Luty

W FERIE ZIMOWE WIELE ATRAKCJI

Podczas ferii zimowych dzieci z naszego przedszkola odwiedziły bibliotekę miejską. Celem odwiedzin było słuchanie opowiadań, bajek czytanych przez pana Zdzisława Lewandowskiego- pracownika biblioteki. Dzieci z niezwykłym skupieniem słuchały czytanych fragmentów opowiadań, zadawały pytania i ciekawie dyskutowały. Po raz kolejny przekonały się, że książki to niezwykła skarbnica wiedzy.

Zobacz zdjęcia

W ramach akcji Zima w Mieście przedszkolaki miały okazję uczestniczyć  w pierwszym tygodniu ferii w spektaklu teatralnym pt. „Trzej Muszkieterowie” wystawionym przez Teatr Wariacja. W drugim tygodniu dzieciaki były na magicznym i komediowym pokazie iluzjonistycznym Konrada Modzelewskiego oraz uczestniczyły w spektaklu teatralnym Teatru Kuffer  pt. „Mała Królewna”. To przedstawienie interaktywne z kabaretową zabawą angażującą dzieci. Było bajkowo, kolorowo, mnóstwo śmiesznych postaci, wartka akcja i dużo śmiechu. Przedszkolaki były zachwycone. Zdjęcia z przedstawienia „Mała Królewna” poniżej.

Zobacz zdjęcia

 

POZNAJEMY KSZTAŁTY I FIGURY GEOMETRYCZNE

W ramach projektu „Przedszkole talentów” dzieci 3-4-5 i 6 letnie z gr. VI miały okazję przenieść się do krainy figur geometrycznych. Każdy dokonywał wyboru czy chciałby zamieszkać np. w „kwadratowie”, „trójkątowie”, „prostokątowie”. Wiele emocji i wspólnego wysiłku należało włożyć aby wybudować własne królestwo i udowodnić kolegom, że najważniejsze są np. kwadraty. Dzieci starsze poza trudną sztuką argumentacji miały możliwość  utrwalenia właściwości prezentowanych figur, a młodsze w zabawie – poznały podstawy geometrii.  Wyobraźnia i talent przedszkolaków nie pozwoliły na nudę. Wspólnymi siłami została wybudowana  budowla ze wszystkich figur. Znalazło się w niej miejsce: dla wszystkich dzieci, na dobry humor i dumę ze wspólnej pracy.

             „Poznaję kształty i figury geometryczne” – to powód naszego działania. Jego podsumowaniem było zajęcie plastyczne. Dzieci z chęcią najpierw manipulowały figurami , które celowo były w jednym kolorze ale różnej wielkości,a następnie po zaakceptowaniu swoich pomysłów własne projekty utrwaliły klejem.  Powstało wiele ciekawych prac, które w tak zróżnicowanej wiekowo grupie potwierdziły, że talent ale też i doświadczenie gwarantują sukces.

Zobacz zdjęcia

 

BRZECHWA I TUWIM DZIECIOM

W lutym 2016 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku wzięły udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie recytatorskim pt.: "Brzechwa i Tuwim dzieciom". Dwadzieścioro dwoje dzieci reprezentujących siedem grup przedszkolnych w profesjonalny sposób wyrecytowało wiersze przygotowane pod kierunkiem rodziców i nauczycieli. Nie zabrakło barwnych strojów, charakteryzacji i pasujących do treści wierszy rekwizytów. Panie nauczycielki były reprezentowane przez jedną z pań, która wcieliła się w "Zosię Samosię" i poprowadziła spotkanie dla całego przedszkola. Na zakończenie każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało książkę z wierszami Juliana Tuwima oraz podziękowanie.

Zobacz zdjęcia

 

ZAJĘCIA RUCHOWE I ZRĘCZNOŚCIOWE W JAGÓDKACH

W ramach realizacji projektu ''Przedszkole  talentów'' w grupie 4-latków, wychowawca przeprowadził szereg konkurencji gimnastyczno-zręcznościowych. Miały one na celu wdrożenie dzieci do rywalizacji i jej efektów oraz do kształtowania odporności emocjonalnej- przeżywania zwycięstwa i porażki. Dzieci oczywiście wolały wygrywać, lecz przegrana bardzo mobilizowała Je do lepszego i szybszego wykonania zadania. Zaangażowanie dzieci w poszczególne konkurencje dawało im dużo radości. Była to świetna zabawa, ucząca dzieci, że nie tylko zwycięstwa towarzyszą nam w życiu, ale również porażki i trzeba im stawiać czoła.

Zobacz zdjęcia

 

KONCERT MUZYCZNY

Dnia 29.02 odbył się koncert edukacyjny pt. „Do góry nogami”. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach dźwiękowych przy muzyce rozrywkowej i klasycznej odgrywanej m.in. na puzonie.

Zobacz zdjęcia

 

 

 

 


wyklikaj