TEATRZYK O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE

Dnia 4.11 gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów ze Studia Artystycznego „AkAda” z Suwałk. Przyjechali do nas z teatrzykiem o tematyce edukacyjnej. W wesoły i przystępny dzieciom sposób przedstawili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz ukazali konsekwencje nieprzestrzegania tych zasad. Przedszkolakom teatrzyk bardzo się podobał.

ZAJĄCZKI W POSZUKIWANIU JESIENNYCH PROMIENI SŁOŃCA

Nasze małe Zajączki z gr III poszły do pobliskiego parku łapać ostatnie promienie jesiennego słoneczka. „Dużo nas, dużo nas do pieczenia chleba” – tak dzieci z grupy 3 śpiewały bawiąc się w parku.

GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM

W poniedziałkowe przedpołudnie, tj. 9.11, nasi starsi koledzy i koleżanki z sąsiedniego gimnazjum przyszli do przedszkola, aby czytać przedszkolakom ich ulubione bajki i baśnie. Dzieci uważnie słuchały, a po zakończeniu czytania- wielu pytań, ciekawych odpowiedzi i radości nie było końca.

DBAM O ZDROWIE

Powiat Legionowski od kilku lat organizuje akcję „Dbam o zdrowie”. W jej ramach wśród najmłodszych grup przedszkolaków uczęszczających do publicznych przedszkoli z terenu powiatu legionowskiego prowadzone są warsztaty o tematyce prozdrowotnej. Mają one na celu edukację dzieci w zakresie zdrowego i higienicznego trybu życia.

Do naszego przedszkola 10.11 zawitali specjaliści od higieny jamy ustnej z Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Legionowie, którzy przeprowadzili szkolenie w grupie III „Zajączki” i IV „Sówki”. Po ukończonym szkoleniu dzieci otrzymały ulotki informacyjne, dyplomy dzielnego pacjenta i wisiorek- ząbek na pierwszy ząbek. Dzieci na pewno zapamiętają jak ważna jest higiena i zdrowie w codziennym życiu.

Zajęcie odbyły się w ramach Powiatowego Programu Promocji Zdrowia na rok 2015, realizowanego przez Wydział Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legionowie.

DZIAŁANIA TWÓRCZE GRUPY IV

"Powiedz mi, a zapomnę
 Pokaż, a zapamiętam,
 Pozwól mi wziąć udział, a zrozumiem"

W myśl powiedzenia Konfucjusza przedszkolaki z gr. IV biorą udział w różnych działaniach praktycznych.
Oto galeria dziecięcych starań.

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Przedszkolaki z gr VII podczas zabawy dydaktycznej kształtującej umiejętności przeliczania, klasyfikowania i porównywania liczebności zbiorów.

KONCERT MUZYCZNY

Dnia 23.11 odbył się koncert patriotyczny z wykorzystaniem instrumentu muzycznego- trąbki pt. „Jak Polska odzyskała niepodległość?”.

25.11- DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25.11.2015r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie” itp. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Za wspólną prace i zabawę dzieci otrzymały dyplomy pt „Jestem przyjacielem pluszowego misia”. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

WIEWIÓRKI U FOTOGRAFA

Pogłębiając temat o zawodzie fotografa dzieci z grupy V Wiewiórki wybrały się do profesjonalnego studio fotograficznego Bonjour Photography. Pani fotograf Marta Ciszkowska w bardzo ciekawy sposób opowiedziała  o swoim zawodzie, zasłuchane przedszkolaki nie kryły swojego zachwytu i dobrej zabawy. Na koniec dzieciaki były super modelami i  wzięły udział w mini  sesji zdjęciowej. Dziękujemy Pani Marcie za poświęcony czas i energię oraz za budowanie pozytywnych relacji społecznych.