MISTRZOSTWA W GRACH EDUKACYJNYCH

W grupie IV „Sówki” odbyły się mistrzostwa w grach edukacyjnych kształtujące umiejętność dodawania i odejmowania u dzieci. Do udziału w zabawach została zaproszona grupa III – „Zajączki”. Uczestnicy tego wyjątkowego spotkania po założeniu kolorowych koszulek stanowili „żywe liczmany”, dzięki którym mogli uczyć się matematyki, bawiąc się przy tym wesoło.

Podczas zajęć, nauczycielka zapoznała dzieci z fragmentem opowiadania „Siedem duszków tęczy” Maggioniny Castololi. Po krótkim omówieniu tekstu, za pomocą magicznej rymowanki, przemieniła dzieci w kolorowe duszki, które uczestniczyły w licznych zabawach  ruchowo - matematycznych, umożliwiających wszystkim uczestnikom posługiwanie się liczebnikami głównymi, w zależności od umiejętności. Następnie dzieci otrzymały do uzupełnienia matematyczną kolorowankę.

Na zakończenie mistrzostw, każdemu  przedszkolakowi wręczono medal  „MISTRZ ZABAW MATEMATYCZNYCH”. Czerwone medale otrzymały przedszkolaki, które podczas zajęć wyróżniły się umiejętnościami w zakresie dodawania i odejmowania.

POZNAJĘ SWOJE OTOCZENIE

Dzieci z gr V „Wiewiórki” (5-latki) wybrały się na wycieczkę po okolicy przedszkola na temat „Poznaję swoje otoczenie”. Wycieczka miała na celu wyuczenie nawyku wynajdywania charakterystycznych punktów w naszym miasteczku- Serocku, mogących ułatwić odnalezienie się w różnych miejscach.

Prosto z przedszkola wyruszyliśmy do budynku Ratusza Miejskiego mijając miejskie targowisko na rynku. Dalej doszliśmy do Urzędu Pocztowego. Następnie przenieśliśmy się do Kościoła  Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Stamtąd, mijając Miejską Bibliotekę Publiczną, doszliśmy do Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Ośrodka Kultury znajdującego się przy przystanku autobusowym.

Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola i wykonaliśmy prace plastyczne na temat wycieczki, przypominając sobie najważniejsze miejsca i instytucje w naszym miasteczku.

POSZUKIWACZE WIOSNY

Nasze małe Sówki wybrały się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Znalazły jej oznaki- żółte, białe i fioletowe krokusy.

WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY

Dnia 16.03 odbył się jakże wiosenny koncert muzyczny pt. „Po czym poznać, że zbliża się wiosna?” z udziałem samej Pani Wiosny! Muzycznymi bohaterami tego koncertu były różnego rodzaju FLETY, pochodzące z rozmaitych zakątków świata.

21 MARZEC- PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Wesoły, barwny korowód przedszkolaków, z kolorowymi akcentami wiosny, śpiewający wiosenne piosenki przeszedł ulicami miasta i dotarł na miejską plażę, by przepędzić zimę.

„ Marzanno, Marzanno

TY zimowa panno!

Ciebie pożegnamy

Wiosnę przywitamy!”

Tymi słowami i słomianą Marzanną dzieci pożegnały zimę, a powitały wyczekiwaną WIOSNĘ.

ZAJĘCIA Z RODZICAMI

W grupie VII- Poziomki odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych tematem zajęć były wielkanocne zwyczaje. Przedszkolaki przeliczały elementy geometryczne na kolorowych pisankach, aby w konsekwencji odczytać hasło kluczowe: WIELKANOC. Były rozmowy o zwyczajach i tradycji wielkanocnej, uzupełnianie koszyka wielkanocnego, ułożenie obrazka do wielkanocnego opowiadania, zabawy ruchowe integrujące wszystkich uczestników zajęć oraz zajęcie plastyczne.  Rodzice i dzieci pokazali swój talent i stworzyli piękne, barwne kurki z jajami.

WIELKANOCNE PRZEDSTAWIENIE

Dnia 23 marca przedszkolaki z grupy II- Jagódki wraz z Panią Renatą Adamowską przygotowały program artystyczny o tematyce wielkanocnej. Przedstawienie, które zaprezentowali było pełne radości i przybliżyło zgromadzonym przedszkolakom zwyczaje i tradycje wielkanocne. Były śpiewy, humorystyczne dialogi oraz oblewanie wodą…na szczęście. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Po czym wielkanocny Zajączek obdarował dzieci książeczkami oraz słodkimi jajami.

TAK DBAMY O ZDROWIE W GR I

Wraz z nadejściem wiosny Dzieci z gr I postanowiły zadbać o swoje zdrowie i w sali założyły hodowlę kiełków. Po kilku dniach mogły na własnych językach spróbować jak smakuje zdrowie. Było pysznie. Warto spróbować. POLECAMY i ŻYCZYMY SMACZNEGO!!!

DZIEWCZYNKI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA LAUREATKAMI KONKURSU „MOTYW WIELKANOCNY”

Dnia 18.03 nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pn.: „Motyw Wielkanocny”. W kategorii PRZEDSZKOLE zwyciężczyniami zostały nasze przedszkolaczki. Za wykonanie pięknej kartki wielkanocnej pierwsze miejsce zajęła najmłodsza z naszych dziewczynek, z gr. IV „Sowy”- Zosia Gałązka. Drugie miejsce zdobyła Zosia Sikorska z gr. VI „Jeżyki”. Natomiast trzecie miejsce otrzymała Julia Suplicka z gr. VII „Poziomki”. Na uroczystym wyręczaniu nagród w serockim ratuszu dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Naszym artystkom GRATULUJEMY!!