PRZYGOTOWANIA DO JUBILEUSZU 600-LECIA MIASTA SEROCK

Już od kwietnia 2016r dzieci z naszego przedszkola będą miały okazję lepiej poznać miasto Serock. W ramach przygotowań do obchodów jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich miastu Serock nasze przedszkolaki pod okiem przewodnika Pani Marzeny Baranowskiej, podczas spaceru, zobaczą najciekawsze miejsca w Serocku i usłyszą niejedną historię o dziejach tego miasta. Zwieńczeniem tych działań będzie wydanie w 2017 roku albumu Serock widziany oczami przedszkolaka z pracami dzieci wykonanymi na tę okoliczność. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Szczegóły konkursu zamieszczone są w wejściu głównym do przedszkola oraz dostępne u wychowawców grup.

BIBUŁKOWE KWIATY

Aby uczcić nadejście wiosny, jakże pięknej pory roku, Poziomki z gr VII postanowiły wykonać kwiaty z bibuły. Samodzielnie ją poskręcały w różnokolorowe sznureczki i poprzyklejały na kartkę. Po wytężonej pracy były zachwycone efektem.

XV PRZEGLĄD AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI SCENICZNEJ

02.04.2016r. w Ośrodku Kultury w Serocku odbył się XV Przegląd Amatorskiej Twórczości Scenicznej Miasta i Gminy Serock - Teatry. Nasze przedszkole reprezentowała grupa "NIEDŹWIADKÓW". Dzieci przygotowały przedstawienie pod tytułem "Powitanie wiosny". Występ oraz barwne stroje i dekoracja zachwyciły członków jury. Za występ i grę aktorską nasze "NIEDŹWIADKI" wraz z opiekunami otrzymały wyróżnienie. Gra najmłodszych aktorów w XV Przeglądzie doceniona została gromkimi brawami jury i całej widowni.

Tydzień później tj. 9.04. nasze wspaniałe Poziomki z gr. VII wystąpiły na tym samym przeglądzie, prezentując się tanecznie. Poziomki, ubrane w pirackie stroje, zatańczyły wspaniały, ekspresyjny układ taneczny do utworu „Piraci z Karaibów”. Przedszkolaki zostały docenione przez Jury i również otrzymały wyróżnienie. Jesteśmy dumni z naszych małych aktorów i tancerzy.

KWIETNIOWY KONCERT MUZYCZNY

Dnia 18.04 odbył się kolejny koncert muzyczny pt. „Dzieciństwo wielkich mistrzów”. Celem tego koncertu było przybliżenie postaci wielkich kompozytorów: Chopina, Mozarta, Beethovena, Vivaldiego poprzez epizody z ich najmłodszych lat. Przedszkolaki poznały kolejny instrument muzyczny: skrzypce.

WIZYTA PIELĘGNIARKI

We wtorek, 19 kwietnia grupa „Poziomek” miała zaszczyt gościć niezwykłą osobę. Nasze przedszkolaki odwiedziła pani pielęgniarka z pobliskiego Centrum Medycznego GOLDENMED. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się  w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np.: zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać, aby nasz organizm dostawał jak najwięcej witamin. Ze względu na porę roku, która właśnie nastała, pani pielęgniarka przypomniała przedszkolakom jak dbać o własne bezpieczeństwo podczas sportów, które uprawiają na dworze. Całe spotkanie zakończył quiz wiedzy o zdrowiu prowadzony przez naszego gościa. Oczywiście „Poziomeczki” znały odpowiedź na każde pytanie. Brawo.

WIOSENNE SPRZĄTANIE TERENÓW PUBLICZNYCH Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI 2016

W ostatnim tygodniu kwietnia nasze najstarsze przedszkolaki z grupy Jeżyków, Poziomek  Wiewiórek włączyły się w akcję sprzątania terenów publicznych. Zaopatrzeni w rękawice i worki wysprzątały z odpadów plac przy rondzie obok przedszkola oraz teren przy ulicy Zdrojowej. Na koniec zgodnie stwierdziły: Nasza planeta musi być czysta!

WYDARZENIA Z ŻYCIA ZAJĄCZKÓW

W  słoneczny wiosenny dzień dzieci postanowiły wyjść do ogrodu przedszkolnego by poobserwować  przylatujące ptaki.

Dzieci miały tym razem wielkie szczęście, ucieszyły się bardzo na widok pięknych krokusików.

Fajnie jest poznawać zawody naszych rodziców. Tym razem kolej na ratownika medycznego.

Mamy chęć by wiosna zagościła w naszej sali – pora na założenie własnego ogródka. Pozostaje teraz cierpliwie czekać.

Były sobie żabki małe.

Pizzę czas zacząć. Jeszcze trochę przypraw i gotowe.

Zapraszamy na aromatyczną pizzę do ZAJĄCZKÓW.

Poznajemy historię naszego miasta. Jakie piękne to nasze miasto. Jesteśmy dumni, że mieszkamy Serocku.

MAMA CZYTA DZIECIOM

Nie tak bardzo dawno temu, do naszego przedszkola przyszła pewna Pani...Podobnie zaczyna się wiele bajek dla dzieci. Tak też było w naszej grupie Niedźwiadków. Gościliśmy mamę Ani, która przeczytała nam Legendę o Lechu, Czech i Rusie. z tej przygody z książką dowiedzieliśmy się jak powstało państwo polskie oraz skąd się wziął biały orzeł w naszym godle. To była ciekawa przygoda.