MINI OLIMPIADA SPORTOWA 2016

Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, organizowana jest Mini Olimpiada Sportowa. Dzieci biorą udział w różnych konkurencjach sportowych i manualnych. Olimpiada ma na celu:  propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego, rozwijanie sprawności fizycznej i manualnej, zachęcanie dzieci do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole, poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej. Przedszkolaki dały z siebie wszystko, wykonały wszystkie konkurencje za co otrzymały pamiątkowe dyplomy, a w salach piaskowe obrazki.

WYDARZENIA Z ŻYCIA ZAJĄCZKÓW

Wiosną ZAJĄCZKI świętowały Dzień Patrona - Krasnala Hałabały przedstawiając scenkę teatralną. Po przedstawieniu dzieci otrzymały wspaniałe niespodzianki- kraby. Z taką poduszką to już na pewno dzieci będą miały bajkowe sny. Kolejnym świątecznym, niecierpliwie wyczekiwanym dniem przez dzieci  była Olimpiada sportowa zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy starali się jak najszybciej i najdokładniej wykonać ćwiczenia, ponieważ później czekała ich niespodzianka.

Dziękujemy naszym mamom za zaangażowanie w trakcie codziennych zajęć. Z jedną mamą piekliśmy smaczne gofry, a z drugą poznaliśmy wiele przygód Franklina.

ZAJĘCIA OTWARTE W SÓWKACH

W dniu 03.06.2016 r. w grupie IV SÓWKI odbyły się zajęcia otwarte. Dzieci uczestniczyły w działaniach rozwijających umiejętności językowe, matematyczne, przyrodnicze, plastyczno-techniczne i muzyczne.

Podczas zabaw, przedszkolaki opisywały i porównywały wygląd motyla, poznały etapy jego rozwoju, z gotowych elementów wykonały tego pięknego owada. Animacje muzyczno-ruchowe pobudziły 3-latków do ekspresji, wyzwoliły w nich wiele radości, utrwaliły zdobytą wiedzę i rozwinęły koordynację wzrokowo-ruchową.

600-LECIE SEROCKA- ZAKOŃCZENIE AKCJI

SPACERY PRZEDSZKOLAKÓW PO 600-LETNIM SEROCKU JUŻ ZAKOŃCZONE.

OTO, CO WIDZIELIŚMY I NAMIASTKA TEGO, CZEGO SIĘ DOWIEDZIELIŚMY:

RYNEK- już dawno temu był miejscem, gdzie kupcy handlowali lub wymieniali się towarem. Kiedyś to miejsce i ludzie wyglądali  trochę inaczej niż dziś. W ocalałym budynku mieściło się przedszkole.

KOŚCIÓŁ- oprócz miejsca modlitwy pełnił funkcję zamku obronnego. Tu mieszkańcy  mogli schronić się przed niebezpieczeństwem (atakiem wroga lub pożarem). Dlatego ma wysoko umieszczone okna i stoi na górze. Dzwon sygnalizował ludziom o niebezpieczeństwie.

PLEBANIA- wzięła swoją nazwę od plebana. Tak kiedyś nazywano księdza.

SZKOŁA- tak, tak. Dawniej w tym budynku mieściła się szkoła. Dziś to Izba Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku.

BARBARKA - to na tej górze powstała pierwsza osada. Tu mieszkańcy własnoręcznie wyrabiali buty ze skóry, naczynia z gliny, piekli chleb. Swoje produkty sprzedawali lub wymieniali się „towar za towar” z innymi kupcami.  Wodę czerpali ze wspólnej studni. Osada otoczona była wysokim „ogrodzeniem”. Wjeżdżano bramą główną.

SZEROCZEC- to dawna nazwa Serocka i pochodzi od szerokiej rzeki Narew. W dawnych czasach rzeka pełniła bardzo ważną role w życiu mieszkańców. Czerpano z niej wodę do picia, gotowania, mycia, prania. Służyła również do transportu drewna, które było podstawowym materiałem do budowania domów.

LEGENDA O ZABŁOCKIM- Dawno temu żył sobie pewien kupiec, który nazywał się Zabłocki. Był dusigroszem- nie lubił wydawać pieniędzy. Pewnego razu kupił mydło i chciał je po kryjomu –żeby nie płacić myta  za transport rzeką- przemycić w skrzyni ukrytej w sieci pod łodzią.  Oszustwo mu się nie udało bo do skrzyń dostała się woda i mydło zaczęło się pienić a na rzece powstała piana. Kupiec musiał zapłacić karę za zanieczyszczenie wody w rzece i za próbę oszustwa. Od tej pory jeśli komuś nie uda się interes mówi się, że „wyszedł jak Zabłocki na mydle”.

NASZA BARBARKA- Już dużo wiemy o naszym Serocku. Każdy spacer kończyliśmy budowaniem własnej BARBARKI.

A tak wygląda Serock oczami przedszkolaka. Prace dzieci:

WYCIECZKA DO ZOO

Tuz przed końcem roku szkolnego dzieci z grupy I Niedźwiadki , z inicjatywy rodziców, pojechały na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Odwiedziliśmy: pająki, węże, żółwie, żyrafy, słonie, hipopotamy, ryby oraz ptaki i wiele innych, ciekawych zwierząt. Staliśmy oko w oko z rekinem , wkładaliśmy ręce w paszczę  krokodyla. Wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi z apetytem na następne wycieczki.

OSTATNI KONCERT

Dnia 20 czerwca odbył się ostatni koncert muzyczny pt.: „Kapitan dalekomorskiej wanny”. Była to wakacyjna podróż po świecie. Przedszkolaki poznały elektroniczny instrument klawiszowy- keyboard.

ZAKOŃCZENIE ROKU 2015/2016

W środę, 22 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Po dziesięciu miesiącach wspólnych zabaw i zajęć, nadszedł czas wakacji  pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu przedszkola. Następnie najstarsze przedszkolaki pożegnały przedszkole, podziękowały Paniom za życzliwość, ciepło i opiekę oraz zatańczyły „taniec piracki”. Na koniec młodsze dzieci zaśpiewały piosenkę na powitanie wakacji pt:  „Niech żyją wakacje”. Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę. Dzieci wraz z rodzicami i Paniami bawili się w rytmach  znanych wszystkim melodii oraz brali udział w zabawach muzyczno-ruchowych prowadzonych przez Richiego. Ten wyjątkowy i upalny dzień zostanie w pamięci przedszkolaków na długo. Do zobaczenia po wakacjach i powodzenia w szkole STARSZAKI!