DZIAŁANIA CHARYTATYWNE

Nie tylko przedszkolaki biorą udział w zajęciach. W różne działania angażują się też ich panie.
Nauczycielki z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały  w Serocku wykonały "Lalki- Pończoszanki" włączając  się przy tym do aukcji charytatywnej na rzecz hospicjum dziecięcego. Owe artystyczne rękodzieła powstały podczas warsztatów, które zostały przeprowadzone przez panią Katarzynę Książyk i panią Iwonę Stolarską w Samorządowym Przedszkolu w Zegrzu.
Przepiękne laleczki z pończoszki można nabyć w powyższej placówce w dniach 8 - 12 XII - 2015 r.

POCZTA MIKOŁAJOWA

W naszym przedszkolu ruszyła Poczta Mikołajowa. Aby pomóc Św. Mikołajowi spełnić dzieci oczekiwania - zachęcamy do listów pisania.

MIKOŁAJKI 2015

Dnia 4 grudnia, wczesnym rankiem, zawitał do naszego przedszkola bardzo ważny i miły gość- Św.Mikołaj. Nie wiemy czym przyjechał, bo tego dnia było dość ciepło  i nie było ani grama śniegu. Możemy się tylko domyślać, że przyszedł pieszo lub przyjechał swoim mikołajowym samochodem. Lecz to nie było najistotniejsze… Najważniejsze było to, że nie zapomniał wziąć ze sobą worka z prezentami. Wszystkie grzeczne przedszkolaki otrzymały od Mikołaja książkę i kolorowankę o tematyce świątecznej, a te mniej grzeczne- to samo. Mikołaj dla wszystkich miał prezenty, bo lubi wszystkie dzieci.

Kolejnymi gośćmi tego dnia była nasza zaprzyjaźniona Mrówka ze swoimi przyjaciółmi- Delfinkiem i Mikołajem. Oni również mieli dla przedszkolaków świąteczne upominki. Radości z prezentów i uśmiechów na twarzach wszystkich dzieci nie było końca, a świąteczny, mikołajkowy nastrój zawitał do naszego przedszkola.

LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA

Czując magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia dzieci z gr V napisały list do św. Mikołaja prosząc o swoje wymarzone prezenty. Aby szybciej dotrzeć do dzieci, św. Mikołaj po raz pierwszy w tym roku wystawił w naszym przedszkolu swoją Pocztę Mikołajową. Wszystkie przedszkolaki były w tym roku  bardzo grzeczne. Mikołaja zrobił nam niespodziankę i  odwiedził grupę osobiście.

PRZEDSZKOLAKI W SMYKOWEJ FABRYCE MIŚKÓW

W grudniu grupa I Niedźwiadków udała się na wycieczkę do fabryki misiów, gdzie obserwowała etapy powstawania tej pluszowej zabawki. Wyprawie tej i przeniesieniu się w świat zabawek towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i u dzieci. Końcowym etapem były zabawy z misiem Bazylim i wybór pluszowego, nowego przyjaciela, którego wraz z opiekunami dzieci przywiozły do przedszkola. Narodziny nowego misia Kajtusia udokumentowane zostało jego „aktem narodzin”.

SPOTKANIE WIGILIJNE 2015

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”

Taki wspaniały dzień- dzień spotkania wigilijnego odbył się w naszym przedszkolu 18 grudnia. Tradycją się stało, że tego dnia wszystkie dzieci z przedszkola wystąpiły w przedstawieniach bożonarodzeniowych dla swoich rodziców. Przedszkolaki wyręczyły rodzicom prezenty przygotowane razem ze swoimi paniami. Wszyscy zebrani dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy, a także zasiedli do wigilijnego stołu. Tego dnia nie zabrakło również Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami. Czuć było zbliżającą się atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

GMINNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY ROZSTRZYGNIĘTY

W gminnym konkursie plastycznym pt. „Motyw Bożonarodzeniowy”, zorganizowanym przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, w kategorii przedszkola, szkoła podstawowa do 6 r.ż, I miejsce zajęła Zuzia Brzezińska z gr II z naszego przedszkola. Zuzia wykonała piękną bombkę. Rozdanie nagród odbyło się 20.12 na serockim rynku podczas spotkania wigilijnego. Zuzi- gratulujemy.

BOŻONARODZENIOWY KONCERT MUZYCZNY

Dnia 21 grudnia odbył się koncert międzynarodowych utworów o tematyce bożonarodzeniowej pt: „Kolędy z całego świata”.