SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE W SEROCKU- PRZEDSZKOLEM TALENTÓW

Nasze przedszkole w okresie od 21 września 2015r. do 21 marca 2016r. brało udział w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie pod nazwą

„Przedszkole talentów” edycja III.

Celem konkursu było rozwijanie potencjału dzieci, ich zainteresowań oraz talentów. Przedszkole uczyło kreatywności najmłodszych poprzez wskazywanie możliwości rozwoju i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań.

Po wykonaniu szeregu zadań przewidzianych regulaminem konkursu i pozytywnym ukończeniu kursu przez koordynatora, nasze przedszkole uzyskało CERTYFIKAT PRZEDSZKOLA TALENTÓW!

I POJECHALI NA WIEŚ

16 maja dzieci z grupy „Poziomki” wyruszyły na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Marcinkowskich we wsi Pogorzelec. Już od samego rana wszystkim dzieciom towarzyszyły ogromne emocje związane z wyjazdem. Po dotarciu na miejsce na „Poziomeczki” czekało ognisko oraz gorące kiełbaski. Gospodarze z ogromną uprzejmością zaprezentowali przedszkolakom zwierzęta znajdujące się w gospodarstwie: krowy, świnki, kurę z małymi kurczętami. Poza zwiedzaniem gospodarstwa na dzieci czekały konkursy oraz zabawy sportowe.

DZIEŃ PATRONA

Dzień 16.05 był dniem naszego patrona przedszkola- Krasnala Hałabały. Z tej okazji wszystkie grupy wystąpiły recytując wiersze o krasnalu Hałabale ,a na koniec zaśpiewały hymn naszego przedszkola.

WYCIECZKA DO STRAŻY

W miesiącu maju grupa Jagódek wyruszyła na pieszą wycieczkę do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Serocku. Po dotarciu na miejsce na dzieci czekały różne niespodzianki: wóz strażacki, strażacy i wyszkolony pies- Aksa. Niezwykłą atrakcją dla dzieci była możliwość przebywania w wozie strażackim, ubieranie się w strój strażaka, użycie węża wodnego oraz pokaz szkolenia psa strażaka- Aksy.

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

Dzień 17 maja był dla Jagódek wyjątkowy, ponieważ mogły odwiedzić Bibliotekę Miejską w Serocku. To miejsce okazało się bliskie dzieciom, ponieważ mogły tam odnaleźć swoich „przyjaciół” z bajek. Pan Zdzisław czytał dzieciom wybrane opowiadania. Na koniec spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną.

„O CZERWONYM KAPTURKU…”

Dnia 18.05, po zjedzeniu śniadania, wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola udały się do Ośrodka Kultury w Serocku, aby obejrzeć muzyczno- słowne przedstawienie Teatru Moich Marzeń pt.: „O Czerwonym Kapturku- do prawdy po sznurku”. Aktorzy w niezwykle humorystyczny sposób opowiedzieli jakże znaną dzieciom historię Czerwonego Kapturka. Od tej pory zły wilk nie budzi strachu u dzieci, tylko stał się śmiesznym, nieudolnym, leśnym zwierzakiem. Jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze i nasze przedszkolaki opuszczały salę widowiskową z uśmiechami na twarzach.

POZIOMKI ŚPIESZĄ NA POMOC

Poziomki od dzisiaj mogą chwalić się swoimi niezwykłymi umiejętnościami. Naszą grupę odwiedziła pani Ewa Wolska- ratownik medyczny, która nauczyła nasze przedszkolaki niezwykle przydatnych umiejętności, które być może kiedyś uratują komuś życie. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły fantomy, na których uczyły się wykonywania sztucznego oddychania i masażu serca. Przedszkolaki miały również możliwość nauki bandażowania ręki i nogi. Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymał dyplom „Małego ratownika”.

MAJOWY KONCERT MUZYCZNY

Dnia 23.05 odbył się kolejny koncert muzyczny pt.: „Zielona królewna”. Przedszkolaki odsłuchały evergreeny- „wiecznie zielone”, czyli najpopularniejsze melodie w różnych stylach muzycznych granych na klarnecie i organach. Dzieciaki poznały również Detektywa Pieczarkę, z którym rozwiązywały zagadkę o „zielonej królewnie”.

ŚWIĘTO RODZINY, CZYLI DZIEŃ MAMY I TATY

Mamo i Tato,

z okazji Święta Waszego

życzenia wszystkiego najlepszego:

dużo zdrówka, humoru dobrego

oraz życia kolorowego

i wielkich wrażeń

przy spełnianiu marzeń.

Bo jak nikt inny na świecie,

Wy na to zasługujecie!

Żyjcie dla nas długi czas

i pamiętajcie, że my bardzo kochamy Was!

Takimi, bądź podobnymi słowami, we wtorek, 24.05 przedszkolaki dziękowały swoim rodzicom za trud wychowywania i za to że w ogóle są. Każda grupa przygotowała dla swoich rodziców występy oraz drobne upominki. Po części artystycznej zaproszono wszystkich na pyszny tort i poczęstunek.

KOROWÓD 2016

Na korowodzie z okazji Wojciechowego Świętowania nie mogło zabraknąć nas! "Jeżyki"i "Wiewiórki" reprezentujące przedszkole w przepięknych ekologicznych strojach przeszły ulicami naszego miasteczka.

DZIEŃ MAMY I TATY U JAGÓDEK

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE VI

ŚWIĘTO RODZINY W GRUPIE NIEDŹWIADKÓW

Z okazji Święta Rodziny dzieci w grupie I przygotowały niespodziankę dla rodziców. Przepowiedziały przyszłość i "oznajmiły", kim będą za 20 lat. Po występach były prezenty oraz wspólny tort.