po raz kolejny pokazały, że takie spotkania adaptacyjne są niezwykle ważne, szczególnie na kilka dni przed rozpoczęciem roku przedszkolnego. Nowym przedszkolakom życzymy powodzenia!

PIERWSZY KONCERT

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w pierwszym tegorocznym koncercie muzycznym. Przedszkolaki poznały instrumenty takie jak: gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna, ukulele, które prezentował pan Wiktor Wilczak.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ten wyjątkowy dzień przypadający na 20 września 2014 roku, dzieci z Samorządowego Przedszkola w Serocku świętowały 19 września 2014 r.

Wiecie o tym? Czy nie wiecie?

Dzień Przedszkolaka to najpiękniejszy dzień na świecie.

Dzień kolorowy i bajkowy, na poczęstunek i zabawę gotowy.

Mama Michałka z VII grupy nas zaskoczyła i pyszne babeczki upichciła.

Były różne atrakcje, zabawy, śpiewy i tańce.

Wszyscy bardzo chętnie się bawili, nawet uśmiechy się pojawiły.

REKORD GUINNESSA Z AKADEMIĄ AQUAFRESH

Nasze przedszkole  uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków Akademia Aquafresh. W dniu 30 września 2014 roku, dokładnie w samo południe, przedszkolaki z całej Polski, które zarejestrowały się do IV edycji Akademii Aquafresh (w tym nasze przedszkolaki )wzięły udział w ustanowieniu Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. O godz. 12.24 otrzymaliśmy wiadomość sms, że ustanowiliśmy Rekord Guinnessa- zęby szczotkowało 257 500 dzieci z całej Polski.

Za wzięcie udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu dzieci otrzymały certyfikaty.

JESIENNE PORZĄDKI

W słoneczne przedpołudnie dzieci z grupy VII zabrały się do jesiennych porządków. Dziewczynki rywalizowały z chłopcami, kto zgrabi większą górę liści.

„LECĄ Z DRZEWA JAK DAWNIEJ KASZTANY…”

Grupa IV podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym uzbierała cały kosz kasztanów. Może „Wiewiórki” wyczarują z nich coś ciekawego?

ZAJĘCIA KULINARNE ZAJĄCZKÓW

W ramach zajęć kulinarnych, grupa VII „Zajączki”, przyrządziła pyszne i zdrowe koreczki owocowe.